News

Ciekawy obraz z planu Beetlejuice 2: Tim Burton w słynnej lokalizacji

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska30.11.20235 min.
Ciekawy obraz z planu Beetlejuice 2: Tim Burton w słynnej lokalizacji

Tim Burton na planie sequelu kultowego filmu "Sok z żuka" udostępnił w mediach społecznościowych ciekawy obraz z planu zdjęciowego sequelu pt. "Sok z żuka 2", na którym widać reżysera w jednej ze słynnych lokalizacji z pierwszej części filmu.

Kluczowe wnioski:
  • Zdjęcia do filmu zostały przerwane z powodu strajku aktorów.
  • Mimo przeszkód, premiera filmu jest nadal planowana na początek września.
  • W sequelu zobaczymy zarówno stare, jak i nowe twarze.
  • Córka bohaterki granej przez Winonę Ryder dołącza do obsady.
  • Fani mogą rozpoznać miejsce ze zdjęcia Tim Burtona.

Tim Burton na planie sequelu kultowego filmu

Tim Burton, reżyser kultowego filmu "Sok z żuka" z 1988 roku, powrócił na plan zdjęciowy jego sequela zatytułowanego "Sok z żuka 2". Na swoim koncie na Instagramie udostępnił z tej okazji zdjęcie, na którym widać go na planie w jednej ze słynnych lokalizacji z pierwszej części produkcji. Fani oryginału z pewnością rozpoznają to miejsce.

Niestety pobyt Burtona i ekipy filmowej na planie był bardzo krótki - zaledwie dwa dni. Dlaczego? Jak się okazuje, sequel "Soku z żuka" stał się przypadkową ofiarą trwającego właśnie w Hollywood strajku aktorów.

Strajk pokrzyżował plany ekipy

Z powodu strajku aktorów zrzeszonych w związku SAG-AFTRA, Tim Burton i reszta ekipy mogli przebywać na planie zdjęciowym jedynie przez dwa dni. Dlaczego tak krótko? Otóż okazuje się, że aż 98% materiału do filmu nagrano wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem strajku. Pozostało zaledwie półtora dnia dodatkowych zdjęć, jednak SAG-AFTRA nie wyraziło na to zgody.

W ten oto sposób sequel kultowego "Soku z żuka" stał się "przypadkową ofiarą" trwającego aktualnie w Hollywood sporu pomiędzy aktorami a studiami filmowymi. Zdjęcia do produkcji były praktycznie ukończone, ale i tak musiały zostać brutalnie przerwane z powodu protestu aktorów.

Kiedy premiera filmu?

Pomimo niespodziewanych komplikacji, wytwórnia Warner Bros. wciąż planuje wydać film "Sok z żuka 2" we wrześniu 2023 roku. Ma się on pojawić w amerykańskich kinach tuż po Dniu Pracy, na początku września. Jest to data, która w przeszłości przynosiła studiu spore sukcesy, zwłaszcza jeśli chodzi o horrory.

Data premiery we wrześniu była w przeszłości bardzo dobra dla studia Warner Bros., szczególnie jeśli chodzi o horrory. Przykładem mogą być chociażby części serii "To".

Czy podobnie będzie z sequelem "Soku z żuka"? O tym przekonamy się już niedługo. Jedno jest pewne - fani kultowej produkcji z pewnością czekają na ten film z niecierpliwością.

Czytaj więcej: Od zera do Wastelandera. Pięć lat "Fallout 76"

Powroty i nowe twarze w obsadzie

W sequelu "Soku z żuka" zobaczymy zarówno dobrze znane twarze z pierwszej części, jak i całkiem nowych aktorów. Powrócą oczywiście Michael Keaton jako tytułowy "Sok" aka Beetlejuice, Winona Ryder jako Lydia oraz Catherine O'Hara jako Delia. Wszyscy trzej ponownie wcielą się w swoje kultowe role sprzed 35 lat.

Jeśli chodzi o nowe nabytki obsadowe, to będą to: Jenna Ortega, Monica Bellucci, Willem Dafoe oraz Justin Theroux. Niestety na razie nie zdradzono, w jakie konkretnie postaci się wcielą.

Córka bohaterki dołącza do ekipy

Jedyną potwierdzoną informacją na temat nowych członków obsady jest to, że Jenna Ortega zagra córkę Lydii, czyli bohaterki granej w pierwszej części przez Winonę Ryder. Z kolei Monica Bellucci wcieli się w żonę tytułowego "Soku z żuka", czyli samego Beetlejuice'a.

Można więc spodziewać się, że w sequelu poznamy losy bohaterów po latach i dowiemy się, jak potoczyły się ich dalsze losy. Z pewnością da to interesujący materiał na kontynuację kultowej historii sprzed dekad.

Aktor Rola
Michael Keaton Beetlejuice
Winona Ryder Lydia Deetz
Catherine O'Hara Delia Deetz
Jenna Ortega Córka Lydii
Monica Bellucci Żona Beetlejuice'a

Zwiastun pierwszej części filmu

Ciekawy obraz z planu Beetlejuice 2: Tim Burton w słynnej lokalizacji

Pierwsza część "Soku z żuka" z 1988 roku szybko zdobyła status kultowej komediowej horroru. Jej specyficzny, nietypowy klimat, niebanalna fabuła i charyzmatyczni bohaterowie przypadli widzom do gustu i po dziś dzień produkcja ma wielu oddanych fanów.

Warto sobie przypomnieć zwiastun tamtej części, aby odświeżyć wspomnienia przed premierą sequela we wrześniu 2023 roku:

.. 2... 1... 0...

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem powrót Tima Burtona na plan zdjęciowy sequela do kultowego filmu "Sok z żuka" z 1988 roku. Niestety pobyt reżysera i ekipy był bardzo krótki - zaledwie dwa dni. Stało się tak za sprawą trwającego aktualnie w Hollywood strajku aktorów, przez który zdjęcia do "Soku z żuka 2" musiały zostać nagle przerwane.

Mimo tych niespodziewanych komplikacji, studio Warner Bros wciąż planuje premierę filmu na wrzesień 2023 roku. W sequelu zobaczymy zarówno dobrze znane twarze z pierwszej części - Michaela Keatona, Winonę Ryder i Catherine O'Harę - jak i całkiem nowych aktorów, takich jak Jenna Ortega, Monica Bellucci czy Willem Dafoe.

Ortega wcieli się w córkę bohaterki granej pierwotnie przez Ryder. Natomiast Bellucci zagra żonę tytułowego "Soku z żuka". Fani kultowej produkcji z pewnością czekają na ten film z niecierpliwością - ja również!

Mam nadzieję, że mój artykuł przybliżył Ci najważniejsze i najciekawsze informacje na temat nadchodzącego sequela jednego z najbardziej kultowych filmów lat 80.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.