News

Adam Sandler w nowym zwiastunie przemierza układ słoneczny

Autor Kornel Lis
Kornel Lis16.01.20247 min.
Adam Sandler w nowym zwiastunie przemierza układ słoneczny

Adam Sandler w nowym zwiastunie wciela się w rolę astronauty Jakuba Prochazki, który samotnie przemierza Układ Słoneczny. Podczas swojej misji badawczej Jakub zdaje sobie sprawę, że jego małżeństwo może się rozpaść. Towarzyszy mu tajemnicze stworzenie Hanuš. Film oparty jest na powieści "Czeski astronauta" i zadebiutuje na platformie Netflix już 1 marca.

Zwiastun Astronauty z Adamem Sandlerem

Netflix udostępnił właśnie zwiastun nowego filmu zatytułowanego "Astronauta", w którym główną rolę gra Adam Sandler. Wciela się on w postać tytułowego astronauty Jakuba Prochazki, który samotnie wyrusza w kosmiczną misję badawczą.

Zwiastun pokazuje rozterki Jakuba, gdy zdaje sobie sprawę, że podczas jego sześciomiesięcznej podróży jego małżeństwo z żoną Lenką graną przez Carey Mulligan może przestać istnieć. Jakub jest zdesperowany, by za wszelką cenę naprawić swój związek.

Fabuła oparta na powieści

Film "Astronauta" powstał na podstawie czeskiej powieści o tym samym tytule. Oprócz Adama Sandlera i Carey Mulligan w obsadzie znaleźli się również Paul Dano, Kunal Nayyar, Lena Olin oraz Isabella Rossellini.

Reżyserem obrazu jest Johan Renck. Akcja produkcji rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, kiedy podróże kosmiczne stają się realną perspektywą.

Tajemniczy towarzysz astronauty

Jakub w swojej samotnej misji ma też niezwykłego towarzysza. Jest nim tajemnicze stworzenie o imieniu Hanuš, które ukrywało się na statku kosmicznym astronauty od samego początku. Hanuš komunikuje się z Jakubem i razem próbują zrozumieć, co poszło nie tak w jego małżeństwie, zanim będzie za późno.

Postać Hanusza jest kluczowa dla fabuły filmu. W jego rolę wcielił się Paul Dano, który użyczył również głosu tej animowanej postaci.

Astronauta samotnie przemierza Układ Słoneczny

Film przedstawia losy astronauty Jakuba Prochazki, granygo przez Adama Sandlera, który samotnie wyrusza w daleką podróż badawczą na kraniec Układu Słonecznego.

Jest to niebezpieczna i wymagająca misja. Jakub musi stawić czoła licznym wyzwaniom, z dala od ludzi, domu i swojej żony Lenki.

Wpływ długiej rozłąki

Sześciomiesięczna rozłąka zbliżających się do rozwodu małżonków stanowi dodatkowe obciążenie psychicze dla samotnego astronauty.

Ich związek jest wystawiony na poważną próbę. Czy Jakubowi uda się uratować swoje małżeństwo mimo tak dużej odległości dzielącej go od Ziemi?

Motyw podróży w kosmos

Film porusza uniwersalne tematy związane z doskwierającą samotnością i poszukiwaniem celu życiowego poprzez podróż w nieznane rejony wszechświata. Ukazuje rozterki człowieka u progu ery podboju kosmosu.

Nawet najdalsze zakątki galaktyki nie są w stanie ukoić tęsknoty astronauty za domem i bliską osobą.

Czytaj więcej: Premiera filmu sci-fi w Disney+: Twórca online informuje o nowości!

Jakub Prochazka jako tytułowy Astronauta

Jakuba Prochazkę, głównego bohatera filmu Astronauta, gra zdobywca Złotego Globu Adam Sandler. Aktor wciela się w samotnego astronautę podczas jego wyprawy badawczej po Układzie Słonecznym.

Sandler znany jest głównie z komediowych ról, jednak tym razem pokaże się w mroczniejszym i bardziej dramatycznym wydaniu.

Kreacja na miarę Oscara?

W Hollywood mówi się, że rola w filmie Astronauta może przynieść aktorowi nawet nominację do Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową.

Krytycy chwalą kunszt aktorski Sandlera i głębię emocjonalną, z jaką podszedł do postaci Jakuba Prochazki.

Inni polscy astronauci

Sandler dołącza do grona hollywoodzkich aktorów, którzy grali polskich astronautów na dużym ekranie. Wcześniej takie role przypadły między innymi Mattowi Damonowi czy George'owi Clooneyowi.

Relacje Jakuba i Lenki wystawione na próbę

Adam Sandler w nowym zwiastunie przemierza układ słoneczny

Kluczowym wątkiem fabuły filmu Astronauta jest zagrożony rozpadem związek pomiędzy tytułowym bohaterem Jakubem Prochazkim (Adam Sandler), a jego żoną Lenką (Carey Mulligan).

Sześciomiesięczna, samotna misja kosmiczna Jakuba stawia jego małżeństwo na poważnej próbie. Po powrocie na Ziemię może okazać się, że jego relacja z Lenką bezpowrotnie się rozpadła.

Walka o uratowanie miłości

Rozłąka i brak codziennego kontaktu negatywnie wpływają na uczucie łączące astronautę i jego żonę. Jakub jest jednak zdesperowany, by za wszelką cenę naprawić swój związek z Lenką.

Film przedstawia jego desperacką walkę o uratowanie miłości mimo tak ogromnych trudności.

Uniwersalne przesłanie

Historia Astronauty porusza uniwersalny problem związków na odległość, z którym mierzą się pary rozdzielone z powodu pracy czy innych okoliczności losowych. Pokazuje, jak wielką próbą może być rozłąka dla uczucia łączącego dwoje ludzi.

Tajemnicze stworzenie Hanuš towarzyszy Astronaucie

Jakub w swojej samotnej misji kosmicznej ma niecodziennego towarzysza. Jest nim tajemnicze stworzenie o imieniu Hanuš.

Hanuš od zawsze ukrywał się na pokładzie statku astronauty. Teraz, gdy Jakub zdał sobie z tego sprawę, Hanuš komunikuje się z nim i staje się jego powiernikiem.

Kim jest Hanuš?

Hanuš jest istotą istniejącą od zarania dziejów, posiadającą ogromną mądrość na temat życia i relacji międzyludzkich. Służy Jakubowi radą, jak odbudować relację z żoną.

Postać Hanusza stworzono z wykorzystaniem animacji komputerowej. Wypowiedziom tajemniczego stworzenia głosu użyczył Paul Dano.

Niezwykła przyjaźń

Na osi fabuły leży niezwykła więź, jaka rodzi się między astronautą a jego kosmicznym towarzyszem. Hanuš jawi się jako mądry przewodnik Jakuba przez trudny życiowy okres.

Ich relacja pokazuje, że nawet w obliczu ogromnej samotności można znaleźć oparcie w drugim człowieku, a w tym wypadku - istocie.

Premiera Astronauty już 1 marca na Netflix

Netflix udostępnia swoim widzom na całym świecie nową produkcję. Film dramatyczny "Astronauta" z udziałem Adama Sandlera i Carey Mulligan będzie miał swoją premierę 1 marca 2024 roku tylko na platformie Netflix.

Jest to dynamicznie zapowiadająca się produkcja z udziałem światowej sławy gwiazd na czele z cenionym aktorem Adamem Sandlerem. Obraz można już teraz dodać do swojej listy "Do obejrzenia".

Tytuł filmu Astronauta
Gatunek Dramat, sci-fi
Reżyseria Johan Renck
Obsada Adam Sandler, Carey Mulligan, Paul Dano
Premiera na Netflix 1 marca 2024

"Astronauta" to kameralna historia o samotności człowieka w obliczu nieznanego. Warto dodać ją do swojej listy filmów i dać szansę tej nietypowej produkcji z niebanalną obsadą.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiono nadchodzącą premierę filmu "Astronauta" na platformie Netflix. Jest to produkcja z Adamem Sandlerem w roli głównej, który wciela się w astronautę Jakuba Prochazkę udającego się w samotną misję badawczą w kosmosie.

Przedstawiono tutaj fabułę filmu skupiającą się na zagrożonym rozpadem małżeństwie Jakuba oraz jego desperackich próbach ratowania związku z żoną Lenką. Omówiono również poruszaną w filmie tematykę samotności i poszukiwania celu przez człowieka u progu ery podboju kosmosu.

W artykule zwrócono uwagę na kreację aktorską Adama Sandlera, która może przynieść mu nawet nominację do Oscara. Przybliżono też postać tajemniczego Hanusza - niezwykłego towarzysza astronauty w kosmicznej wyprawie.

Na koniec przedstawiono szczegóły dotyczące daty premiery filmu Astronauta, która odbędzie się już 1 marca wyłącznie na platformie streamingowej Netflix. Zachęcam do zapoznania się z tą niebanalną produkcją łączącą gatunek dramatu obyczajowego z motywami sci-fi.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły