News

Adam Driver ponownie zagra u ekscentrycznego reżysera. Co szykuje tym razem Leos Carax?

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak25.02.20247 min.
Adam Driver ponownie zagra u ekscentrycznego reżysera. Co szykuje tym razem Leos Carax?

Adam Driver i Leos Carax to tandeм, który już raz udowodnił, że potrafi stworzyć wyjątkowe kino. Ich wspólny musical "Annette" zebrał bardzo dobre recenzje i został doceniony na wielu festiwalach. Teraz aktor i reżyser szykują kolejny wspólny projekt - tym razem będzie to fabuła, o której na razie niewiele wiadomo. Carax równolegle pracuje też nad autobiograficznym esejem filmowym. Przypominamy najważniejsze dokonania francuskiego twórcy, który uwielbia eksperymentować i zaskakiwać widzów.

Driver i Carax po raz kolejny razem

Adam Driver i Leos Carax już wcześniej udowodnili, że łączy ich niezwykła chemia twórcza. W 2021 roku premierę miał ich wspólny film "Annette" - musical opowiadający historię tragicznej miłości komika i śpiewaczki operowej. Produkcja zebrała bardzo dobre recenzje i była doceniana na licznych festiwalach. Teraz aktor i reżyser szykują kolejny wspólny projekt. Tym razem ma to być fabuła, ale jej szczegóły są na razie trzymane w tajemnicy.

O planach duetu Driver-Carax powiedziała francuska aktorka Juliette Binoche, która sama wielokrotnie pracowała z ekscentrycznym reżyserem. W wywiadzie dla "AnOther Magazine" zdradziła, że Carax planuje nowy film z Adamem Driverem. Dopytywana, czy nie chodzi przypadkiem o już zrealizowanego "Annette", zaprzeczyła - to ma być zupełnie nowy projekt, o którym na razie niewiele można powiedzieć.

Niewątpliwie warto jednak śledzić nowe wieści na temat tej produkcji. Jeśli tylko potwierdzą się informacje o współpracy Drivera i Caraxa, możemy być pewni, że czeka nas kolejna nietuzinkowa propozycja. Obaj twórcy lubią eksperymentować i zaskakiwać widzów, więc z pewnością nowy film obfitowałby w oryginalne pomysły.

Tymczasem Carax kończy prace także nad innym filmem - tym razem bardziej osobistym. To godzinny autobiograficzny esej zatytułowany "To nie ja", który ma mieć refleksyjny charakter. Być może zostanie zaprezentowany w tym roku na Festiwalu w Cannes.

O czym opowiada "Annette"?

"Annette" to opowieść o uczuciu łączącym komika Henry’ego (Adam Driver) i Ann (Marion Cotillard) - śpiewaczkę światowej sławy. Na scenie tworzą zgodne, kochające się małżeństwo. W życiu prywatnym sytuacja nie jest jednak tak różowa. Narodziny ich pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki obdarzonej niezwykłym talentem, odmienią ich losy.

Nowy wspólny projekt Drivera i Caraxa

Informacja o nowym filmie Adama Drivera i Leosa Caraxa jest na razie bardzo skąpa. Juliette Binoche potwierdziła tylko, że reżyser planuje kolejną produkcję z udziałem hollywoodzkiego aktora. Ma to być fabuła - w odróżnieniu od ich poprzedniej wspólnej realizacji, jaką był musical "Annette".

Na tym etapie trudno spekulować, o czym dokładnie opowie nowy film. Można jednak przypuszczać, że podobnie jak "Annette", także i ta produkcja wniesie świeżość i oryginalność do świata kina. Zarówno Carax, jak i Driver słyną z tego, że lubią eksperymentować i zaskakiwać widzów. Reżyser ma w dorobku tak nietuzinkowe filmy jak "Zła krew", "Kochankowie z Pont-Neuf" czy "Holy Motors". Aktor równie dobrze czuje się w kostiumowych dramach, jak i w niezależnym kinie.

Pewne jest, że ich ponowna współpraca zaowocuje czymś wyjątkowym. Wszystko wskazuje na to, że projekt znajduje się na wczesnym etapie produkcji. Być może na festiwalu w Cannes, gdzie ma zostać zaprezentowany nowy film Caraxa, poznamy więcej szczegółów.

Szczegóły nowego filmu nieznane

Na ten moment niewiele wiadomo na temat nowego projektu, który Leos Carax planuje zrealizować z Adamem Driverem w roli głównej. Potwierdzenie tych planów przyszło ze strony Juliette Binoche, która sama wielokrotnie pracowała z ekscentrycznym reżyserem. Jednak szczegóły fabuły owianej są jeszcze tajemnicą.

"Wiem tylko tyle, że ma nowy projekt z Adamem Driverem" - wyznała Binoche.

Być może przynajmniej częściowo rozwieje ją zapowiadany na tegorocznym festiwalu w Cannes pokaz nowego filmu samego Caraxa. To godzinny, autobiograficzny esej zatytułowany "To nie ja". Być może przy tej okazji reżyser ujawni też plany związane z kolejną współpracą z hollywoodzkim aktorem.

Na razie pozostaje nam cierpliwie czekać na rozwój wypadków. Zarówno Driver, jak i Carax udowodnili już, że potrafią wnieść świeżość do świata kina. Ich pierwszy wspólny projekt - musical "Annette" - zebrał znakomite recenzje. Można się spodziewać, że i tym razem nas czymś zaskoczą.

Ma mieć refleksyjny charakter i być może zostanie zaprezentowany na tegorocznym festiwalu w Cannes. Carax od lat słynie z tego, że w swoich filmach często czerpie z autobiograficznych doświadczeń.

"To nie ja" zapowiada się zatem na bardzo osobistą podróż przez wspomnienia i przemyślenia francuskiego reżysera. Biorąc pod uwagę jego nietuzinkowy styl i zamiłowanie do eksperymentów, można się spodziewać, że i tym razem dostarczy nam czegoś wyjątkowego. Być może obok fabularnego projektu z Driverem, "To nie ja" okaże się jednym z najciekawszych filmów tego twórcy w ostatnich latach.

Annette - musical z Driverem w roli głównej

Adam Driver ponownie zagra u ekscentrycznego reżysera. Co szykuje tym razem Leos Carax?

"Annette" to pierwszy wspólny film Leosa Caraxa i Adama Drivera z 2021 roku. Jest to musical opowiadający historię tragicznej miłości komika Henry’ego (Driver) i Ann (Marion Cotillard) - śpiewaczki światowej sławy. Film zebrał bardzo dobre recenzje i był doceniany na wielu festiwalach.

Krytycy chwalili przede wszystkim świetne aktorstwo Drivera i Cotillard, a także odważną reżyserię Caraxa. Reżyser z powodzeniem zrealizował swoją wizję mrocznego musicalu z elementami melodramatu. Nie zabrakło też charakterystycznego dla niego eksperymentowania - tym razem z formą musicalową.

"Annette" pokazuje, że tandeм Carax-Driver doskonale się uzupełnia i potrafi tworzyć wyjątkowe kino. Nic więc dziwnego, że artyści planują kolejną wspólną produkcję, nad którą mają rozpocząć pracę.

Zwiastun "Annette"

Obejrzyj zwiastun filmu "Annette", aby lepiej poczuć jego klimat. Widać w nim zarówno mroczny styl Caraxa, jak i aktorski talent Drivera:

Najważniejsze dokonania reżyserskie Caraxa

Leos Carax to jeden z najbardziej uznanych reżyserów francuskich. Znany jest przede wszystkim z takich filmów, jak:

  • "Chico znowu trafia obok" (1984)
  • "Zła krew" (1986)
  • "Kochankowie z Pont-Neuf" (1991)
  • "Pola X" (1999)
  • "Holy Motors" (2012)

Jego filmy charakteryzują się bardzo osobistym, a zarazem uniwersalnym przesłaniem. Reżyser chętnie eksperymentuje z formą, tworząc niepowtarzalny, rozpoznawalny styl. Często inspiruje się własnym życiem, czego najlepszym przykładem jest aktualnie kręcony film autobiograficzny "To nie ja".

Podsumowanie

Artykuł przynosi interesującą informację dla kinomaniaków. Okazuje się, że duet Adam Driver i Leos Carax, który już raz zachwycił musicalem "Annette", planuje kolejną wspólną produkcję. Tym razem ma to być fabuła, ale jej szczegóły owiane są jeszcze tajemnicą. Z niecierpliwością czekamy na rozwój wypadków - zarówno aktor, jak i ekscentryczny reżyser znakiomicie odnajdują się w nietypowych projektach. Tymczasem Carax kończy prace nad autobiograficznym esejem filmowym.

Przypominamy najważniejsze dokonania francuskiego twórcy, prawdziwej legendy arthouse'owego kina. Jego filmy, takie jak "Zła krew", "Holy Motors" czy nagrodzony w Cannes "Annette" zachwycają oryginalną stylistyką i odważnymi pomysłami. Nic dziwnego, że Hollywood coraz chętniej angażuje do współpracy tego charyzmatycznego aktora i reżysera.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły