News

Christopher nolan planuje nakręcić horror. posiadają elementy kina grozy?

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak17 lutego 20244 min
Christopher nolan planuje nakręcić horror. posiadają elementy kina grozy?

Christopher Nolan to jeden z najbardziej utalentowanych i cenionych współczesnych reżyserów. Podczas ostatniego spotkania z fanami zdradził, że interesuje go realizacja horroru, jednak na razie nie znalazł odpowiedniego pomysłu na taki film. Jak przyznał, horrory opierają się na bardzo kinowych chwytach i wymagają naprawdę wyjątkowych historii. Czy to oznacza, że Nolan planuje nakręcić horror? Z pewnością warto śledzić dalsze wypowiedzi reżysera w tej sprawie. Tymczasem w jego najnowszym filmie "Oppenheimer" można doszukać się elementów kina grozy.

Christopher Nolan o zaletach horrorów

Podczas ostatniego spotkania z fanami Christopher Nolan zdradził, że interesuje go realizacja horroru. Jak przyznał, horrory opierają się na bardzo kinowych chwytach i wymagają naprawdę wyjątkowych historii. Reżyser docenia kino grozy za to, że polega na sprowokowaniu instynktownej reakcji widza.

Według Nolana dobry horror wymaga świetnego pomysłu, których jest niewiele. Na razie nie znalazł historii, która nadawałaby się do realizacji w tym gatunku. Niemniej uważa, że z filmowego punktu widzenia horrory są bardzo interesujące.

Poszukiwanie odpowiedniego pomysłu na film grozy

Jak widać, Christopher Nolan bardzo poważnie myśli o realizacji horroru, jednak na razie brakuje mu odpowiedniej historii, którą mógłby przenieść na ekran. Szuka więc inspiracji i czeka na ten wyjątkowy pomysł, który pozwoliłby mu zrealizować film grozy na miarę jego możliwości.

Nie ustaje jednak w poszukiwaniach, analizując różne opowieści pod kątem ich potencjału. Być może wkrótce znajdzie coś, co pozwoli mu zekranizować mroczną historię w konwencji horroru.

Elementy horroru w filmie "Oppenheimer"

Choć Christopher Nolan wciąż poszukuje odpowiedniej historii na swój przyszły horror, to elementy tego gatunku można dostrzec już w jego najnowszym filmie - "Oppenheimerze". Jak przyznał reżyser, tematyka filmu z pewnością temu sprzyja.

Akcja "Oppenheimera" koncentruje się na postaci naukowca J. Roberta Oppenheimera, który odegrał kluczową rolę w projekcie Manhattan, czyli pracach nad pierwszą amerykańską bombą atomową. Bez wątpienia była to praca o ogromnej randze, ale też wiązała się z wielkim ciężarem moralnym i psychologicznym.

Bez dwóch zdań "Oppenheimer" ma elementy horroru - przyznał Nolan. Uważam, że to całkiem na miejscu dla takiej tematyki.

Motywy grozy w historii bomby atomowej

Tematyka filmu "Oppenheimer", choć osadzona w realiach historycznych, posiada spory potencjał grozy. Praca nad śmiercionośną bronią o niewyobrażalnej sile rażenia i konsekwencjach jej użycia na pewno budziła lęk i przerażenie wśród naukowców.

Do tego dochodzi poczucie winy związane z udziałem w projekcie o tak fatalnych skutkach dla ludzkości. Te wątki z pewnością budują mroczny klimat filmu.

Czytaj więcej: Ponad 100 filmów na 41. MFFMW Ale Kino! - Odkryj światową kinematografię do 3 grudnia

Christopher Nolan chce nakręcić horror

Jak już wiemy z wcześniejszych wypowiedzi Christophera Nolana, reżyser poważnie myśli o realizacji horroru. Docenia on kunszt tego gatunku filmowego i dostrzega w nim spory, niewykorzystany jeszcze przez siebie potencjał.

Nolan podkreśla, że horrory bazują na bardzo kinowych zabiegach, które angażują widza na poziomie instynktownych reakcji. Do tego ten gatunek pozwala na pewną dozę mroku i abstrakcji, na co zwykle nie pozwala hollywoodzka konwencja.

Czy powstanie horror Nolana?

Trudno dziś stwierdzić, czy Christopher Nolan faktycznie zrealizuje swój plan nakręcenia horroru. Na pewno jest to dla niego spore wyzwanie, które wymaga niezwykłego pomysłu fabularnego. Być może "Oppenheimer" i obecność w nim elementów grozy to swoisty poligon doświadczalny przed przyszłym horrorem.

Niewykluczone, że następny film w dorobku Nolana przyniesie niespodziankę i będzie właśnie horrorem, na którym zależy mu najbardziej. Czas pokaże, czy reżyser znajdzie w końcu ten wymarzony pomysł.

Podsumowanie

Christopher nolan planuje nakręcić horror. posiadają elementy kina grozy?

Jak wynika z wypowiedzi Christophera Nolana, reżyser rozważa realizację horroru, choć na razie brakuje mu odpowiedniego pomysłu fabularnego. Jednocześnie w jego najnowszym filmie „Oppenheimer” da się zauważyć elementy grozy. Być może ten obraz posłuży Nolanowi jako poligon doświadczalny przed oddaniem się kinu horroru.

Niewykluczone zatem, że któryś z kolejnych filmów w dorobku utalentowanego reżysera będzie właśnie oczekiwanym przez niego horrorem. Pozostaje mieć nadzieję, że Nolanowi uda się w końcu znaleźć ten wymarzony pomysł fabularny.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły