News

Czy Geralt wróci w nowej książce ze świata Wiedźmina? Odpowiedź Sapkowskiego zaskakuje!

Autor Kornel Lis
Kornel Lis25.05.20246 min.
Czy Geralt wróci w nowej książce ze świata Wiedźmina? Odpowiedź Sapkowskiego zaskakuje!

Czy Geralt z Rivii powróci w nowej książce ze świata Wiedźmina? Odpowiedź Andrzeja Sapkowskiego na to pytanie z pewnością zaskoczy fanów kultowego już cyklu książek fantasy o przygodach białowłosego zabójcy potworów. Autor tej cenionej serii odpowiedział niedawno na palące pytanie czytelników, zdradzając swoje plany związane z Geraltem i uniwersum Wiedźmina. Przygotuj się na zaskakujące wieści!

Kluczowe wnioski:
 • Dowiesz się, czy Sapkowski planuje kontynuację losów Geralta z Rivii w nowej powieści.
 • Przekonasz się, co autor zdradził na temat ewentualnej kolejnej książki z uniwersum Wiedźmina.
 • Zrozumiesz, jakie są aktualne plany i zamierzenia Sapkowskiego względem postaci Geralta.
 • Poznasz kulisy potencjalnego powrotu Białego Wilka i całego świata wiedźmińskich opowieści.
 • Sprawdzisz, czy warto wyczekiwać nowych książkowych przygód wiedźmina i jego towarzyszy.

Czy Andrzej Sapkowski planuje kontynuację przygód Geralta?

Fani serii książek o Wiedźminie od lat zadają sobie to nurtujące pytanie. Wszyscy kochają Geralta z Rivii i chcieliby, by jego historia miała dalszy ciąg. Spekulacje na temat możliwej kontynuacji przygód białowłosego zabójcy potworów krążą w kręgach miłośników fantasy już od dawna. Jednakże sam autor, Andrzej Sapkowski, długo pozostawał w tej kwestii niezwykle tajemniczy.

Dopiero niedawno, w jednym z wywiadów, pisarz zdradził kilka intrygujących szczegółów. Wyznał, że wielokrotnie zastanawiał się nad powrotem do uniwersum Wiedźmina. Ideą stworzenia kolejnej książki, w której głównym bohaterem byłby Geralt, był zafascynowany przez lata. Zapytany o swoje ostateczne zamiary względem losów Białego Wilka, Sapkowski odpowiedział w dosyć zaskakujący sposób.

Jego wypowiedź wzbudziła ogromne poruszenie wśród fanów cyklu. Część z nich powitała słowa autora z entuzjazmem, pozostali natomiast odnieśli się do nich z pewną dozą rezerwy. Niezależnie od pierwszych reakcji, wszyscy zgodnie przyznają, że słowa Sapkowskiego były wielce zaskakujące i wywołały prawdziwą burzę w wiedźmińskim świecie.

Jaka dokładnie była odpowiedź pisarza? Co tak naprawdę zdradził na temat możliwej kontynuacji przygód Geralta? Szczegóły poznasz w dalszej części artykułu. Przygotuj się na zaskakujące rewelacje!

Co wiemy o ewentualnej nowej książce z Wiedźminem?

Informacje, które do tej pory wypłynęły od samego Andrzeja Sapkowskiego na temat ewentualnej nowej książki z cyklu o Wiedźminie, są raczej skąpe. Pisarz zasłynął bowiem z wielce tajemniczego podejścia do swoich planów twórczych. Nie inaczej było w tym przypadku – autor długo trzymał wszystkich w niepewności.

Niemniej jednak, w ostatnim czasie do mediów przedostało się kilka interesujących wskazówek. Sapkowski przyznał, że powrót do uniwersum Geralta i całego fantastyżnego świata był tylko kwestią czasu. Według jego słów, w głowie miał już nawet ogólny zarys ewentualnej kontynuacji sagi. Niewykluczone zatem, że nowa książka o losach Wiedźmina właśnie kiełkowała w umyśle pisarza.

Co więcej, Sapkowski zdradził, że dawni miłośnicy jego prozy z pewnością nie będą rozczarowani. Autor obiecał, że jeśli zdecyduje się napisać kolejną odsłonę przygód Geralta, będzie ona utrzymana w doskonale znanym czytelnikom, charakterystycznym dla niego stylu. Oznacza to, że fani mogą spodziewać się podobnych emocji, jakie wzbudzały poprzednie książki z tego uniwersum.

Niemniej jednak poza tymi mglistymi deklaracjami, Sapkowski nie zdradził zbyt wielu konkretów. Niewiele wiemy na temat potencjalnej fabuły nowej książki, jej czasu akcji czy występujących w niej postaci. Wciąż pozostaje więc wiele niewiadomych, które tylko podsycają ciekawość czytelników.

 • Pisarz przyznał, że rozważał powrót do świata Wiedźmina już od dłuższego czasu.
 • Miał nawet zarys fabularny potencjalnej kontynuacji losów Geralta.
 • Obiecał zachować charakterystyczny dla siebie styl pisarski w hipotetycznej nowej książce.
 • Nie zdradził jednak żadnych szczegółów na temat ewentualnej fabuły, czasu akcji czy bohaterów.

Czytaj więcej: Czy Jon Hamm dołączy do Marvela? Aktor zainteresowany rolą w X-Men i Fantastycznej Czwórce

Jakie są plany autora względem postaci Geralta z Rivii?

Jedno jest pewne – centralną postacią ewentualnej nowej książki z pewnością byłby nikt inny, jak tylko sam Geralt z Rivii. Białowłosy wiedźmin jest bowiem głównym bohaterem całej serii i kluczową postacią dla całego uniwersum wykreowanego przez Sapkowskiego. Bez niego ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek kontynuację tej niezwykłej historii.

Sam autor zresztą niejednokrotnie dawał do zrozumienia, że osobowość i perypetie życiowe Geralta stanowiły dla niego źródło nieustającej fascynacji. To właśnie z myślą o nim stworzył cały fantastyczny świat, w którym rozgrywają się wydarzenia poszczególnych książek. Postać Białego Wilka była od samego początku osią całego cyklu.

Nie dziwi więc fakt, że w przypadku powrotu Sapkowskiego do wiedźmińskiej sagi można spodziewać się także kontynuacji losów Geralta. Pisarz prawdopodobnie poświęciłby mu kluczową rolę, tak jak miało to miejsce w poprzednich tomach. Możliwe, że czytelników czekają kolejne zaskakujące zwroty akcji i przygody wiedźmina, które poskładają się w całkiem nową opowieść.

Z drugiej strony, nie można wykluczyć, że Sapkowski postawi na zupełnie nieznaną dotąd historię. Niewykluczone, że tym razem skoncentruje się na innym fragmencie życia swojego głównego bohatera, pominiętym w dotychczasowych książkach. Jedno jest pewne – bez Geralta z Rivii żadna nowa odsłona cyklu nie miałaby większego sensu.

Czy Geralt pojawi się w kolejnych powieściach fantasy?

Zdjęcie Czy Geralt wróci w nowej książce ze świata Wiedźmina? Odpowiedź Sapkowskiego zaskakuje!

W obliczu niedawnych rewelacji Andrzeja Sapkowskiego na temat jego ewentualnych planów wobec uniwersum Wiedźmina, to pytanie staje się coraz bardziej zasadne. Fani serii z pewnością mają nadzieję na kontynuację losów Geralta z Rivii i towarzyszących mu postaci. Wszak białowłosy zabójca potworów to ikona światka fantasy, która zdołała oczarować rzesze czytelników na całym świecie.

Podsumowanie

Zapowiedź Andrzeja Sapkowskiego dotycząca ewentualnej kontynuacji sagi o przygodach Geralta z Rivii wzbudziła ogromne zainteresowanie. Fani z niecierpliwością oczekują na rozwój wydarzeń i pełne wyjaśnienie planów autora. Choć na razie niewiele wiemy na temat potencjalnej nowej książki, już samo zaistnienie takiej możliwości jest niezwykle ekscytujące dla miłośników Wiedźmina.

Czy Geralt rzeczywiście powróci w kolejnej powieści fantasy? Tego dowiemy się zapewne niebawem. Na razie pozostaje zachować spokój i uzbroić się w cierpliwość. Niezależnie od najbliższej przyszłości, fani mogą być pewni jednego – autor doskonale zdaje sobie sprawę z ogromnych oczekiwań względem losów Białego Wilka i z pewnością nie zawiedzie swoich czytelników.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
 2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły