News

Czy Geralt wróci w nowej książce ze świata Wiedźmina? Odpowiedź Sapkowskiego zaskakuje!

Autor Kornel Lis
Kornel Lis27.11.20238 min.
Czy Geralt wróci w nowej książce ze świata Wiedźmina? Odpowiedź Sapkowskiego zaskakuje!

Andrzej Sapkowski podczas niedawnego festiwalu Comic Con w Wiedniu ujawnił szereg informacji na temat swojej nowej książki osadzonej w uniwersum Wiedźmina. Jednym z poruszonych wątków była kwestia powrotu Geralta z Rivii w tej produkcji. Odpowiedź autora mogła zaskoczyć wielu fanów przygód Białego Wilka.

Kluczowe wnioski:
 • Geralt pojawi się w nowej książce, ale nie będzie to jego historia.
 • Fabuła nie będzie bezpośrednią kontynuacją oryginalnej sagi o wiedźminie.
 • Data premiery w Polsce to zima 2024 roku.
 • Słuchając głosu Henry'ego Cavilla, Sapkowski wyobraża sobie jak mówi Geralt.
 • Książka ma być osadzona w uniwersum Wiedźmina, ale będzie opowieścią samodzielną.

Geralt pojawi się w nowej książce Sapkowskiego

Podczas festiwalu Comic Con w Wiedniu Andrzej Sapkowski potwierdził, że Geralt z Rivii pojawi się w jego nowej książce osadzonej w świecie Wiedźmina. Jednak zaznaczył, że nie będzie to bezpośrednia kontynuacja przygód Białego Wilka znana z oryginalnej sagi.

Pisarz wyjawił, że słysząc głos Henry'ego Cavilla wyobraża sobie, jak mówi Geralt. Przyznał również, że podobał mu się serial „Wiedźmin” Netflixa, choć nie jest specjalistą w tej dziedzinie.

Opowieść ma być osadzona w znanym fanom uniwersum, jednak będzie to historia samodzielna. Sapkowski planuje opowieść „stand-alone”, ale nie wyklucza, że może to być początek czegoś większego.

Kiedy premiera książki ze świata Wiedźmina?

Nowa książka Andrzeja Sapkowskiego osadzona w realiach Wiedźmina zadebiutuje w Polsce zimą 2024 roku. Za granicą pozycja zostanie wydana na początku 2025 roku.

Oznacza to, że fani „Wiedźmina” muszą uzbroić się jeszcze w nieco cierpliwości. Na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat fabuły i bohaterów nowej książki. Jednak już sama informacja o powrocie Geralta rozbudza wyobraźnię i zwiastuje emocjonującą lekturę.

Data premiery nowej książki o Wiedźminie

Podczas panelu na Comic Con w Wiedniu Andrzej Sapkowski ujawnił przybliżoną datę premiery swojej nowej książki osadzonej w realiach „Wiedźmina”. W Polsce pozycja zadebiutuje zimą 2024 roku, zagraniczni fani będą musieli poczekać nieco dłużej – do początku 2025 roku.

Oznacza to, że do rozpoczęcia przygody z nową historią ze świata wiedźmina pozostał jeszcze ponad rok. Warto jednak cierpliwie wyczekiwać tej pozycji – wszak poprzednie książki Sapkowskiego z tego cyklu zdobyły uznanie milionów czytelników na całym świecie.

Słysząc głos Henry'ego Cavilla, wyobrażam sobie jak mówi Geralt – wyznał Andrzej Sapkowski.

Pisarz przyznał także, że choć nie jest specjalistą, to podobał mu się serial „Wiedźmin” platformy Netflix z Cavillem w roli głównej. Być może aktor i jego kreacja Geralta zainspirowali autora do stworzenia kolejnej historii osadzonej w tym niezwykłym świecie fantasy.

Czytaj więcej: Ekstra informacje: Sekrety kręcenia najnowszych Igrzysk Śmierci w Polsce - tylko u nas!

Fabuła nowej książki nie będzie kontynuacją sagi

Choć Andrzej Sapkowski potwierdził, że w nowej książce pojawi się Geralt, to nie będzie to bezpośrednia kontynuacja jego losów znanych z oryginalnej sagi. Fabuła ma być osadzona w znanym fanom uniwersum „Wiedźmina”, ale pisarz planuje opowieść „stand-alone”.

Oznacza to, że będzie to historia samodzielna, która nie będzie nawiązywać bezpośrednio do poprzednich przygód Geralta czy innych bohaterów. Jednak Sapkowski zaznaczył, że nie wyklucza, iż może to być początek czegoś większego.

Taka formuła daje autorowi dużą swobodę twórczą i pozwala snuć opowieść w dowolnym kierunku, nie będąc zbytnio związanym fabułą oryginalnego cyklu. Z pewnością zachęci to do lektury zarówno nowych, jak i dotychczasowych sympatyków przygód Białego Wilka.

Spekulacje fanów na temat fabuły

Fani „Wiedźmina” już teraz snują domysły na temat fabuły nowej książki. Niektórzy spekulują, że może ona stanowić kontynuację anime „Wiedźmin: Zew sireny”, które powstało na podstawie opowiadania „Trochę poświęcenia”.

Inni z kolei uważają, że skoro Sapkowski usłyszał głos Cavilla jako Geralt, to być może w nowej pozycji pojawią się odniesienia do wątków czy bohaterów z serialu Netflixa. Na razie pozostaje to jednak w sferze domysłów i przypuszczeń.

Tytuł Nowa książka ze świata „Wiedźmina”
Gatunek Fantasy
Data premiery w Polsce Zima 2024
Kontynuacja sagi Nie, opowieść „stand-alone”

Sapkowski słyszy głos Cavilla jako Geralt

Czy Geralt wróci w nowej książce ze świata Wiedźmina? Odpowiedź Sapkowskiego zaskakuje!

Ciekawą informacją podzielił się Andrzej Sapkowski podczas panelu na Comic Con. Pisarz wyznał, że słysząc głos Henry'ego Cavilla, wyobraża sobie, jak mówi Geralt z Rivii.

Aktor zagrał główną rolę w serialu „Wiedźmin” platformy Netflix i spotkał się z uznaniem zarówno widzów, jak i samego autora przygód Białego Wilka. Choć Sapkowski zaznaczył, że nie jest specjalistą od ekranizacji, to produkcja się mu podobała.

Być może właśnie rola Cavilla i jego charakterystyczny głos zainspirowały pisarza do sięgnięcia po ten świat i postać Geralta w nowej książce. Fani z pewnością byliby zachwyceni, gdyby nowa historia nawiązywała do serialowej wersji przygód wiedźmina.

Nowa książka będzie osadzona w uniwersum Wiedźmina

Kluczową informacją z festiwalu Comic Con było potwierdzenie przez Andrzeja Sapkowskiego, że jego nowa książka będzie osadzona w dobrze znanym fanom uniwersum „Wiedźmina”. Oznacza to powrót do magicznego świata fantasy, w którym nie brakuje przygód i emocjonujących zwrotów akcji.

Choć nie będzie to bezpośrednia kontynuacja losów Geralta, to sama obecność tej postaci i realiów, które znamy z oryginalnej sagi, rozbudza wyobraźnię. Miłośnicy „Wiedźmina” z pewnością ucieszą się na wieść o nowej historii osadzonej w tym niezwykłym świecie.

 • Nowa książka ze świata „Wiedźmina” zadebiutuje w Polsce zimą 2024 roku.
 • Andrzej Sapkowski wyobraża sobie głos Geralta jako głos Henry'ego Cavilla.

Nowa książka ze świata Wiedźmina zaskakuje

Informacje, którymi Andrzej Sapkowski podzielił się podczas wystąpienia na Comic Con, mogą zaskakiwać sympatyków „Wiedźmina”. Wiele osób spodziewało się bezpośredniej kontynuacji losów Geralta, tymczasem nowa książka ma stanowić odrębną, samodzielną historię osadzoną co prawda w znanym fanom uniwersum, ale nie nawiązującą fabularnie do sagi.

Zaskakująca jest także deklaracja pisarza, że słysząc głos Henry'ego Cavilla, wyobraża sobie jak mówi Geralt. Być może aktor i jego kreacja Białego Wilka w serialu Netflixa wywarły na Sapkowskim większe wrażenie, niż sam przyznaje.

Trudno o lepszą zachętę dla sympatyków przygód wiedźmina – obiecująca nowa historia osadzona w znanym fantastycznym świecie, a do tego udział ulubionego Geralta. Brzmi jak coś, co z pewnością zaintryguje i zaskoczy czytelników.

Podsumowanie

Andrzej Sapkowski ponownie zabierze nas w fascynującą podróż do świata Wiedźmina. Choć nowa książka nie będzie bezpośrednią kontynuacją losów Geralta, to sama obecność tej kultowej postaci wzbudza emocje i rozbudza wyobraźnię. Premiera zaplanowana jest na zimę 2024 roku, więc jest jeszcze trochę czasu, aby odświeżyć w pamięci poprzednie przygody Białego Wilka. Gorąco zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję i uczestniczenia w kolejnej niezwykłej historii rodem z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego.

Nowa książka ze świata Wiedźmina ma być opowieścią samodzielną, nie będącą kontynuacją sagi. Jednak sama obecność Geralta wzbudza ciekawość i zwiastuje emocjonującą fabułę. Autor wyznał nawet, że słysząc głos Henry'ego Cavilla wyobraża sobie, jak mówi Biały Wilk. Być może aktor zainspirował go do powrotu do tego świata fantasy. Gorąco polecam przygotować się na powrót do magicznego uniwersum Wiedźmina.

Informacje podane przez Andrzeja Sapkowskiego mogą nieco zaskakiwać. Wielu spodziewało się bezpośredniej kontynuacji przygód Geralta tymczasem powstaje odrębna historia, choć osadzona w znanym fanom świecie. Jestem jednak przekonany, że magia tej marki przyciągnie rzesze czytelników, pragnących raz jeszcze zanurzyć się w niezwykłych losach bohaterów wykreowanych przez mistrza Sapkowskiego.

Podsumowując, nowa książka ze świata Wiedźmina zapowiada się niezwykle intrygująco. Choć będzie historią samodzielną, to obecność Geralta i realiów znanych z sagi z pewnością zachęcą fanów do sięgnięcia po tę pozycję. Gorąco zachęcam do śledzenia informacji na temat tej obiecującej premiery od mistrza polskiego fantasy.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
 2. Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Filmy z Jasonem Stathamem - najlepsze produkcje z udziałem aktora
 5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły