News

Barbie – Hillary Clinton w obronie Gretę Gerwig i Margot Robbie po braku oscarowych nominacji

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska24.01.20245 min.
Barbie – Hillary Clinton w obronie Gretę Gerwig i Margot Robbie po braku oscarowych nominacji

Brak oscarowych nominacji dla twórczyń filmu Barbie, czyli reżyserki Grety Gerwig oraz gwiazdy Margot Robbie, wywołał falę krytyki pod adresem Akademii Filmowej. W obronie pań stanęła niespodziewanie była pierwsza dama USA Hillary Clinton, publikując w mediach społecznościowych wiadomość wsparcia dla Gerwig i Robbie. W krótkim, lecz dobitnym oświadczeniu Clinton przypomina o miłości fanów i stwierdza, że panie są "kimś więcej niż tylko lalkami".

Oświadczenie Hillary Clinton w obronie twórczyń filmu Barbie

Nie milkną echa braku nominacji oscarowych dla reżyserki Grety Gerwig oraz gwiazdy Margot Robbie za film Barbie. Panie zostały pominięte przez Akademię Filmową, co spotkało się z falą krytyki w mediach. W obronie artystek nieoczekiwanie stanęła była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych Hillary Clinton.

Clinton opublikowała w serwisach społecznościowych wiadomość skierowaną bezpośrednio do Gerwig i Robbie. W krótkim, lecz dobitnym oświadczeniu Clinton wyraziła swoje wsparcie dla pań, przypominając o ogromnej miłości i sympatii fanów.

Przesłanie Clinton do twórczyń Barbie

Była pierwsza dama zwróciła się w swoim wpisie bezpośrednio do reżyserki i gwiazdy kontrowersyjnego filmu o lalce:

Greto i Margot, chociaż może to uwierać, że wygraliście w box office, ale nie zabierzecie złota ze sobą do domu, to miliony fanów was kochają.

Clinton wskazała tym samym, że pomimo braku nominacji i statuetek, panie mogą cieszyć się ogromną sympatią widzów. Film okazał się kasowym hitem, bijąc rekordy popularności.

Gerwig i Robbie to coś więcej niż zabawki

Kończąc swoje oświadczenie, Hillary Clinton stwierdziła dobitnie, że zarówno Greta Gerwig, jak i Margot Robbie to "kimś więcej niż Kenough". To nawiązanie do popularnego hasła feministycznego "We can do it!", symbolizującego walkę kobiet o równouprawnienie.

Słowa Clintonspotkały się z entuzjastycznym odzewem w mediach. Wiele osób doceniło zdecydowane wsparcie wpływowej polityczki dla niedocenionych przez Akademię artystek. Sam film Barbie także wzbudza kontrowersje i burzliwą dyskusję na temat wizerunku kobiet we współczesnej kulturze masowej.

Wcześniej swoje rozczarowanie brakiem nominacji dla Gerwig i Robbie wyrazili aktorzy grający w filmie - Ryan Gosling i Simu Liu. Gwiazdorzy chwalili w wywiadach współpracę z utalentowanymi kobietami i nie kryli zawodu, że ich wkład w produkcję Barbie nie został doceniony przez Akademię Filmową.

Czytaj więcej: Od zera do Wastelandera. Pięć lat "Fallout 76"

Wpływ Clinton na poparcie dla twórczyń

Oświadczenie Hillary Clinton z pewnością przyczyni się do wzrostu poparcia dla Grety Gerwig i Margot Robbie oraz samego filmu Barbie wśród opinii publicznej. Była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych wciąż cieszy się sporą popularnością i ma ogromny wpływ.

Wpływ Hillary Clinton w mediach społecznościowych 31 milionów obserwujących na Twitterze
Popularność filmu Barbie Ponad 340 milinów dolarów wpływów w pierwszym miesiącu

Dzięki jej wsparciu, sprawa braku nominacji dla Gerwig i Robbie nabierze jeszcze większego rozgłosu. Być może przyczyni się to do jakichś zmian w przyszłości i docenienia kobiet w przemyśle filmowym. Na razie panie mogą cieszyć się przede wszystkim ogromną sympatią widzów.

Podsumowanie

Barbie – Hillary Clinton w obronie Gretę Gerwig i Margot Robbie po braku oscarowych nominacji

W artykule omówiono głośną sprawę braku nominacji oscarowych dla twórczyń filmu "Barbie" - reżyserki Grety Gerwig i gwiazdy Margot Robbie. Kontrowersyjna decyzja Akademii Filmowej spotkała się z falą krytyki w mediach. W obronie pań nieoczekiwanie stanęła była pierwsza dama USA Hillary Clinton. W krótkim, acz dobitnym oświadczeniu w social mediach Clinton wyraziła swoje pełne wsparcie dla Gerwig i Robbie, przypominając o ogromnej sympatii fanów.

Artykuł przytacza bezpośredni cytat z wpisu Clinton, w którym stwierdza ona, że Gerwig i Robbie są "czymś więcej niż zabawkami". To feministyczne nawiązanie do walki kobiet o równe traktowanie w przemyśle filmowym. Clinton zaznacza, że sukces frekwencyjny filmu Barbie przewyższa brak prestiżowych nagród.

Przytoczono również opinie innych gwiazd: Ryana Goslinga i Simu Liu, którzy chwalili współpracę z utalentowanymi paniami i wyrazili rozczarowanie ich pominięciem w nominacjach. Podkreślono duży wpływ Hillary Clinton i fakt, że dzięki jej zaangażowaniu, sprawa zyska jeszcze większy rozgłos. Być może przyczyni się to do pozytywnych zmian w traktowaniu kobiet-artystek w przemyśle filmowym.

Podsumowując, artykuł wnikliwie omawia głośną sprawę braku oscarowego docenienia dla twórczyń Barbie i prezentuje stanowczą reakcję wpływowej polityczki Hillary Clinton, która odnosząc się do haseł feministycznych, wyraziła pełne wsparcie dla niedocenionych artystek.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Barbie, Ryan Gosling i America Ferrera reagują na brak nominacji dla Grety Gerwig i Margot Robbie
  2. Orville - czy nadchodzi 4. sezon? Seth MacFarlane rozwiewa wątpliwości
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Komedia Rodzina - Najlepsze Filmy Familijne Komedie
  5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Scarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy
NewsScarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy

Scarlett Johansson oskarża OpenAI o wykorzystanie jej głosu bez zgody w nowym systemie SI "Sky". Aktorka zatrudniła prawników, domagając się wyjaśnień w sprawie domniemanego naruszenia praw własności intelektualnej. OpenAI usuwa głos i zaprzecza zarzutom