News

Colman Domingo o normach w branży filmowej: 14-godzinne dni pracy w serialu Euforia

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska27 listopada 20236 min
Colman Domingo o normach w branży filmowej: 14-godzinne dni pracy w serialu Euforia

Aktor Colman Domingo, znany m.in. z serialu Euforia, broni twórców produkcji przed zarzutami o toksyczne środowisko pracy. W wywiadzie dla Independent stwierdził, że długie, 14-godzinne dni zdjęciowe to norma w branży filmowej. Zdaniem doświadczonego aktora, młodsi koledzy po fachu po prostu nie są przygotowani na tak intensywną pracę.

Kluczowe wnioski:
  • Według Domingo zarzuty pod adresem twórców Euforii są nieuzasadnione - to po prostu ciężka, ale normalna praca aktorska.
  • Młodzi aktorzy często nie radzą sobie z długimi godzinami na planie i brakiem przerw - trzeba się do tego przyzwyczaić.
  • Aktor broni Sama Levinsona, twierdząc, że jest on wspaniałym rzecznikiem interesów obsady i ekipy.
  • 14-godzinne dni zdjęciowe to standard w branży - trzeba to zaakceptować, jeśli chce się w niej pracować.
  • Domingo radzi młodszym kolegom, by byli profesjonalistami i nauczyli się godzić życie prywatne z zawodowym.

Normy pracy na planie Euforii według Colmana DomingoEuforii według Colmana Domingo

Aktor Colman Domingo, znany m.in. z roli w serialu Euforia, stanął w obronie twórców tej produkcji. W wywiadzie dla Independent odniósł się do zarzutów o toksyczne środowisko pracy, jakie pojawiły się po drugim sezonie serialu. Zdaniem Domingo, oskarżenia te nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Aktor twierdzi, że długie, 14-godzinne dni zdjęciowe to norma w branży filmowej. Młodsi aktorzy często nie są w stanie sprostać takiemu tempu i poświęceniom. To wymaga nie tylko samodyscypliny, ale i profesjonalizmu - trzeba się z tym pogodzić, jeśli chce się pracować w tej branży.

W jego opinii problemem jest to, że młodzi, niedoświadczeni aktorzy nie mają wypracowanej metodyki godzenia życia zawodowego i prywatnego. Stąd pojawiają się skargi na brak posiłków czy przerw w pracy.

Jednak każdy kto siedzi w show biznesie wie, że takie poświęcenia są konieczne. Trzeba do tego dorosnąć i zmienić swoje podejście do pracy, jeśli chce się odnieść sukces jako aktor czy aktorka.

Reżyser Euforii broniony przez DomingoEuforii broniony przez Domingo

Domingo stanął również w obronie Sama Levinsona, twórcy i producenta wykonawczego Euforii. Według aktora, który pracował z nim już wcześniej przy innych produkcjach, jest on wspaniałym reżyserem - przyjaznym, radosnym i dbającym o interesy i potrzeby obsady.

Co więcej, aktor zapewnił: „nikt nie może cię źle traktować na planie Euforii. Aktorzy nie mogliby sobie wymarzyć lepszego rzecznika ich spraw”. Jasno deklaruje więc, że nie ma tam mowy o toksycznym środowisku pracy.

Młodzi aktorzy powinni zatem zmienić swoje nastawienie i podejście do pracy. Każda produkcja telewizyjna czy filmowa wymaga poświęceń i profesjonalizmu. A z tym część początkujących gwiazd sobie nie radzi.

Młodzi aktorzy nie dorośli do ciężkiej pracy na planie

Colman Domingo poruszył ważny problem - młodzi aktorzy nie są psychicznie przygotowani do ciężkiej pracy przy wielkich produkcjach takich jak Euforia. Kiedy słyszał zarzuty o złym traktowaniu statystów i braku jedzenia czy przerw, pomyślał: „skąd się to bierze? Przecież to normalny dzień w pracy”.

Jego zdaniem, to kwestia niedojrzałości i braku etyki pracy - młodzi ludzie nie potrafią pogodzić intensywnej pracy ze swoim życiem osobistym. Sama praca przy serialu czy filmie wymaga wielu wyrzeczeń i dyscypliny. Trzeba do tego dojrzeć, a wielu młodym aktorom się to nie udaje.

Bądźcie profesjonalistami

Dlatego Domingo apeluje do młodszych kolegów po fachu - musicie dorośnąć do tej pracy. Sam ma za sobą 32 lata w branży, przeszedł tę drogę od początkującego aktora do gwiazdy. I wie, czym jest ciężka harówka przy produkcji i poświęcenie życia prywatnego.

Jego rada jest prosta, choć niewygodna dla młodych gwiazd - musicie stać się profesjonalistami w pełnym tego słowa znaczeniu. Bo bez ciężkiej pracy, wyrzeczeń i dyscypliny nie zrobicie kariery w Hollywood.

Czytaj więcej: Terminator: Anime o maszynach zabójcach zmierza na Netflix

Praca przy produkcji serialu wymaga poświęceń

Każda duża produkcja, taka jak Euforia, wiąże się z ogromnym wysiłkiem i poświęceniem. Jak mówi Domingo, czasem trzeba spędzać po 14 godzin dziennie na planie, a potem wracać do domu i szykować się na następny dzień pracy. Oznacza to brak czasu dla rodziny i znajomych, ograniczenie życia prywatnego.

Niektórzy nie potrafią uporać się z takim tempem, nie mają odpowiedniej samodyscypliny i motywacji. Ale ta intensywna, pochłaniająca rola zawodowa jest nieunikniona przy dużych produkcjach filmowych - trzeba to zaakceptować, jeśli ma się w niej z powodzeniem funkcjonować.

Trzeba też nauczyć się pogodzić życie prywatne i zawodowe, co według Domingo nie jest łatwe dla młodych ludzi na początku swojej kariery. Dlatego tyle skarg na trudne warunki, biurokrację i poświęcenia. Jednak prawda jest taka, że bez wyrzeczeń nie ma kariery w show biznesie.

Rada dla młodych aktorów

Domingo wiele lat temu sam był początkującym aktorem marzącym o sławie i dobrych rolach. Dziś, z perspektywy swojego bogatego doświadczenia, może dać młodszym kolegom cenną radę - musicie nauczyć się dobrego planowania, żeby pogodzić pracę z życiem prywatnym.

Zdobyte przez niego umiejętności samodyscypliny i radzenia sobie ze stresem to podstawa sukcesu w Hollywood. Dlatego apeluje do młodych, by wykazali się większym profesjonalizmem i po prostu dorośli do tego zawodu. Bez wysiłku i dyscypliny zrobią w nim niewiele.

Podsumowanie

Colman Domingo o normach w branży filmowej: 14-godzinne dni pracy w serialu Euforia

Aktor Colman Domingo stanął w obronie twórców Euforii, których oskarżano o stworzenie toksycznego środowiska pracy. Jego zdaniem te zarzuty to bzdury - po prostu młodzi aktorzy nie są przygotowani na ciężką pracę przy dużych produkcjach.

14-godzinne dni zdjęciowe, brak przerw i posiłków - tak wygląda rzeczywistość na planie filmowym. Trzeba to zaakceptować, jeśli chce się zrobić karierę. Tymczasem młodzi ludzie nie radzą sobie z takim tempem i stresem.

Domingo ma ponad 30 lat doświadczenia w Hollywood. Sam też kiedyś był początkującym aktorem i wie, jak ciężka jest ta praca. Dlatego apeluje do młodszych kolegów - musicie dorośnąć do zawodu. Tylko profesjonalne podejście, dyscyplina i ciężka harówka dadzą wam szansę na sukces.

Twórcy Euforii to wspaniali ludzie dbający o aktorów - zapewnia Domingo. Jeśli ktoś narzeka na warunki pracy, to po prostu sam nie dorósł jeszcze do bycia gwiazdą. Trzeba to zmienić, jeśli chce się coś w tym biznesie osiągnąć.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
  5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły