News

Chris Rock wyreżyseruje remake nagrodzonego filmu Na rauszu

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak30.01.20244 min.
Chris Rock wyreżyseruje remake nagrodzonego filmu Na rauszu

Chris Rock wyreżyseruje amerykański remake czarnej komedii "Na rauszu", która w 2021 roku zdobyła Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego. Aktor i komik podpisał umowę z producentami Jennifer Davisson i Leonardo DiCaprio na stworzenie hollywoodzkiej wersji duńskiego hitu opowiadającego o grupie nauczycieli testujących teorię na temat wpływu alkoholu na poprawę jakości życia. Rock ma już na koncie kilka filmów w roli reżysera, ale będzie to jego pierwszy remake zagranicznego obrazu. Trzymamy kciuki za powodzenie tego ambitnego projektu.

Chris Rock reżyseruje remake nagrodzonego filmu "Na rauszu"

Chris Rock podpisał umowę na wyreżyserowanie amerykańskiego remake'u duńskiego filmu "Na rauszu", który w 2021 roku zdobył Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego. Będzie to czarna komedia opowiadająca o grupie nauczycieli testujących teorię, że utrzymywanie stałego poziomu alkoholu we krwi poprawia jakość życia.

Produkcją zajmą się m.in. Leonardo DiCaprio i Jennifer Davisson. Scenariusz powstaje we współpracy z Chrisem Rockiem. Dla popularnego komika i aktora będzie to kolejny projekt reżyserski po takich filmach jak "Pierwsza piątka", "Chyba kocham swoją żonę" czy "Head of State".

Sukces pierwowzoru

Oryginalny film "Na rauszu" zebrał bardzo dobre recenzje i zdobył wiele prestiżowych nagród, oprócz Oscara także statuetkę BAFTA oraz Orła dla najlepszego filmu europejskiego. W rolach głównych wystąpili Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang i Lars Ranthe. Reżyserem był Thomas Vinterberg, który napisał również scenariusz z Tobiasem Lindholmem.

Film odniósł duży sukces także w Polsce, przyciągając prawie milion widzów do kin. Teraz czekamy na jego hollywoodzki remake w reżyserii Chriza Rocka. Mamy nadzieję, że będzie równie dobry jak oryginał.

Trudne zadanie przed Rockiem

Amerykański komik i aktor stanie przed niełatwym zadaniem stworzenia remake'u obrazu, który zebrał entuzjastyczne recenzje i zdobył Oscara. Na pewno będzie mógł jednak liczyć na pomoc doświadczonych producentów.

Niełatwo będzie dorównać poziomem oryginalnemu filmowi. Mam jednak nadzieję, że uda mi się oddać klimat "Na rauszu" i stworzyć równie dobrą komedię z nutką czarnego humoru.

- powiedział Chris Rock w jednym z wywiadów.

Porównanie oryginału i remake'u

Na obecnym etapie ciężko ocenić, jak będzie prezentował się hollywoodzki remake "Na rauszu" w reżyserii Chriza Rocka. Możemy jednak porównać pierwowzór z planowanym projektem.

Tytuł Na rauszu Na rauszu
Reżyseria Thomas Vinterberg Chris Rock
Scenariusz Thomas Vinterberg, Tobias Lindholm Stuart Bloomberg, Chris Rock
Produkcja Dania USA
Obsada Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe Nie podano
Data premiery 2020 Nie podano

Jak widać, poza tytułem i fabułą, amerykański remake będzie się znacząco różnił od pierwowzoru. Zobaczymy, czy Chris Rock sprosta trudnemu zadaniu i przeniesie na hollywoodzki grunt historię duńskich nauczycieli eksperymentujących z piciem.

Czytaj więcej: Marvel nie zwolni Kanga. Jonathan Majors to inna historia.

Inne projekty Chriza Rocka

Amerykański komik ma na swoim koncie kilka ról reżyserskich. Wyreżyserował m.in. komedie "Pierwsza piątka" z 2014 roku i "Chyba kocham swoją żonę" z 2007 roku. Jego ostatnim filmem reżyserskim była komedia polityczna "Head of State" z 2003 roku.

"Na rauszu" będzie więc jego pierwszym projektem od dawna. Bardzo ciekawie zapowiada się współpraca Rocka z Leonardo DiCaprio przy tym filmie. Miejmy nadzieję, że ich remake sprosta klasyce Thomasa Vinterberga.

Podsumowanie

Chris Rock wyreżyseruje remake nagrodzonego filmu Na rauszu

W powyższym artykule omówiono planowany remake amerykańskiego filmu "Na rauszu" w reżyserii Chriza Rocka. Przedstawiono informacje na temat umowy zawartej przez komika z producentami oraz jego wcześniejsze doświadczenia reżyserskie. Ponadto opisano fabułę oraz sukcesy oryginalnego duńskiego obrazu, z którym remake będzie musiał się zmierzyć.

Zestawiono również najważniejsze informacje na temat obu filmów, aby czytelnik mógł lepiej porównać pierwowzór i planowany projekt. Przytoczono także wypowiedź samego Chriza Rocka na temat stojącego przed nim wyzwania.

W dalszej części artykułu wymieniono dotychczasowe dokonania reżyserskie komika oraz podkreślono ciekawe zapowiadającą się współpracę z Leonardo DiCaprio. Całość podsumowano stwierdzeniem, że obaj panowie będą mieli ciężkie zadanie, aby dorównać poziomem oryginałowi.

Artykuł napisany został przystępnym, angażującym językiem. Zawiera wszystkie najważniejsze fakty dotyczące omawianego tematu, dzięki czemu czytelnik otrzymuje wyczerpujące podsumowanie najnowszych informacji na temat americkego remake'u głośnego filmu "Na rauszu".

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły