News

Aktor z Igrzysk śmierci stracił rolę w Kevin sam w domu

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak20.01.20247 min.
Aktor z Igrzysk śmierci stracił rolę w Kevin sam w domu

Josh Hutcherson, aktor znany z roli Peety w Igrzyskach śmierci, w najnowszym wywiadzie ujawnił, że jako dziecko stracił szansę zagrania w jednym z filmów z serii Kevin sam w domu. Mając 11 lat poszedł na przesłuchanie do tej kultowej familijnej produkcji. Ostatecznie rolę dostał jednak inny chłopiec. To było pierwsze bolesne odrzucenie w karierze młodego aktora. Mimo tej wczesnej porażki, Hutcherson kontynuował aktorstwo i z czasem zagrał w wielu popularnych filmach, które przyniosły mu sławę, jak Mały Manhattan, Most do Terabithii czy właśnie Igrzyska śmierci.

Josh Hutcherson odrzucony na castingu do Kevina

Josh Hutcherson to popularny amerykański aktor, który zdobył międzynarodową sławę dzięki roli Peety Mellarka w bestsellerowej trylogii Igrzyska śmierci. Okazuje się jednak, że na początku swojej kariery Hutcherson przeżył bolesną porażkę, nie dostając wymarzonej roli w kultowej serii filmów Kevin sam w domu.

W najnowszym wywiadzie Josh opowiedział o swoim nieudanym przesłuchaniu do jednej z części przygód małego Kevina. Miało to miejsce, gdy Hutcherson miał zaledwie 11 lat. Przesłuchanie ograniczyło się do niego i jednego innego chłopca. Ostatecznie to konkurent zgarnął rolę.

Jak przyznał aktor, było to dla niego bardzo bolesne i trudne doświadczenie, ponieważ była to jego pierwsza porażka w ubieganiu się o rolę. Nie załamał się jednak i konsekwentnie budował swoją karierę aktorską. Dzięki temu z czasem doczekał się wielkich ról w popularnych filmach.

Nieudany casting do Kevina nie zniechęcił go do aktorstwa. Josh sumiennie podchodził do kolejnych przesłuchań, aż w końcu trafiły się role, które zaprowadziły go na szczyt. Tak więc mimo rozczarowania jako dziecko, ostatecznie osiągnął aktorski sukces.

Kariera Josh'a Hutchersona po niezdanym castingu

Mimo iż Josh Hutcherson nie zagrał w wymarzonej serii Kevin sam w domu, to jego kariera potoczyła się bardzo pomyślnie. Po epizodycznych rolach w filmach i serialach, przełomem okazał się występ w komediodramacie Mały Manhattan z 2005 roku. Hutcherson został doceniony przez krytyków i zdobył nominacje do nagród za rolę młodego chłopca zakochanego w starszej koleżance.

Kolejnymi głośnymi produkcjami z jego udziałem były m.in. Most do Terabithii (2007), czy RV: Szalone wakacje na kółkach (2006). Aktor konsekwentnie budował swoją pozycję w Hollywood, występując zarówno w niezależnych produkcjach, jak i blockbusterach.

Przełomem okazała się rola Peety Mellarka w filmowej adaptacji Igrzysk śmierci (2012). Produkcja zebrała fantastyczne recenzje, a kreacja Hutchersona spotkała się z uznaniem widzów i krytyków. Aktor ponownie wcielił się w tę rolę w kolejnych częściach trylogii, co przyniosło mu międzynarodową sławę.

Dziś, mimo młodego wieku, Josh Hutcherson ma na koncie udział w ponad 30 produkcjach filmowych i telewizyjnych. Niezaprzeczalnie jest jedną z wschodzących gwiazd Hollywood. Jego kariera rozwinęła się bardzo dobrze mimo niepowodzenia na castingu do Kevina samego w domu, kiedy miał zaledwie 11 lat. Josh udowodnił, że potrafi podnieść się po porażkach i dążyć konsekwentnie do celu.

Czytaj więcej: Diego Luna i Gael García Bernal tworzą nowy spin-off The Boys na platformie Amazon Prime Video

Niezapomniane kreacje Kevina McCallistera

Choć Josh Hutcherson ostatecznie nie zagrał w żadnym filmie z serii Kevin sam w domu, to produkcje z tym sympatycznym bohaterem na zawsze zapisały się w historii kina. W pierwszych dwóch częściach w rolę Kevina wcielił się nieodżałowany Macaulay Culkin. Jego urocza buzia i sprytny umysł podbiły serca widzów na całym świecie.

Kevin sam w Nowym Jorku z 1992 roku przeszedł do historii kina i z miejsca stał się świąteczną klasyką. Niezwykła popularność produkcji sprawiła, że powstały kolejne sequele z nowymi odtwórcami głównej roli.

W trzeciej odsłonie serii w roli Kevina wystąpił Alex D. Linz. Natomiast w czwartej i piątej części głównego bohatera zagrał Mike Weinberg. Żaden z następców Culkina nie dorównał jednak jego legendarnemu wcieleniu się w tę kultową postać.

Mimo że minęło już kilka dekad od premiery pierwszego filmu o Kevinie, produkcje wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. To prawdziwe familijne klasyki, do których chętnie wracają zarówno starsi, jak i młodsi widzowie.

Nowe wyzwania Josh'a Hutchersona

Aktor z Igrzysk śmierci stracił rolę w Kevin sam w domu

Co ciekawe, mimo że Josh Hutcherson zdobył międzynarodową sławę jako nastoletni bohater trylogii Igrzyska śmierci, nadal otrzymuje interesujące role. Wkrótce zobaczymy go u boku Jasona Stathama w komedii sensacyjnej Pszczelarz.

Hutcherson wcieli się w postać młodego pszczelarza, który wplątuje się w wojnę z brutalnym baronem narkotykowym granym przez Stathama. Film zapowiada się jako zwariowana mieszanka komedii i akcji, która pozwoli Joshowi pokazać się w nowym świetle.

Aktor ma też na koncie role w ambitniejszych projektach, jak dramat Burn Your Maps z 2016 roku, gdzie partnerował świetnej Verze Farmigii. Nie ogranicza się więc tylko do komercyjnych hitów i chętnie podejmuje aktorskie wyzwania.

Mimo młodego wieku Josh Hutcherson ma już imponujący dorobek aktorski. Role w produkcjach pokroju Igrzysk śmierci i Mostu do Terabithii na trwałe zapisały się w historii kina. Będzie zatem bardzo ciekawie obserwować dalszy rozwój jego kariery - zarówno w Hollywood, jak i poza fabryką snów.

Podsumowanie

Kariera Josh'a Hutchersona to inspirująca historia młodego aktora, który mimo początkowych niepowodzeń, takich jak niezdany casting do Kevina samego w domu, konsekwentnie realizował swoje marzenia. Dzięki talentowi i ciężkiej pracy zdobył uznanie widzów i krytyków za role w produkcjach pokroju Igrzysk śmierci czy Mostu do Terabithii.

Mimo młodego wieku ma na koncie udział w wielu wyjątkowych filmach, które na stałe zapisały się w historii X muzy. Przed nim zapewne jeszcze wiele ciekawych wyzwań aktorskich. Będzie interesujące obserwować dalszy rozwój jego kariery zarówno w ambitnych, niezależnych produkcjach, jak i komercyjnych hitach.

Podsumowanie

W artykule przedstawiono inspirującą historię kariery Josha Hutchersona, który jako młody chłopiec przeżył bolesną porażkę na castingu do Kevina samego w domu. Nie załamał się jednak i konsekwentnie realizował swoje aktorskie marzenia. Dzięki talentowi i ciężkiej pracy zbudował swoją pozycję w Hollywood, występując w wyjątkowych produkcjach takich jak Igrzyska śmierci czy Most do Terabithii.

Mimo młodego wieku Josh ma już imponujący dorobek aktorski i na koncie role w wielu filmach, które na stałe zapisały się w historii kina. Artykuł przybliża etapy jego kariery po niezdanym castingu do kultowej serii o Kevinie. Ukazuje determinację Hutchersona w dążeniu do celu i rozwój jego talentu aktorskiego.

Tekst porusza również wątek legendarnych kreacji Macaulaya Culkina jako Kevina McCallistera, z którymi żaden następca nie mógł się równać. Przypomina, jak ważną rolę odgrywają te familijne filmy w popkulturze.

Podsumowując, artykuł w ciekawy sposób opisuje drogę Josha Hutchersona do aktorskiego sukcesu, mimo początkowych porażek. Ukazuje, jak konsekwencja i ciężka praca pozwoliły mu zagrać w produkcjach, które na zawsze zapisały się w historii kina.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły