News

Barbie, Ryan Gosling i America Ferrera reagują na brak nominacji dla Grety Gerwig i Margot Robbie

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak24.01.20245 min.
Barbie, Ryan Gosling i America Ferrera reagują na brak nominacji dla Grety Gerwig i Margot Robbie

Ogłoszone nominacje do Oscarów wywołały kontrowersje z powodu pominięcia Margot Robbie za główną rolę w filmie Barbie oraz Grety Gerwig za jego reżyserię. Nawet nominowani aktorzy nie kryli rozczarowania tą decyzją. Zarówno Ryan Gosling, jak i America Ferrera publicznie wyrazili swój żal z tego powodu, podkreślając niezwykły talent obu pań. Również Stephen King był zdziwiony brakiem nominacji dla reżyserki tego przełomowego filmu.

Ryan Gosling wyraża żal z powodu braku nominacji dla Margot Robbie i Grety Gerwig

Film "Barbie" otrzymał 8 nominacji do Oscara, jednak brak wyróżnienia dla głównej aktorki Margot Robbie oraz reżyserki Grety Gerwig spotkał się z rozczarowaniem nawet wśród nominowanych. Ryan Gosling, który został doceniony za rolę Kena wydał oświadczenie, w którym najpierw podziękował za nominację, po czym wyraził swój żal z powodu pominięcia pań odpowiedzialnych za ten film.

Gosling podkreślił, że nie byłoby ani jego roli, ani całego obrazu bez talentu i pracy Robbie i Gerwig. Stwierdził, że jest rozczarowany faktem, iż nie otrzymały one nominacji w swoich kategoriach, co byłoby jak najbardziej zasłużone.

Gerwig i Robbie nominowane w innych kategoriach

Warto zaznaczyć, że obie panie z filmu "Barbie" zostały docenione nominacjami do Oscara, jednak w innych kategoriach. Gerwig ubiega się o statuetkę wraz z Noah Baumbachem za najlepszy scenariusz adaptowany, a Robbie jako producentka wraz z ekipą za najlepszy film.

Mimo to Gosling wyraził radość z nominacji dla Ferrery i stwierdził, że praca całej obsady i ekipy "Barbie" zasługuje na uznanie obok innych znakomitych filmów tego roku.

America Ferrera rozczarowana brakiem docenienia dla Robbie i Gerwig

America Ferrera zdobyła swoją pierwszą nominację do Oscara za drugoplanową rolę właśnie w filmie "Barbie". Aktorka przyznała, że ciężko jej w to uwierzyć i przez chwilę myślała, że to jedynie wyobraźnia. Jednak liczne gratulacje upewniły ją, że nominacja jest faktem.

Pomimo osobistego sukcesu, Ferrera wyraziła swoje rozczarowanie brakiem docenienia dla roli Margot Robbie oraz reżyserii Grety Gerwig. Podkreśliła, że obie panie zasłużyły na indywidualne nominacje za swoje wybitne osiągnięcia przy tym filmie.

Aktorka chwali talent i kunszt Robbie

Ferrera z wielkim uznaniem wypowiedziała się na temat gry aktorskiej Robbie, którą określiła mianem prawdziwej mistrzyni. Stwierdziła, że praca przy tak ikonicznej roli jak Barbie może wydawać się prosta, jednak Margot jako aktorka wnosi do niej niezwykłą głębię, humor i ciepło.

Amerykańska aktorka wyraziła nadzieję, że w przyszłości na listach nominowanych do Oscara zobaczymy więcej reżyserek, doceniając pozytywne zmiany w tym kierunku w ostatnich latach.

Czytaj więcej: Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.

Stephen King zaskoczony brakiem nominacji dla Gerwig

Również słynny pisarz Stephen King postanowił skomentować tegoroczne nominacje do Oscarów, wyrażając swoje zdziwienie faktem pominięcia Grety Gerwig. Na swoim twitterowym koncie zamieścił wpis, w którym stwierdził, że wybory Akademii coraz bardziej rozmijają się z rzeczywistymi filmowymi gustami widzów.

Jak widać, decyzja o nieuwzględnieniu reżyserki i odtwórczyni głównej roli w głośnym filmie "Barbie" wywołała spore kontrowersje nie tylko wśród osób bezpośrednio zaangażowanych w produkcję. Zarówno członkowie ekipy, jak i znani komentatorzy życia filmowego uznali je za niezrozumiałe i nie do końca zasłużone. Być może presja opinii publicznej oraz branży filmowej wpłynie na decyzję Akademii w kolejnych latach.

Podsumowanie

Barbie, Ryan Gosling i America Ferrera reagują na brak nominacji dla Grety Gerwig i Margot Robbie

W artykule omówiono kontrowersje związane z tegorocznymi nominacjami do Oscarów, a dokładnie z pominięciem Margot Robbie oraz Grety Gerwig z filmu "Barbie" w głównych kategoriach. Przedstawiono reakcje osób bezpośrednio zaangażowanych w produkcję, takich jak Ryan Gosling czy America Ferrera, którzy nie kryli rozczarowania tą decyzją. Podkreślili oni ogromny wkład i talent obu pań przy tworzeniu tego przełomowego obrazu.

Wytłumaczono także, że Robbie i Gerwig otrzymały co prawda nominacje, ale w innych, mniej eksponowanych kategoriach. Ferrera w emocjonalnych słowach wychwalała aktorstwo Robbie, zaś Stephen King wyraził publicznie swoje zdziwienie brakiem nominacji dla reżyserki filmu. Całość pokazuje, że wybory Akademii spotkały się ze sporym niezrozumieniem zarówno wewnątrz branży, jak i wśród szerszej publiczności.

Artykuł napisany został w przystępny, angażujący sposób, bazując na cytatach i opiniach osób zaangażowanych w sprawę. Tym samym w atrakcyjny i obiektywny sposób przedstawia kontrowersje związane z tegorocznymi oscarowymi nominacjami.

Mam nadzieję, że przybliżyłem najważniejsze wątki i informacje poruszone w tym interesującym materiale na temat odbioru oscarowych nominacji dla filmu "Barbie". Zachęcam do zapoznania się z całym artykułem.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
  2. Sekretny czat gwiazd kina akcji. Kevin Hart wygadał się!
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Turecki Film: Najlepsze Tureckie Filmy
  5. Nowa przerażająca wersja Harley Quinn: pusty uśmiech, rozpadające się piksele, długie włosy
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły