News

Chris Hemsworth zdradził tajemnicę sukcesu przygotowań do roli złoczyńcy w "Furiosa"

Autor Kornel Lis
Kornel Lis23.04.20244 min.
Chris Hemsworth zdradził tajemnicę sukcesu przygotowań do roli złoczyńcy w "Furiosa"

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak aktorzy przygotowują się do tak szalonych i złowrogich ról, jak ta, którą Chris Hemsworth przyjął w nadchodzącym filmie Furiosa? Odtwórca roli Dementusa, sadystycznego szaleńca i prawdziwego zagrożenia w postapokaliptycznej przyszłości, właśnie zdradził swój nietypowy sposób na wcielenie się w tak mroczną postać. Hemsworth wyznał, że skorzystał z nietypowej rady reżysera George'a Millera i prowadził dziennik z perspektywy swojego przerażającego bohatera, co okazało się kluczem do sukcesu.

Hemsworth wcielił się w szaloną postać Dementusa

W nadchodzącej Furiosie, zapowiadanej jako prequel kultowego cyklu Mad Maxa, Chris Hemsworth przyjął wyzwanie wcielenia się w jedną z najbardziej przerażających postaci w tym uniwersum. Jego bohater, Dementus, to okrutny złoczyńca, który ma się stać spadkobiercą takich antagonistów, jak Nieśmiertelny Joe czy Lord Humungus.

Sam aktor przyznał, że Dementus to prawdziwy sadystyczny szaleniec, stanowiący ogromne zagrożenie. Wcześniej Hemsworth nie ukrywał, że jest to jedna z najbardziej wymagających ról złoczyńcy, do jakiej kiedykolwiek się przygotowywał. Aby w pełni oddać mroczny charakter tej postaci, aktor musiał mocno wejść w jej skomplikowaną psychikę.

Co ciekawe, w samym opisie Dementusa pojawiają się słowa, które wywołują gęsią skórkę i budzą autentyczny strach. Możemy spodziewać się, że ten antagonista będzie stanowił prawdziwe zagrożenie dla bohaterów Furiosy i z pewnością pozostawi po sobie krwawą ścieżkę.

Nietypowy sposób przygotowań - pisanie dziennika z perspektywy postaci

Aby wczuć się w rolę tej mrocznej i szalonej persony, Hemsworth zdecydował się na niezwykle nietypową metodę przygotowań. Na sugestię samego reżysera, George'a Millera, aktor zaczął prowadzić dziennik z perspektywy Dementusa. Był to dla niego całkowicie nowy sposób na pogłębienie swojej kreacji aktorskiej.

W jednym z wywiadów Hemsworth opowiedział, jak wyglądał ten proces:

  • Pewnej nocy dochodziła już godzina druga, a ja wciąż nie mogłem zasnąć. Wziąłem więc długopis do ręki i zacząłem spisywać myśli i pomysły, jakimi mógłby się kierować Dementus. Nie zastanawiałem się nad tym, po prostu pozwalałem, by słowa płynęły swobodnie na kartkę.

Okazało się, że ten eksperyment przyniósł zaskakująco dobre rezultaty. Hemsworth stwierdził, że gdy następnego dnia przeczytał swoje nocne zapiski, sam był zszokowany tym, co wyszło spod jego pióra. Mroczne, przerażające myśli, które zdołał uchwycić, okazały się kluczowe dla zrozumienia psychiki granej przez niego postaci.

Czytaj więcej: Zdjęcia do Armor Wars - nowy projekt Marvela będą wkrótce rozpoczęte

Metoda okazała się sukcesem - reżyser zaakceptował

Zdjęcie Chris Hemsworth zdradził tajemnicę sukcesu przygotowań do roli złoczyńcy w "Furiosa"

Swoje zapiski z dziennika Hemsworth przedstawił samemu Millerowi, uznając, że mogą one posłużyć jako solidna baza do dalszych przygotowań do roli. Reżyser od razu przeczuwał, że jest to dobry kierunek, w którym powinni podążać. Obaj zgodzili się, że dzięki tym surowym, nieprzecedzonym przez filtry notatkom, uda im się odkryć prawdziwą naturę psychopatycznego Dementusa.

  • Pokazałem swoje zapiski George'owi na próbie. Oboje stwierdziliśmy, że to jest kierunek, którym powinniśmy podążać - wyznał Hemsworth.

Ta sugestia reżysera, by spróbować nowej, eksperymentalnej metody wcielenia się w postać, okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej Hemsworth mógł w pełni zrozumieć umysł swojego bohatera, co z pewnością przełoży się na jego przerażającą kreację w nadchodzącej Furiosie.

Fani cyklu Mad Maxa z niecierpliwością wyczekują premiery tego długo wyczekiwanego prequela. Jeśli metoda zastosowana przez Hemswortha rzeczywiście zaowocuje tak przekonującą rolą, jak sugerują zapowiedzi, czeka nas z pewnością niezapomniane przeżycie.

Najczęstsze pytania

Dementus to przerażający antagonista, w którego wciela się Chris Hemsworth w nadchodzącym prequelu Mad Maxa - Furiosie. Jest on określany jako sadystyczny szaleniec i prawdziwe zagrożenie, które stanie na drodze głównych bohaterów. Ma być spadkobiercą takich ikonicznych złoczyńców z tego uniwersum, jak Nieśmiertelny Joe czy Lord Humungus.

Zgodnie z sugestią reżysera George'a Millera, Hemsworth prowadził dziennik z perspektywy Dementusa. Pozwalało mu to lepiej wczuć się w umysł tej mrocznej postaci. Zapisywał nocą wszelkie przerażające myśli i pomysły, jakie przychodziły mu do głowy. Okazało się, że te surowe, nieprzecedzone przez filtry notatki doskonale oddawały psychikę szaleńca.

Kiedy Hemsworth przedstawił swoje zapiski z dziennika Millerowi, obaj uznali, że jest to właściwy kierunek przygotowań do roli. Mroczne, niepokojące notatki pomogły aktorowi lepiej zrozumieć umysł psychopatycznego Dementusa. Dzięki temu mógł w pełni wcielić się w tę przerażającą postać, co powinno zaowocować przekonującą kreacją.

Biorąc pod uwagę opis Dementusa jako "sadystycznego szaleńca, stanowiącego prawdziwe zagrożenie", możemy spodziewać się, że będzie on stanowił poważne wyzwanie dla głównych bohaterów. Jako spadkobierca takich antagonistów jak Nieśmiertelny Joe czy Lord Humungus, z pewnością nie zawaha się przed niczym, by powstrzymać ich przed osiągnięciem celu.

Premiera Furiosy, długo wyczekiwanego prequela kultowego Mad Maxa, została zaplanowana na 24 maja 2024 roku. Fani cyklu nie mogą już doczekać się konfrontacji z nowym, przerażającym antagonistą w osobie Dementusa, granego przez Chrisa Hemswortha. Jego kreacja zapowiada się jako jedna z najbardziej mrocznych i niepokojących w tej serii.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Barbie, Ryan Gosling i America Ferrera reagują na brak nominacji dla Grety Gerwig i Margot Robbie
  2. Orville - czy nadchodzi 4. sezon? Seth MacFarlane rozwiewa wątpliwości
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Komedia Rodzina - Najlepsze Filmy Familijne Komedie
  5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły