News

Cassel i kruger w nowym filmie cronenberga: pierwsze zdjęcia

Autor Kornel Lis
Kornel Lis07.01.20246 min.
Cassel i kruger w nowym filmie cronenberga: pierwsze zdjęcia

Cassel i kruger w nowym filmie cronenberga to najnowszy projekt kanadyjskiego reżysera, który od lat zachwyca fanów kina niezależnego. Już pierwsze zdjęcia z planu pokazują, że będzie to kolejna mroczna opowieść mistrza body horroru. Vincent Cassel i Diane Kruger wcielają się w małżeństwo, które musi zmierzyć się ze śmiercią i żałobą. Film zapowiada się na mocną psychologiczną opowieść z nutką grozy. Premiera jest wyczekiwana z niecierpliwością przez wszystkich miłośników kina artystycznego.

Vincent Cassel wciela się w wizjonera branży funeralnej

Główną rolę w nowym filmie Davida Cronenberga "The Shrouds" zagra Vincent Cassel. Aktor wcieli się w postać Karsha, który jest wynalazcą, biznesmenem i wizjonerem działającym w branży funeralnej. To właśnie on opracował rewolucyjną technologię, która ma umożliwić kontakt ze zmarłymi. Vincent Cassel doskonale sprawdza się w mrocznych, psychologicznych rolach, więc obsadzenie go w filmie Cronenberga wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Bohater granego przez Cassela Karsha popadnie w rozpacz, gdy grób jego żony zostanie zdewastowany. Wtedy właśnie zacznie myśleć o wykorzystaniu stworzonej przez siebie technologii, by skontaktować się ze zmarłą małżonką. Brzmi to jak typowy motyw z filmów Cronenberga, łączących elementy dramatu obyczajowego z naukową fantastyką.

Diane Kruger o pracy z Davidem Cronenbergiem

Żonę bohatera granego przez Vincenta Cassela zagra niemiecka aktorka Diane Kruger. Podczas festiwalu filmowego w Zurychu opowiadała ona o swojej pracy z legendarnym kanadyjskim reżyserem Davidem Cronenbergiem.

Według słów Diane Kruger, „The Shrouds” może być najbardziej osobistym filmem w dorobku Cronenberga. Reżyser zainspirował się bowiem własnymi przeżyciami związanymi ze śmiercią żony. Dlatego Kruger starała się podejść do swojej roli w sposób bardzo emocjonalny. Czuła, że ten temat jest Cronenbergowi wyjątkowo bliski.

Miałam poczucie, że jest bardzo bezbronny – wyznała aktorka.

Czytaj więcej: Zapierający dech w piersiach horror ze Skandynawii: Jak radzić sobie z zombie

Data premiery filmu "The Shrouds" nieznana

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie na ekrany kin trafi najnowsze dzieło Davida Cronenberga. Reżyser właśnie kończy prace na planie filmu, który zapowiada się jako mroczna opowieść łącząca motywy dramatu psychologicznego z elementami horroru i science fiction.

Wytwórnia filmowa nie ujawniła jeszcze daty premiery „The Shrouds”. Można się jednak spodziewać, że film będzie starała się zgłosić do któregoś z prestiżowych festiwali filmowych, by zbudować wokół niego szum w branży i mediach.

Dlaczego czekamy na nowy film Cronenberga?

Cassel i kruger w nowym filmie cronenberga: pierwsze zdjęcia

Nowy film legendarnego Davida Cronenberga z udziałem świetnych aktorów zapowiada się wyjątkowo interesująco. Reżyser od lat zachwyca fanów kina niezależnego i festiwalowego. Jego stylizowane, mroczne filmy pełne są oryginalnych pomysłów i odważnych scen.

Po długiej przerwie w tworzeniu pełnometrażowych filmów fabularnych, Cronenberg wrócił ostatnio z mocnym uderzeniem. W 2022 roku swoją premierę miało „Zbrodnie przyszłości” z Viggo Mortensenem, a już rok później reżyser pokaże „The Shrouds”. Te dwie produkcje pokazują, że 77-letni Cronenberg wciąż jest w świetnej formie.

Niepowtarzalny styl Cronenberga

Filmy kanadyjskiego twórcy od zawsze cechowała oryginalna forma i odważna tematyka. Cronenberg porusza motywy transformacji ciała, seksualności i obsesji. Robi to w sposób przekraczający konwencje, szokując i intrygując widzów.

Jego niepowtarzalny styl sprawia, że nowe dzieło Cronenberga zawsze jest gorąco wyczekiwane przez fanów. „The Shrouds” z pewnością dostarczy wielu mocnych scen i niezapomnianych kreacji aktorskich.

Cronenberg po "Zbrodniach przyszłości" nie zwalnia tempa

David Cronenberg przez wiele lat skupiał się głównie na epizodach aktorskich i nie realizował autorskich filmów fabularnych. Jego ostatnim projektem była „Mapa gwiazd” z 1999 roku z Julianne Moore i Mia Farrow.

23 lata przerwy dobiegły jednak końca, gdy w 2022 roku swoją premierę miały „Zbrodnie przyszłości”. Ten mroczny film science fiction zebrał pozytywne recenzje i przypomniał o wyjątkowym talencie Cronenberga. I już rok później reżyser pokaże kolejne dzieło - „The Shrouds”. 77-letni twórca udowadnia, że wciąż jest w świetnej formie.

Podcast o "Zbrodniach przyszłości" - polecamy!

Aktualnie ostatnim filmem w dorobku Davida Cronenberga są „Zbrodnie przyszłości” z 2022 roku z Leą Seydoux i Viggo Mortensenem. Gorąco polecamy podcast „Mam parę uwag”, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki analizują i recenzują ten mroczny film science fiction.

W ciekawy i przystępny sposób opowiadają o swoich wrażeniach po seansie, omawiają specyficzny styl Cronenberga i snują teorie na temat fabuły. Jeśli jeszcze nie widzieliście „Zbrodni przyszłości”, podcast z pewnością zachęci was do nadrobienia tego tytułu przed premierą „The Shrouds”.

Podsumowanie

W powyższym artykule przybliżyłem kulisy powstawania nowego filmu Davida Cronenberga zatytułowanego „The Shrouds”. Przedstawiłem obsadę produkcji z Vincentem Casselem i Diane Kruger w rolach głównych. Opisałem też, jakimi słowami aktorka wypowiadała się na temat współpracy z legendarnym reżyserem.

Zwróciłem uwagę na fakt, że data premiery filmu nie jest jeszcze znana. Wyjaśniłem, dlaczego nowy obraz Cronenberga wzbudza takie zainteresowanie - przede wszystkim ze względu na jego niepowtarzalny, odważny styl. Przypomniałem również o niedawnym filmie reżysera „Zbrodnie przyszłości”, do którego obejrzenia serdecznie zachęcam.

Starałem się napisać artykuł w przystępny, konwersacyjny sposób, który pozwoli czytelnikom zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat nowego dzieła Cronenberga. Myślę, że fani jego twórczości będą z niecierpliwością wyczekiwać premiery „The Shrouds”, która odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Mam nadzieję, że artykuł pozwolił lepiej zorientować się w tematyce i specyfice nadchodzącego filmu Cronenberga z udziałem Vincenta Cassela i Diane Kruger. Zachęcam do śledzenia na bieżąco informacji na temat tej intrygującej produkcji.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Filmy z Jasonem Stathamem - najlepsze produkcje z udziałem aktora
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.