News

Alan Ritchson kontuzjowany podczas kręcenia sceny. Kto wpłynął na występ aktora?

Autor Kornel Lis
Kornel Lis26.12.20235 min.
Alan Ritchson kontuzjowany podczas kręcenia sceny. Kto wpłynął na występ aktora?

Alan Ritchson kontuzjowany podczas kręcenia sceny. Kto wpłynął na występ aktora? Aktor wcielający się w tytułową rolę w serialu Reacher, Alan Ritchson, doznał poważnej kontuzji głowy na planie produkcji. Podczas kręcenia jednej ze scen walki został uderzony wazonem, w wyniku czego doznał rozległego krwawienia. Na szczęście mógł liczyć na wsparcie swojego dublera, Ryana Tarrana. Ritchson docenia także wpływ, jaki na jego grę aktorską miał Harrison Ford.

Alan Ritchson kontuzjowany na planie serialu Reacher

Alan Ritchson, odtwórca tytułowej roli Jacka Reachera w serialu Amazon Prime Video, doznał poważnej kontuzji podczas kręcenia jednej ze scen akcji. Jak wyjawił w wywiadzie dla The Associated Press, chodzi o sekwencję walki z pierwszego sezonu produkcji.

„W pierwszym sezonie kręciliśmy walkę, podczas której zostałem uderzony w głowę wazonem ze szkła cukrowego i wylądowałem w basenie z bandytą. To było strasznie bolesne. Miałem na sobie czapkę. Wazon uderzył mnie tak mocno, że kiedy ją zdjąłem, krew zaczęła lecieć z mojej głowy” - wyznał aktor.

Ritchson podkreślił, że cios wazonem spowodował u niego rozległe rozcięcie głowy, z którego obficie lała się krew. Na szczęście kontuzja nie okazała się groźna w skutkach i aktor mógł kontynuować prace na planie serialu.

Wsparcie dublera w wymagających scenach kaskaderskich

Serial Reacher obfituje w widowiskowe sceny akcji i walk, które wymagają od aktorów sporego przygotowania kaskaderskiego. Dlatego też na planie Alan Ritchson mógł liczyć na wsparcie dublera Ryana Tarrana.

„Jest jednym z najlepszych. Ukradłem go od najlepszych aktorów - mam nadzieję, że są wkurzeni z tego powodu. Oby odczuli stratę i wstyd za pozwolenie mu odejść” - żartował Ritchson w rozmowie z The Hollywood Reporter.

Aktor docenia umiejętności swojego dublera i ma nadzieję, że dzięki jego pomocy uda mu się bezpiecznie zrealizować najbardziej widowiskowe sceny kaskaderskie.

Docenienie wpływu Harrisona Forda na grę aktorską

Kreując na ekranie twardziela Jacka Reachera, Alan Ritchson wielokrotnie był porównywany do takich ikon kina akcji, jak John Rambo czy John Matrix. Jednak jako osobę, która wywarła na niego największy wpływ aktorski, wskazał Harrisona Forda.

„To, jak on rozbawia widza, wypowiadając kwestię z zaciśniętymi zębami... Teraz niewielu mężczyzn tak potrafi” - powiedział Ritchson, doceniając charakterystyczną dla Forda złośliwość i cyniczne poczucie humoru.

Aktor starał się zainspirować tą cechą gry aktorskiej Forda, wcielając się w postać Jacka Reachera. Chciał wnieść do roli trochę dystansu i specyficznego, lekko sarkastycznego humoru.

Czytaj więcej: Czy jest problem z 4. sezonem Orville'a? Podejrzenia Adrianne Palicki

Porównanie do Johna Rambo i Johna Matrixa

Jack Reacher, w którego wciela się Alan Ritchson, to samotny wędrowiec przemierzający Amerykę i rozwiązujący trudne zagadki kryminalne. Jego twardy, bezkompromisowy styl walki oraz brawura w konfrontacjach z przeciwnikami sprawiają, że bohater ten bywał porównywany do takich ikon kina sensacyjnego, jak:

  • John Rambo z serii filmów o Rambo z Sylvestrem Stallone
  • John Matrix z filmu Commando z Arnoldem Schwarzeneggerem

Podobnie jak ci bohaterowie, Reacher stanowi wzorzec siły, zręczności i odwagi, z jaką się nie dyskutuje.

Nadzieja na zemstę innych aktorów za stratę dublera

Alan Ritchson przyznał, że "ukradł" swojego obecnego dublera, Ryana Tarrana, od innych hollywoodzkich gwiazd. Ma nadzieję, że ci aktorzy będą źli z powodu utraty wsparcia ze strony utalentowanego kaskadera.

"Mam nadzieję, że są wkurzeni z tego powodu. Oby odczuli stratę i wstyd za pozwolenie mu odejść" - zażartował Ritchson.

Być może aktor spodziewa się teraz zemsty ze strony kolegów po fachu, którzy stracili możliwość korzystania z usług Ryana Tarrana przy widowiskowych scenach kaskaderskich. Na razie jednak Ritchson chwali się, że to jemu udało się ściągnąć utalentowanego specjalistę do ekipy serialu Reacher.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiłem kontuzję, której doznał Alan Ritchson na planie serialu Reacher. Aktor wcielający się w tytułowego bohatera został uderzony w głowę podczas kręcenia sceny walki. Cios wazonem ze szkła cukrowego spowodował u niego rozległe rozcięcie głowy i obfite krwawienie. Na szczęście Ritchson mógł liczyć na wsparcie utalentowanego dublera Ryana Tarrana przy realizacji widowiskowych scen kaskaderskich. Ponadto aktor wyjawił, że inspiracją dla jego gry był Harrison Ford, którego docenia za charakterystyczną złośliwość i dystans. Porównał także swoją rolę do takich ikon, jak John Rambo czy John Matrix.

W dalszej części artykułu żartobliwie wspomniałem, że Ritchson ma nadzieję na zemstę ze strony innych aktorów za "ukradnięcie" im dublera Ryana Tarrana. Podsumowując, tekst przybliża kulisy pracy Alan Ritchsona nad serialem Reacher, obfitującym w niebezpieczne sceny kaskaderskie. Przedstawia trudności i wyzwania, z jakimi mierzył się aktor na planie produkcji.

Mam nadzieję, że artykuł pozwolił bliżej przyjrzeć się kreacji Ritchsona jako Jacka Reachera i docenić poświęcenie, z jakim aktor podchodził do najbardziej wymagających scen. Ujawnione w tekście ciekawostki z planu na pewno zainteresują fanów serialu sensacyjnego Amazon Prime Video.

Jeśli podobał Ci się mój styl pisania, zapraszam do lektury innych artykułów na moim blogu. Poruszam w nich różnorodną tematykę z dziedziny filmu, seriali i popkultury. Piszę w przystępny, konwersacyjny sposób, który mam nadzieję przypadnie Ci do gustu.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły