News

Andrew Scott w Dobrych nieznajomych - premiera filmu w kinach

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska09.02.20244 min.
Andrew Scott w Dobrych nieznajomych - premiera filmu w kinach

Andrew Scott, znany z serialu "Fleabag", występuje w nowym filmie "Dobrzy nieznajomi" w reżyserii Andrew Haigha. Produkcja, której premiera odbyła się dzisiaj w kinach, opowiada historię Adama, samotnego mężczyzny mieszkającego w Londynie. Pewnej nocy poznaje on tajemniczego sąsiada Harry'ego, który zmienia jego życie. Pod wpływem tej znajomości Adam zaczyna wspominać swoją przeszłość i postanawia odwiedzić rodzinne miasto. Gdy trafia do domu rodzinnego, odnajduje w nim swoich dawno zmarłych rodziców.

Andrew Scott gra w filmie "Dobrzy nieznajomi"

Andrew Scott, znany między innymi z serialu „Fleabag”, wciela się w jedną z głównych ról w filmie „Dobrzy nieznajomi”. Produkcja trafiła właśnie do polskich kin i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno ze strony widzów, jak i krytyków.

Scott gra postać tajemniczego Harry'ego, sąsiada głównego bohatera filmu. Ich spotkanie zmienia całkowicie dotychczasowe życie Adam, samotnie mieszkającego w opustoszałym londyńskim bloku. Pod wpływem nowej znajomości zaczyna on wspominać swoją przeszłość i postanawia odwiedzić rodzinne strony.

Kim jest Andrew Scott?

Andrew Scott to brytyjski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Sławę przyniosła mu zwłaszcza rola Jima Moriarty'ego w serialu „Sherlock” oraz księdza w głośnym serialu „Fleabag” z Phoebe Waller-Bridge.

Scott ma na swoim koncie role w takich produkcjach jak „Spectre”, „Czarny łabędź” czy „1917”. Występował również na deskach teatrów londyńskiego West Endu.

Historia filmu "Dobrzy nieznajomi"

Dobrzy nieznajomi” to najnowszy film brytyjskiego reżysera Andrew Haigha, twórcy takich produkcji jak „45 lat” czy „Na wodach północy”. Scenariusz napisał Haigh wraz z Edgaem Wrightiem.

Film opowiada historię Adama (w tej roli Paul Mescal), samotnego mężczyzny mieszkającego w opustoszałym londyńskim bloku. Pewnej nocy poznaje on sąsiada Harry'ego (Andrew Scott), a to spotkanie całkowicie zmienia jego dotychczasowe życie.

Wraz z rozwojem ich znajomości, Adam zaczyna coraz bardziej pogrążać się we wspomnieniach z przeszłości. W końcu decyduje się wrócić do rodzinnego miasteczka. Gdy dociera do domu rodzinnego, odnajduje w nim swoich rodziców, takimi jak pamięta ich z dnia ich śmierci 30 lat temu.

Gdzie obejrzeć film?

Film „Dobrzy nieznajomi” trafił na ekrany polskich kin 9 lutego 2023 roku. Można go obejrzeć w większości multipleksów w całej Polsce.

Czytaj więcej: Niesamowity pełny zwiastun Problemu Trzech Ciał! Fascynujący serial sci-fi od twórców Gry o tron

Recenzje filmu "Dobrzy nieznajomi"

Film „Dobrzy nieznajomi” zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno ze strony krytyków, jak i widzów.

„W "Dobrych nieznajomych" Andrew Haigh stawia znak równości pomiędzy minionym a możliwym, rozgrywając przeszłość i przyszłość na tej samej płaszczyźnie czułej narracji.”

Krytycy chwalą przede wszystkim znakomitą obsadę filmu, a także nietypowe, momentami zaskakujące rozwiązania fabularne. Doceniają również czułe i pełne ciepła ujęcie tematyki samotności i straty bliskich.

W serwisie Filmweb widzowie ocenili produkcję na 7,8 w dziesięciostopniowej skali, a w serwisie IMDb średnia ocen wynosi 7,4.

Kiedy premiera filmu "Dobrzy nieznajomi"?

Andrew Scott w Dobrych nieznajomych - premiera filmu w kinach

Polska premiera filmu „Dobrzy nieznajomi” miała miejsce 9 lutego 2023 roku. Od tego dnia produkcję można oglądać w kinach w całym kraju.

W Wielkiej Brytanii film wszedł na ekrany kilka miesięcy wcześniej, bo już we wrześniu 2022 roku. Z kolei amerykańska premiera zaplanowana jest na 10 marca 2023.

Podsumowanie

Film „Dobrzy nieznajomi” z Andrew Scottem w jednej z głównych ról spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. Zarówno krytycy, jak i widzowie chwalą produkcję za ciekawą fabułę, znakomite aktorstwo oraz ciepłe i poruszające ujęcie tematyki samotności i utraty bliskich. Film dostępny jest obecnie w kinach w całej Polsce i z pewnością warto go obejrzeć.

Andrew Haigh stworzył film pełen niespodziewanych zwrotów akcji i rozwiązań fabularnych. Dodatkowym atutem produkcji jest obsada z Andrew Scottem, Paulem Mescalem i Claire Foy. Nic więc dziwnego, że "Dobrzy nieznajomi" zebrali same pozytywne recenzje i stał się jednym z najlepiej ocenianych obecnie filmów.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły