News

Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska11.12.20235 min.
Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów

Aktor Anders Holm, który wcielił się w młodszą wersję postaci Johna Goodmana w serialu „Monarch: Dziedzictwo potworów”, opowiedział o tym, jak podchodził do tej roli i czym się inspirował.

Kluczowe wnioski:
  • Holm przyznaje, że wykorzystał jedną rzecz z gry Goodmana w filmie „Kong: Wyspa Czaszki”, ale nie chce zdradzić jaką.
  • Aktor unikał naśladowania Goodmana, bo uznał, że i tak nie dorówna jego kreacji.
  • Holm nie spotkał się z Goodmanem na planie serialu i żartuje, że obok niego mógłby być nazwany "Nie-Tak-Dobry-Człowiek".
  • Zapewnia, że w kolejnych sezonach serialu jeszcze bardziej podniesie poprzeczkę aktorską.
  • Przyznaje, że jego największą obawą było dorównanie grze Goodmana.

Anders Holm o wcieleniu się w postać z Konga

Aktor Anders Holm został obsadzony w roli młodszej wersji postaci Billa Randy, którą w filmie „Kong: Wyspa Czaszki” grał John Goodman. W wywiadzie dla serwisu ComicBook.com Holm opowiedział o podejściu do tej roli w serialu „Monarch: Dziedzictwo potworów”.

Wcielając się w bohatera znanego z produkcji osadzonej w świecie MonsterVerse, Holm miał świadomość, że jego gra będzie porównywana z tą zaprezentowaną przez Goodmana. Dlatego zastanawiał się, jak najlepiej sportretować młodszą wersję tej postaci.

Inspiracje grą Johna Goodmana

Aktor przyznał, że analizował występ Goodmana i zainspirował się jednym elementem z jego gry aktorskiej. Jednak konkretnie nie chciał zdradzić, o jaką rzecz chodzi.

Holm wyjaśnił, że postanowił nie naśladować za bardzo stylu Goodmana. Uznał bowiem, że i tak nie uda mu się dorównać temu aktorowi. Twórcy serialu także zapewniali go, że nie musi grać dokładnie tak samo.

Czego Holm unikał naśladując Goodmana

Aktor świadomie zrezygnował z odtwarzania charakterystycznych elementów gry Goodmana. Stwierdził, że nie ma sensu próbować naśladować kogoś tak wybitnego jak Goodman.

Zamiast tego postanowił po prostu grać na swoją miarę możliwości, bazując na własnym warsztacie aktorskim. Wyjątkiem jest jedna rzecz zainspirowana Goodmanem, o której jednak nie chce mówić.

Nie mogę zrobić tego, co ten facet. To jest John Goodman. Daj spokój - stwierdził Holm.

Dzięki takiemu podejściu aktor czuł się pewniej w tej roli i uniknął zbędnego stresu.

Holm nie spotkał się z Goodmanem na planie

Okazało się, że Holm i Goodman nie mieli okazji spotkać się na planie serialu „Monarch: Dziedzictwo potworów”. Ich sceny były kręcone oddzielnie.

Holm zażartował, że gdyby stanęli obok siebie, to przy Goodmanie mógłby być nazwany „Nie-Tak-Dobry-Człowiek”. Aktor docenia kunszt Goodmana i uważa, że ciężko dorównać jego poziomowi.

Największe obawy Holma

Aktor przyznał, że jego największą obawą podczas pracy nad serialem było to, czy uda mu się sprostać roli i dorównać Goodmanowi. Dlatego bardzo intensywnie pracował nad postacią.

Holm deklaruje, że jeśli powstaną kolejne sezony „Monarch: Dziedzictwo potworów”, to jeszcze mocniej przyłoży się do swojej roli, żeby podnieść poprzeczkę aktorską.

Czytaj więcej: Zack Snyder i jego kontrowersyjne podejście do nowego serialu anime Twilight of the Gods

Aktor żartuje z porównania z Goodmanem

Mimo początkowych obaw Holm z czasem polubił swoją rolę i oswoił się z myślą o nieuchronnym porównywaniu do legendarnego Goodmana.

Teraz potrafi nawet zażartować z tego, przyznając, że przy tak wielkim aktorze on sam mógłby być określony jako „Nie-Tak-Dobry-Człowiek”. Nie traktuje jednak tego porównania zbyt poważnie.

Holm jest zadowolony, że udało mu się wypracować własne, satysfakcjonujące podejście do swojej roli. Ma nadzieję, że widzowie także docenią jego kreację aktorską jako młodszej wersji bohatera znanego z Uniwersum Potworów.

Podsumowanie

Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów

W moim artykule opisałem, jak aktor Anders Holm podchodził do wcielenia się w rolę młodszej wersji postaci granej wcześniej przez Johna Goodmana. Przyznał on, że inspirował się grą Goodmana, ale świadomie zrezygnował z odtwarzania jego stylu. Uznał bowiem, że i tak nie dorówna tak genialnemu aktorowi.

Zamiast tego postawił na własną interpretację i swobodne podejście do roli. Okazało się, że aktorzy nie mieli okazji spotkać się na planie serialu. Holm początkowo obawiał się porównań do Goodmana, ale finalnie polubił swoją rolę i nabrał pewności siebie.

Teraz potrafi nawet zażartować z tego, że przy legendarnym Goodmanie on sam mógłby być określony jako „Nie-Tak-Dobry-Człowiek”. Liczy jednak, że jego kreacja przypadnie do gustu widzom.

Mam nadzieję, że mój artykuł pozwolił Ci lepiej zrozumieć, jak Holm podchodził do wcielenia się w znanego bohatera z Uniwersum Potworów i z jakimi wyzwaniami musiał się zmierzyć. Jeśli spodobał Ci się mój styl pisania, zapraszam do czytania moich kolejnych tekstów.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
  2. Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Filmy z Jasonem Stathamem - najlepsze produkcje z udziałem aktora
  5. Nowa przerażająca wersja Harley Quinn: pusty uśmiech, rozpadające się piksele, długie włosy
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły