News

Cillian Murphy zaskakuje wiekiem! Tak zmienił się aktor

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska29.04.20243 min.
Cillian Murphy zaskakuje wiekiem! Tak zmienił się aktor

Chcesz poznać najnowsze informacje na temat Cilliana Murphy'ego i sequeli kultowego horroru "28 dni później"? Mamy jedną złą, jedną niezłą i jedną dobrą wiadomość dla wszystkich fanów tego aktora i tej serii. Aktor co prawda nie pojawi się w najnowszej części nowego cyklu, ale już w kolejnej zobaczymy go w epizodzie, a w trzeciej zagra główną rolę. Przekonaj się, jak zmienił się Murphy przez te lata!

O nowej roli Cilliana Murphy'ego w "28 lat później"

Czy jesteś fanem kultowego aktora Cilliana Murphy'ego i jego roli w filmie "28 dni później"? Jeśli tak, mamy dla Ciebie ekscytujące nowiny! Gwiazda tej zombiakowej produkcji Danny'ego Boyle'a ponownie wcieli się w postać z "28 dni później" w nadchodzących sequelach.

Choć Cillian Murphy nie pojawi się w pierwszej części nowego cyklu, to już w drugiej będzie można go zobaczyć w gościnnym epizodzie. Co więcej, w trzeciej części planowanej trylogii aktor zagra główną rolę!

Fani na całym świecie z pewnością nie mogą się doczekać, by ponownie ujrzeć Murphy'ego w kultowej roli z rebootu "28 dni później". Choć na razie te informacje nie są potwierdzone, to sam Cillian Murphy przyznał w zeszłym roku, że jest "dostępny" i zainteresowany udziałem w sequelach.

 • Cillian Murphy ponownie wcieli się w postać z "28 dni później"
 • Zagra w sequelach słynnego filmu Danny'ego Boyle'a
 • W drugiej części cyklu wystąpi gościnnie, a w trzeciej obejmie główną rolę

Jak aktor zmienił się przez lata?

Od czasu premiery kultowego filmu "28 dni później" w 2002 roku minęło już ponad 20 lat. Przez ten czas Cillian Murphy przeszedł sporą metamorfozę i wyrobił sobie markę jednego z najbardziej charyzmatycznych aktorów na świecie.

Obecnie Cillian Murphy ma 47 lat i wciąż zachwyca fenomenalną grą aktorską oraz przystojną aparycją. Pochodzący z Irlandii aktor ma na koncie role w takich hitach, jak "Incepcja", "Wyjście przez sklep z pamiątkami" oraz serialu "Pacyfikator".

Fani są ciekawi, jak dzisiaj prezentuje się Cillian Murphy i w jakim stopniu wiek wpłynął na jego aktorskie wcielenia. Na pewno wszyscy z niecierpliwością czekają na ujrzenie go ponownie jako bohatera "28 dni później".

Czytaj więcej: Jenny Ortega opuszcza Krzyk 7 – Czy znamy prawdziwe powody i jej twarde warunki?

"28 dni później" - hit Boyle'a i Garlanda z Murphy'em

Zdjęcie Cillian Murphy zaskakuje wiekiem! Tak zmienił się aktor

Przypomnijmy, że oryginalny film "28 dni później" z 2002 roku był ogromnym przebojem. Scenariusz do niego napisał Alex Garland, a reżyserował go Danny Boyle. Obaj ponownie połączą siły przy tworzeniu nadchodzących sequeli.

W pierwszej części Cillian Murphy wcielił się w postać mężczyzny, który budzi się ze śpiączki w opustoszałym szpitalu. Wkrótce orientuje się, że miasto zostało opanowane przez śmiertelnie niebezpiecznego wirusa wywołującego u ludzi niekontrolowaną agresję.

"28 dni później" zyskał status kultowego filmu i zebrał świetne recenzje. Zdobył m.in. Europejską Nagrodę Filmową za zdjęcia Anthony'ego Doda Mantle'a. Budżet każdej z nowych części został zaplanowany na 75 milionów dolarów.

 • Pierwotny film "28 dni później" z 2002 roku był wielkim hitem
 • Cillian Murphy zagrał główną rolę w oryginalnej produkcji
 • Za sequelami stoją Danny Boyle i Alex Garland z pierwowzoru
 • Każdy nowy film z cyklu będzie miał budżet 75 milionów dolarów

Najczęstsze pytania

Cillian Murphy nie pojawi się w pierwszej części nowego cyklu "28 lat później". Jednak w drugiej zobaczymy go w gościnnej roli, a w trzeciej obejmie główną rolę w planowanej trylogii.

Cillian Murphy zagrał m.in. w takich hitach jak "Incepcja", "Wyjście przez sklep z pamiątkami" oraz serialu "Pacyfikator". Jest uważany za jednego z najbardziej charyzmatycznych aktorów swojego pokolenia.

Za kamerą pierwszej części nowego cyklu stanie Danny Boyle, który reżyserował oryginalny film z 2002 roku. Scenariusz do całej trylogii napisze natomiast Alex Garland, twórca pierwowzoru.

Szczegółowych informacji na temat budżetu oryginalnego filmu z 2002 roku nie podano. Natomiast każda z nadchodzących części nowego cyklu będzie dysponować budżetem w wysokości 75 milionów dolarów.

Film "28 dni później" z 2002 roku zebrał świetne recenzje i zyskał status kultowego dzieła przede wszystkim dzięki świetnej reżyserii Danny'ego Boyle'a, scenariuszowi Alexa Garlanda oraz aktorskiej kreacji Cilliana Murphy'ego.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Barbie, Ryan Gosling i America Ferrera reagują na brak nominacji dla Grety Gerwig i Margot Robbie
 2. Orville - czy nadchodzi 4. sezon? Seth MacFarlane rozwiewa wątpliwości
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Komedia Rodzina - Najlepsze Filmy Familijne Komedie
 5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły