News

Charlie Hunnam otrzymał ofertę roli superbohatera w DC!

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak14 grudnia 20235 min
Charlie Hunnam otrzymał ofertę roli superbohatera w DC!

Charlie Hunnam, popularny aktor znany między innymi z serialu "Synowie Anarchii", otrzymał niegdyś intrygującą propozycję od wytwórni DC. Chodziło o rolę Zielonej Strzały, jednego z bohaterów uniwersum DC Comics. Ku zdziwieniu wielu, Hunnam postanowił jednak odrzucić tę kuszącą ofertę. W niniejszym artykule przybliżymy kulisy tej historii - dowiemy się, kto zaproponował aktorowi grę superbohatera, a także poznamy powody, dla których się na nią nie zdecydował.

Zielona Strzała

Charlie Hunnam, brytyjski aktor znany między innymi z roli Jaxa Tellera w serialu "Synowie Anarchii", otrzymał kiedyś niezwykłą propozycję od wytwórni filmowej DC. Chodziło o rolę Zielonej Strzały, jednego z bohaterów uniwersum komiksowego DC. Ta postać, występująca pod alter ego Oliver Queen, operuje jako mistrz łucznictwa walczący z przestępczością przy pomocy specjalnie zmodyfikowanych strzał. Ku zdziwieniu wielu fanów, Hunnam zdecydował się jednak odrzucić tę kuszącą ofertę.

O powodach tej niespodziewanej decyzji aktor opowiedział w rozmowie z serwisem ComicBook.com. Jak się okazuje, Hunnam nie podzielał entuzjazmu osób namawiających go do przyjęcia roli. Co więcej, gwiazdor przyznał szczerze, że niewiele wie na temat Zielonej Strzały, nie znał nawet bliżej tej postaci.

Kim jest Zielona Strzała?

Zielona Strzała, a właściwie Oliver Queen, to bohater komiksowy z uniwersum DC, który po raz pierwszy pojawił się na kartach zeszytów jeszcze w 1941 roku. Stworzony został przez duet Mort Weisinger-George Papp. Oliver Queen jest miliarderem i playboyem przejmującym firmę rodzinną Queen Industries. Pewnego razu rozbija się na bezludnej wyspie, gdzie musi nauczyć się przetrwania. Uczy się łucznictwa i polowań, a po powrocie do domu postanawia wykorzystać te umiejętności, by walczyć z przestępczością jako Zielona Strzała.

Postać doczekała się wielu serialowych i filmowych adaptacji, z which między innymi serialu "Arrow" z Stephenem Amellem w roli głównej. Zielona Strzała pojawia się również gościnnie w innych produkcjach osadzonych w uniwersum DC.

Dlaczego Hunnam nie był zainteresowany?

Jak już wspomniano, Charlie Hunnam nie podzielał entuzjazmu twórców co do obsadzenia go w roli Zielonej Strzały. Aktor tłumaczył to niewielką znajomością tej postaci. Po zapoznaniu się z grafiką koncepcyjną stroju bohatera stwierdził też z przekąsem, że "wątpi by zielony spandex do niego pasował". Wygląda więc na to, że strój superbohaterski nie przypadł mu do gustu.

Być może na decyzję Hunnama wpłynęła też chęć uniknięcia porównań do Stephena Amella, który wcielał się w tę postać przez 8 sezonów serialu "Arrow". Aktor najwyraźniej nie chciał iść po jego śladach i wolał skupić się na innych projektach.

Kiedy padła propozycja dla Hunnama?

Nie wiadomo dokładnie, kiedy Charlieemu Hunnamowi zaproponowano rolę Zielonej Strzały. Sam aktor przyznał, że nie pamięta, kto konkretnie złożył mu tę ofertę. Możliwe jednak, że miało to miejsce już po zakończeniu przygody Stephena Amella z Arrowverse i poszukiwano nowego odtwórcy tej roli.

Być może propozycja padła w kontekście planów Zacka Snydera na rozbudowę filmowego uniwersum DC. Reżyser ten znany jest z mroczniejszego i bardziej brutalnego podejścia do bohaterów komiksowych. Możliwe więc, że chciał obsadzić Hunnama w nowej, odświeżonej wersji postaci, która znacząco różniłaby się od serialowego pierwowzoru.

Innym tropem jest niedawno ogłoszony projekt Jamesa Gunna, który ma zająć się budowaniem nowego uniwersum filmów na podstawie komiksów DC. Być może to właśnie on chciał widzieć Hunnama jako swojego Zielonego Strzałę.

Współpraca ze Zackiem Snyderem

Co ciekawe, mimo odrzucenia propozycji zagrania Zielonej Strzały, Charlie Hunnam i tak zagra w produkcji Zacka Snydera. Wcieli się w jedną z ról w nadchodzącym filmie "Rebel Moon", który według zapowiedzi ma być "epicką opowieścią fantasy osadzoną w odległych czasach". Szczegóły fabuły i dokładny termin premiery nie są jednak jeszcze znane.

Czytaj więcej: Kim Kardashian planuje karierę w komedii: Czy zobaczymy ją w roli aktorki?

Podsumowanie

Propozycja zagrania ikonicznego superbohatera z pewnością była dla Charliego Hunnama zaszczytem. Niestety aktor, ze względu na nieznajomość postaci i kontekstu, zdecydował się odrzucić ową kuszącą rolę. Być może żałuje tego trochę z perspektywy czasu, ale kto wie - może w przyszłości jeszcze powalczy z przestępczością u boku Batmana i spółki. Na razie skupia się jednak na nowym projekcie Zacka Snydera, więc fani i tak będą mogli go podziwiać w interesującej produkcji osadzonej w fantastycznym świecie.

Podsumowanie

Charlie Hunnam otrzymał ofertę roli superbohatera w DC!

W niniejszym artykule omówiłem historię niecodziennej propozycji aktorskiej, jaka spotkała Charliego Hunnama. Przybliżyłem sylwetkę Zielonej Strzały - bohatera komiksowego z uniwersum DC, w którego miał się wcielić. Wyjaśniłem, dlaczego aktor ostatecznie zdecydował się odrzucić ową kuszącą rolę, powołując się na jego własne wypowiedzi w tej sprawie.

Starałem się również odpowiedzieć na pytanie, kiedy dokładnie padła propozycja obsadzenia Hunnama w roli Zielonej Strzały i kto konkretnie jest jej autorem. Przedstawiłem możliwe tropy i teorie na ten temat.

Wspomniałem także o innym projekcie z udziałem Charliego Hunnama, a mianowicie nadchodzącym filmie Zacka Snydera zatytułowanym "Rebel Moon". Mimo odrzucenia superbohaterskiej roli, aktor i tak zagra u tego cenionego reżysera.

Mam nadzieję, że artykuł okazał się interesujący i pozwolił przybliżyć Państwu tę ciekawą historię zza kulis Hollywood. Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi, z chęcią na nie odpowiem.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły