News

Czy gra Marvel's Wolverine od Insomniac zostanie wydana za kilka lat? Dowiedz się więcej!

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska04.03.20245 min.
Czy gra Marvel's Wolverine od Insomniac zostanie wydana za kilka lat? Dowiedz się więcej!

Czy fani Marvela doczekają się gry z Wolverinem w roli głównej od twórców serii Marvel's Spider-Man? Najnowsze doniesienia wskazują, że tak, jednak na premierę przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka lat.

Kluczowe wnioski:

 • Insomniac Games potwierdziło, że pracuje nad grą z Wolverinem, ale data premiery nie jest jeszcze znana.
 • Można się spodziewać, że gra zadebiutuje najwcześniej za 2-3 lata, biorąc pod uwagę harmonogram wydawniczy studia.
 • Fani mogą liczyć na podobny poziom jakości, co w przypadku gier o Spider-Manie, ponieważ to ten sam zespół deweloperski.
 • Wolverine prawdopodobnie będzie pierwszą grą z tej serii osadzoną w zupełnie oryginalnym uniwersum, bez powiązań z MCU.
 • Przed premierą gry możemy spodziewać się jeszcze kilku zapowiedzi i trailerów ujawniających więcej szczegółów.

Premiera gry Marvel's Wolverine od Insomniac: kiedy się spodziewać?

Choć Insomniac Games oficjalnie nie podało jeszcze daty premiery gry Marvel's Wolverine, to według informacji ujawnionych przez znanego informatora Daniela Richtmana produkcja ta nie pojawi się wcześniej niż w 2025 roku. Oznacza to, że fani Wolverine'a oraz uniwersum Marvela będą musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze przynajmniej 2 lata na debiut tego tytułu.

Insomniac potwierdziło, że gra jest w produkcji, ale harmonogram prac wskazuje, iż potrzeba im więcej czasu na dopracowanie tej ambitnej gry akcji. Deweloperzy pragną stworzyć godnego następcę świetnie przyjętych gier o Spider-Manie i nie chcą popełniać błędów poprzedników, wypuszczając niedopracowaną grę.

Wiadomości dotyczące daty wydania gry Marvel's Wolverine od Insomniac

Plotki o 2025 roku jako docelowej dacie premiery gry Marvel's Wolverine zostały częściowo potwierdzone przez samo studio Insomniac. W jednym z wywiadów przedstawiciel developerskiego giganta stwierdził, że gra zadebiutuje "za kilka lat". Biorąc pod uwagę, że ogłoszenie tytułu miało miejsce we wrześniu 2021 roku, okno czasowe na premierę w 2025 roku wydaje się prawdopodobne.

Co więcej, Insomniac ma na swoim koncie już dwie gry o Spider-Manie, których produkcja zajęła mniej więcej 4-5 lat. Przy takim cyklu wydawniczym i uwzględniając fakt, że praca nad "Wolverinem" zaczęła się prawdopodobnie w 2020 roku, data premiery w 2025 roku jest jak najbardziej realna.

Co ujawnił znany informator Daniel Richtman na temat gry Marvel's Wolverine?

Według Daniela Richtmana, który specjalizuje się w przeciekach na temat filmów i gier z uniwersum Marvela, tytuł od Insomniac Games ma być znacznie mroczniejszy i bardziej brutalny niż dotychczasowe produkcje studia. Ma to oczywiście związek z postacią Wolverine'a, który słynie ze swojego gniewu i agresji, nie mówiąc już o stalowych pazurach, którymi sieka przeciwników.

Richtman twierdzi, że gra będzie pełna krwawych scen akcji i walk wręcz z użyciem niebezpiecznych pazurów adamanatium. Ma to być zupełnie inne doświadczenie niż w przypadku przyjaznych gier o Spider-Manie. Insomniac najwyraźniej zamierza w pełni wykorzystać potencjał postaci Wolverine'a i jego reputację samotnego wilka.

Gra na pewno otrzyma wysoką kategorię wiekową. To nie będzie produkcja dla najmłodszych fanów Marvela.

Czytaj więcej: Twórca Doom Patrol i Jordan Peele pracują nad rebootem W mroku pod schodami

Fabuła i lokalizacja gry Marvel's Wolverine od Insomniac - co już wiadomo?

Choć szczegóły fabuły gry Marvel's Wolverine nie zostały jeszcze ujawnione, to Insomniac Games potwierdziło, że akcja produkcji będzie osadzona w fikcyjnym mieście Madripoor. To azjatycka metropolia znana z uniwersum Marvela jako siedlisko piractwa i różnego rodzaju nielegalnej działalności.

Można więc spodziewać się, że fabuła gry skupi się na przygodach Wolverine'a na półświatku i walce z przestępczością zorganizowaną. Być może pojawią się też wątki z przeszłości bohatera i wyjaśnienie, w jaki sposób trafił do Madripoor.

Tytuł gry Marvel's Wolverine
Gatunek Gra akcji / Przygodowa
Platforma PlayStation 5
Data premiery 2025 (prawdopodobnie)
Producent Insomniac Games

Czy Marvel's Wolverine od Insomniac będzie miała podobny ton do gier o Spider-Manie?

Choć obie gry tworzone są przez to samo studio deweloperskie, według informacji od Daniela Richtmana, Marvel's Wolverine będzie dużo mroczniejszy i brutalniejszy w tonie niż pozytywne i przyjazne gry z Spider-Manem w roli głównej.

Ma to oczywiście związek z samą postacią Wolverine'a, który nie jest typowym pozytywnym superbohaterem. Logan to samotny wilk i anti-bohater, który często działa poza prawem i nie ma oporów przed używaniem przemocy. Stąd też spodziewana wyższa kategoria wiekowa nowej gry od Insomniac.

Jakie są oczekiwania wobec mrocznej przygody z Wolverine'em od Insomniac?

Oczekiwania wobec gry Marvel's Wolverine są bardzo wysokie wśród fanów, zwłaszcza, że poprzednie produkcje studia spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Można się spodziewać klimatycznej oprawy audio-wizualnej, wciągającej fabuły osadzonej w realiach półświatka przestępczego oraz emocjonującego systemu walki wręcz z wykorzystaniem legendarnych pazurów Wolverine'a.

 • Brutalny i mroczny klimat zgodny z charakterem postaci
 • Wciągająca historia osadzona w Azji, być może z elementami z przeszłości Wolverine'a

Czy Insomniac Games uda się sprostać wysokim wymaganiom i stworzyć równie świetną grę co ich poprzednie tytuły z uniwersum Marvela? O tym przekonamy się najwcześniej za 2 lata. Na razie pozostaje uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać na nowe informacje o tym ambitnym projekcie.

Podsumowanie

Drogi czytelniku, jak wynika z powyższego artykułu, fani gier z uniwersum Marvela będą musieli uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości, zanim będą mogli zanurzyć się w mrocznych przygodach Wolverine'a od studia Insomniac. Premiera tej wyczekiwanej produkcji planowana jest bowiem dopiero na 2025 rok.

Możemy jednak spodziewać się, że gra okaże się tego warta - twórcy zamierzają w pełni wykorzystać potencjał postaci Wolverine'a i zapowiadają znacznie mroczniejszy, bardziej brutalny klimat niż w przypadku gier o Spider-Manie. Akcja osadzona ma być w azjatyckim mieście Madripoor, znanym z komiksów Marvela jako centrum przestępczości zorganizowanej.

Informacje ujawnione przez znanego leakstera Daniela Richtmana potwierdzają, że możemy liczyć na intesywną, pełną akcji produkcję, która odda charakter samotnego wilka z żelaznymi pazurami. Insomniac ma doświadczenie w tworzeniu świetnych gier z uniwersum Marvela, więc oczekiwania są naprawdę wysokie.

Przygotuj się zatem drogi graczu na emocjonującą, interaktywną opowieść o walce dobra ze złem w mrocznym świecie przestępczości zorganizowanej. Już teraz nie możemy się tego doczekać! Do zobaczenia w Madripoor!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
 2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Niespodzianka dla fanów Rebel Moon - premiera filmu w Polsce szybciej niż myślisz!
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły