News

Barack Obama świętuje umowy SAG-AFTRA i WGA podczas niespodziewanego wystąpienia na pokazie „Rustin”

Autor Kornel Lis
Kornel Lis19.11.20234 min.
Barack Obama świętuje umowy SAG-AFTRA i WGA podczas niespodziewanego wystąpienia na pokazie „Rustin”

Były prezydent Barack Obama świętuje porozumienie pomiędzy związkami zawodowymi a studiami filmowymi podczas niespodziewanego wystąpienia na pokazie filmu "Rustin" w Waszyngtonie. Obama wyraził radość z zakończenia strajków i docenił rolę pracowników branży filmowej.

Kluczowe wnioski:

  • Obama pojawił się na pokazie filmu "Rustin" wraz z żoną Michelle.
  • Wyraził zadowolenie z zakończenia strajków aktorów i scenarzystów.
  • Podkreślił znaczenie pracy związków zawodowych i uznania wartości pracowników.
  • Zachęcał do poznania historii Bayarda Rustina, organizatora Marszu na Waszyngton.
  • Przypomniał, że Rustin jako osoba otwarcie homoseksualna nie był szeroko doceniany.

Barack Obama świętuje zakończenie strajków w Hollywood oraz umowy SAG-AFTRA i WGA

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama wziął udział w specjalnym pokazie filmu dokumentalnego "Rustin" w Waszyngtonie. Towarzyszyła mu jego żona, była pierwsza dama Michelle Obama. Obama wykorzystał tę okazję, aby publicznie wyrazić zadowolenie z zakończenia trwających od miesięcy strajków aktorów i scenarzystów w Hollywood.

Związki zawodowe SAG-AFTRA (aktorzy) i WGA (scenarzyści) osiągnęły porozumienie z głównymi studiami filmowymi i telewizyjnymi w sprawie lepszych warunków pracy i płacy dla swoich członków. Umowy kończą trwające miesiącami spory i protesty pracowników branży rozrywkowej.

Obama powiedział, że cieszy się, iż "aktorzy i scenarzyści doszli do porozumienia, które uznaje ich wartość i ich pracę". Jako osoba, której córka pracuje w branży filmowej, docenia on wagę układów zbiorowych dla pracowników tego sektora.

Niespodziewane wystąpienie Baracka Obamy na pokazie „Rustin” w towarzystwie byłej pierwszej damy

Obama wziął udział w specjalnym pokazie filmu "Rustin" na otwarcie festiwalu filmowego HBCU First Look Film Festival w Waszyngtonie. Towarzyszyła mu jego żona, była pierwsza dama Michelle Obama. Ich obecność była zaskoczeniem dla publiczności.

Film "Rustin" opowiada historię działacza na rzecz praw człowieka Bayarda Rustina, doradcy Martina Luthera Kinga Jr. Rustin był kluczową postacią w organizacji historycznego Marszu na Waszyngton z 1963 roku.

Obama podkreślił, że Rustin jako osoba otwarcie homoseksualna "nie pasował łatwo nawet w samym sercu ruchu na rzecz praw obywatelskich i sprawiedliwości". Jego zasługi dla historii USA nie są powszechnie znane. Film ma to zmienić.

Znaczenie postaci Bayarda Rustina

Zarówno Barack, jak i Michelle Obama podkreślali kluczową rolę Bayarda Rustina w walce o prawa człowieka i równość w USA. Jego działalność pozostawała jednak w cieniu innych osób ze względu na orientację seksualną.

Film ma przypomnieć tę postać i jej zasługi dla historii. Obamy wyrazili nadzieję, że produkcja przyczyni się do upowszechnienia wiedzy o Rustinie i walkach o prawa człowieka w USA.

Czytaj więcej: Barack Obama świętuje porozumienia SAG-AFTRA i WGA podczas niespodziewanego występu na pokazie filmu „Rustin”

„Rustin” - film biograficzny produkowany przez firmę produkcyjną Obamów

"Rustin" to film biograficzny opowiadający o życiu i działalności Bayarda Rustina. Jego producentami są Barack i Michelle Obama za pośrednictwem ich firmy produkcyjnej Higher Ground.

W roli głównej występuje Leslie Odom Jr. Reżyserią filmu zajął się George C. Wolfe. Obamowie osobiście zaangażowali się w promocję filmu, uczestnicząc w specjalnych pokazach i wydarzeniach.

Premiera "Rustina" odbyła się podczas HBCU First Look Film Festival w Waszyngtonie. Festiwal promuje czarnoskórych twórców filmowych i przyciąga studentów uczelni HBCU (Historically Black Colleges and Universities).

Barack Obama stwierdził: "Bez niego [Rustina], być może nie zostałbym prezydentem, a wy nie siedzielibyście tam, gdzie jesteście dzisiaj".

Barack Obama o roli Bayarda Rustina w historii amerykańskiej

Barack Obama świętuje umowy SAG-AFTRA i WGA podczas niespodziewanego wystąpienia na pokazie „Rustin”

Podczas wystąpienia na pokazie filmu "Rustin" Barack Obama mówił o kluczowej roli tego działacza w historii walk o prawa człowieka w USA.

Jak stwierdził Obama, choć powszechnie znany jest Marsz na Waszyngton z 1963 roku, to mniej wiadomo o ludziach, którzy ciężko pracowali, by marsz się odbył. Bayard Rustin był siłą napędową stojącą za organizacją tego wydarzenia.

Obama dodał, że historia Rustina pokazuje, iż droga do równości i sprawiedliwości w USA była wyboista. Jednak dzięki zaangażowaniu takich osób jak Rustin doszło do realnej zmiany.

Podsumowanie

Były prezydent Barack Obama wziął udział w wyjątkowym wydarzeniu - specjalnym pokazie filmu "Rustin" na festiwalu filmowym w Waszyngtonie. Wraz z żoną Michelle wyraził radość z zakończenia trwających miesiącami strajków w Hollywood. Porozumienia związków zawodowych aktorów i scenarzystów z producentami to dobra wiadomość dla pracowników branży.

"Rustin" to film przybliżający postać Bayarda Rustina, kluczowego organizatora historycznego Marszu na Waszyngton z 1963 roku. Jak podkreślili Obama, jego rola w walce o prawa człowieka nie jest powszechnie doceniana. Liczą, że film to zmieni. Produkcja powstała dzięki firmie Obamów Higher Ground.

Barack Obama w emocjonalnym wystąpieniu przypomniał zasługi Rustina dla historii USA. Marsz na Waszyngton przeszedł do kanonu, ale mało kto zna ludzi, którzy ciężko pracowali, by się odbył. Rustin był siłą napędową wydarzenia. Jego historia pokazuje, jak wyboista była droga do równości w USA.

Udział Obamów w promocji "Rustina" to wyraz uznania dla walki o prawa człowieka i chęć upowszechnienia tej historii. Pokaz filmu na festiwalu filmowym z udziałem czarnoskórych studentów doskonale wpisuje się w te cele.

Najczęstsze pytania

Na specjalnym pokazie filmu „Rustin” zorganizowanym w Waszyngtonie wystąpili były prezydent USA Barack Obama oraz jego żona, była pierwsza dama Michelle Obama. Towarzyszyli im twórcy filmu, m.in. reżyser George C. Wolfe oraz aktor Colman Domingo, który zagrał główną rolę.

Film „Rustin” przedstawia historię Bayarda Rustina, czarnoskórego działacza na rzecz praw obywatelskich, który był bliskim współpracownikiem Martina Luthera Kinga Jr. Rustin odegrał kluczową rolę w zorganizowaniu marszu na Waszyngton w 1963 roku.

Barack Obama publicznie wyraził swoje wsparcie dla aktorów i scenarzystów, którzy prowadzili strajki i negocjacje o lepsze warunki pracy. Jako zwolennik praw pracowniczych Obama docenił ich walkę o godne traktowanie i uczciwe wynagrodzenie w branży filmowej.

Według Obamy to właśnie działalność Bayarda Rustina i innych aktywistów na rzecz praw obywatelskich pozwoliła na wyłonienie czarnoskórego prezydenta USA. Obama uznaje Rustina za kluczową postać w walce o równość.

Specjalny pokaz filmu „Rustin” z udziałem Baracka i Michelle Obamy odbył się w muzeum National Museum of African American History and Culture w Waszyngtonie. Było to wydarzenie inaugurujące festiwal filmowy HBCU First Look.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
  2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
  5. Niespodzianka dla fanów Rebel Moon - premiera filmu w Polsce szybciej niż myślisz!
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły