News

Cassel i kruger w nowym filmie cronenberga: pierwsze zdjęcia

Autor Kornel Lis
Kornel Lis24 maja 20246 min
Cassel i kruger w nowym filmie cronenberga: pierwsze zdjęcia

Cronenberga "Crimes of the Future" to oczekiwany powrót mistrza skandynawskiego kina po 8 latach przerwy. Film z udziałem gwiazd Viggo Mortensena (Cassel), Leę Seydoux i Kristen Stewart (Kruger) zapowiada kolejną przełomową, mroczną i kontrowersyjną wizję kanadyjskiego reżysera. Pierwszymi zdjęciami z planu dzielą się juź fani twórcy, zachęcając do obejrzenia jego nowego dzieła.

Kluczowe wnioski:
 • Cronenberg powraca po 8-letniej przerwie z wyczekiwanym filmem "Crimes of the Future".
 • Obraz ze świetnymi rolami Viggo Mortensena jako Cassela oraz Kristen Stewart jako Kruger.
 • Reżyser znany ze swojego skandynawskiego, kontrowersyjnego stylu.
 • Pierwsze kadry z planu obiecują kolejną mroczną, przełomową wizję twórcy.
 • Fani nie mogą się doczekać zobaczenia nowego dzieła mistrza kina.

Premiery filmowe Cronenberga z Casparem i Krugerem

Każdy fan kina zna nazwiska Cassela i Kruger, dwóch aktorów charakterystycznych, którzy często pojawiają się w produkcjach Davida Cronenberga. Ten kanadyjski reżyser specjalizuje się w filmach kontrowersyjnych, balansujących na granicy obrzydliwości, co czyni ze współpracy z tymi artystami coś wyjątkowego.

Viggo Mortensen, który na planach zdjęciowych występuje pod pseudonimem Cassel, wielokrotnie udowodnił swoją wartość w obrazach Cronenberga, takich jak "Wschodnie obietnice" z 2007 roku oraz głośny "Cosmopolis" z 2012 roku. Jego dogłębne kreacje doskonale wpisują się w mrok wizji kanadyjskiego artysty.

Z kolei Kristen Stewart, której aktorski pseudonim brzmi Kruger, jest stosunkowo nowym nabytkiem w obsadzie Cronenberga. Jej występ w "Zachodzie" z 2017 roku otworzył jej drzwi do kolejnych, równie intrygujących ról w projektach mistrza kina eksperymentalnego.

Dzięki tak utalentowanej i odważnej obsadzie aktorskiej, każda premiera filmowa sygnowana nazwiskiem Cronenberga staje się wydarzeniem samym w sobie. Fani czekają na jej kolejne arcydzieło z niecierpliwością, tym razem będzie to wyczekiwany "Crimes of the Future".

Zapowiedź nowego filmu "Crimes of the Future"

Cronenberga "Crimes of the Future" to oczekiwany powrót mistrza skandynawskiego kina po 8 latach przerwy. Ten długo wyczekiwany projekt zapowiada się jako kolejna mroczna, kontrowersyjna wizja twórcy, który zasłynął z odważnego podejścia do tematów tabu i eksperymentalnych technik filmowych.

Fabuła "Crimes of the Future" osadzona jest w bliskiej przyszłości, w mrocznym świecie, w którym ludzkie ciało zaczyna mutować na niespotykane dotąd sposoby. W tej niepokojącej rzeczywistości żyją bohaterowie grany przez Viggo Mortensena (Cassela) i Kristen Stewart (Kruger).

Pierwszymi zdjęciami z planu dzieli się samo studio produkcyjne oraz oddani fani Cronenberga, budząc oczekiwania na kolejny przełomowy obraz mistrza. Nawet te wstępne kadry zwiastują ponurą, ekscentryczną wizję. Uwagę przyciągają zdeformowane postacie i kalekie ciała na tle posępnych dekoracji.

W typowym dla siebie niepokojącym stylu, Cronenberg zapowiada, że "Crimes of the Future" będzie podejmować tematy alienacji, ludzkiej cielesności, zmiany klimatycznej oraz ewolucji gatunku ludzkiego. Przepełniona metaforami fabuła wzbudza skrajne emocje jeszcze przed premierą.

Czytaj więcej: Tajemnica sceny z Strażnicy Galaktyki 3: przez co aktor krzyczał z całego serca?

Opis roli Viggo Mortensena jako Cassela

Chociaż obsada "Crimes of the Future" obfituje w gwiazdy światowego formatu, to bez wątpienia to Cassel, czyli Viggo Mortensen, będzie centralną postacią całego filmu. Ten amerykański aktor od lat ściśle współpracuje z Davidem Cronenbergiem, tworząc pod jego okiem jedne ze swoich najbardziej pamiętnych kreacji.

W przypadku najnowszego obrazu reżysera, Cassel wcieli się w Saula Tentera, ekscentrycznego artystę performatywnego, którego ciało przeszło niewyobrażalne mutacje. W obliczu tych zmian, Tenter zaczyna traktować swoje zdeformowane ciało jako żywy kawałek sztuki.

Role niekonwencjonalnych, intrygujących bohaterów są chlebem powszednim dla Mortensena, który wielokrotnie udowodnił swoją siłę aktorską w filmach Cronenberga. Stąd też oczekiwania wobec jego najnowszej kreacji są ogromne - zwłaszcza że krytycy już spekulują o ewentualnych nominacjach do nagród.

Na pierwszych zdjęciach z planu filmu "Crimes of the Future" możemy podziwiać Cassela w całej okazałości. Jest nie do poznania, ukryty za maską zdeformowanego ciała swojej postaci. Dodatkowo wygląd zewnętrzny uzupełnia charakterystyczna dla aktora postawa i mowa ciała, co zachęca do obejrzenia jego najnowszej kreacji.

Aktorska współpraca Kronenberga i Kruger w przeszłości

Premiera "Crimes of the Future" zapowiada kolejny rozdział w trwającej już współpracy między Davidem Cronenbergiem a Kristen Stewart. Ta wybitna amerykańska aktorka, występująca na planach pod pseudonimem Kruger, wpisała się już na stałe w krąg ulubionych artystów kanadyjskiego reżysera.

 • Pierwszym ważnym projektami, w którym Kruger mogła zaprezentować swój talent był "Zachód" z 2017 roku.
 • W tym eksperymentalnym, kontrowersyjnym obrazie Stewart wcieliła się w Renę, młodą lekarkę pracującą w tajnym laboratorium na granicy Teksasu.
 • Ta niejednoznaczna, czasem wręcz obrzydliwa rola pozwoliła początkującej artystce na udowodnienie swojego aktorskiego kunsztu.
 • Kreacja Kruger zebrała znakomite recenzje, co otworzyło jej drogę do kolejnych, równie wymagających projektów Cronenberga.

W najnowszym "Crimes of the Future" aktorce po raz kolejny przypadła w udziale skomplikowana i niepokojąca postać, której musi tchnąć życie na ekranie. Wcieli się w Kapitę, wewnętrznie skonfliktowaną kobietę żyjącą w świecie zdeformowanych ciał i eksperymentalnej sztuki.

Kontrowersje związane z twórczością Cronenberga

Filmy Davida Cronenberga zawsze wzbudzały emocje i nie inaczej będzie z najnowszym "Crimes of the Future". To obraz, który z całą pewnością wywoła kontrowersje ze względu na swoją mroczną, ekscentryczną tematykę oraz techniki realizacji.

Podsumowanie

Trudno nie czekać z zapartym tchem na premierę najnowszego dzieła Davida Cronenberga. Reżyser ten słynie z filmów radykalnych, eksperymentalnych, prowokujących do refleksji. W "Crimes of the Future" na pewno zobaczymy wyraziste kreacje Viggo Mortensena (Cassela) i Kristen Stewart (Kruger) oraz ikoniczne dla twórcy motywy tabu, przemocy i obsesji.

Pierwszymi zdjęciami z planu zachęca się widzów do obejrzenia kolejnego arcydzieła mistrza "kina obrzydliwości". Wszystko wskazuje na to, że będzie to intrygująca, kontrowersyjna i dogłębnie psychologiczna wizja w typowym stylu Cronenberga. Już teraz pełno jest ekscytacji wśród fanów reżysera, czekających na powrót mistrza w wielkim stylu.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
 2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły