News

Czy Hulk powróci na ekran? Mark Ruffalo milczy o planach Marvela

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak08.12.20236 min.
Czy Hulk powróci na ekran? Mark Ruffalo milczy o planach Marvela

Hulk od lat budzi emocje kinomanów, a po odzyskaniu przez Marvela praw do ekranizacji Zielonego Giganta, fani zastanawiają się czy doczekamy się solowego filmu z udziałem Marka Ruffalo. Aktor nie zdradza planów wytwórni, ale pojawiają się poszlaki świadczące o przygotowaniach do powrotu Hulka.

Kluczowe wnioski:
  • Mark Ruffalo milczy na temat ewentualnych planów Marvela dotyczących filmu o Hulku.
  • Pojawiają się doniesienia o pracach nad ekranizacją komiksu World War Hulk.
  • W najnowszych produkcjach MCU wprowadzono postacie związane z historią Hulka - Skaara, generała Rossa i Betty Ross.
  • Hulk plasuje się wysoko na liście najpotężniejszych postaci Kinowego Uniwersum Marvela.
  • Być może wkrótce doczekamy się samodzielnej produkcji poświęconej Zielonemu Gigantowi z Markiem Ruffalo w roli głównej.

Hulk odzyskał prawa do ekranizacji

Przez wiele lat prawa do ekranizacji postaci Hulka należały do wytwórni Universal Pictures, co uniemożliwiało Marvelowi stworzenie własnego filmu z udziałem Zielonego Giganta. Sytuacja zmieniła się w czerwcu 2022 roku, kiedy to Marvel Studios odzyskało prawa do tej popularnej postaci komiksowej.

Oznacza to, że po raz pierwszy Marvel będzie mógł samodzielnie zekranizować historię Hulka z Markiem Ruffalo w roli głównej. Dotychczas Zielony Gigant pojawiał się co prawda gościnnie w produkcjach MCU, jednak zawsze były to drugoplanowe role lub epizodyczne występy.

Teraz sytuacja się zmieniła i fani mają nadzieję, że doczekają się w końcu pełnometrażowego filmu skupionego wyłącznie na losach tej niezwykle popularnej postaci komiksowej. Pytanie tylko, kiedy Marvel zdecyduje się na taki krok i jaką historię Hulka zdecyduje się przenieść na kinowy ekran.

Mark Ruffalo, odtwórca roli Bruce'a Bannera, na razie owija w bawełnę i unika jednoznacznych deklaracji na temat planów Marvela. Być może aktorowi nie wolno na tym etapie ujawniać żadnych informacji. Pewne jest natomiast, że Marvel w końcu będzie mógł sam zadecydować o filmowych losach Hulka.

Jaka historia Hulka trafi na ekrany kin?

Skoro Marvel Studios odzyskało prawa do ekranizacji Zielonego Giganta, rodzi się pytanie - jaka konkretnie historia Hulka mogłaby trafić na duży ekran? W komiksach nie brakuje naprawdę ciekawych wątków z udziałem tej postaci.

Od jakiegoś czasu spekuluje się, że Marvel rozważa ekranizację komiksu "World War Hulk" przedstawiającego bunt rozjuszonego Hulka przeciwko superbohaterom z Ziemi. Byłaby to z pewnością widowiskowa produkcja. Na razie są to jednak tylko niepotwierdzone plotki.

Mark Ruffalo nie zdradza planów Marvela

Aktor wcielający się w rolę Bruce'a Bannera konsekwentnie unika jednoznacznych odpowiedzi na temat planów Marvela dotyczących osobnego filmu o Hulku. W jednym z ostatnich wywiadów Mark Ruffalo stwierdził, że został poproszony, by na razie nie udzielać żadnych informacji w tej sprawie.

Nic o tym nie wiem. Poproszono mnie, abym konkretnie na takie pytania nie odpowiadał. Mam nadzieję, że pewnego dnia zaczną nad tym pracować. Myślę, że mogłoby to być naprawdę coś fajnego i mógłby włożyć w to wiele wysiłku, ale jeszcze nie znam żadnych planów.

Trudno się dziwić, że Marvel każe aktorowi zachować dyskrecję. Wytwórnia z pewnością nie chce zdradzać zbyt wcześnie swoich planów, aby zaskoczyć widzów i podgrzać atmosferę.

Być może Mark Ruffalo sam nie jest jeszcze w pełni poinformowany o dalszych losach Hulka w MCU. Na pewno jednak pragnie, aby jego postać doczekała się w końcu osobnej produkcji. I zapewne nie tylko on ma takie oczekiwania.

Wiele wskazuje zatem na to, że prędzej czy później Marvel zdecyduje się na solowy film lub serial o Hulku z Markiem Ruffalo. Kiedy i w jakiej formie - tego aktor nie jest jednak w stanie na razie zdradzić.

Czytaj więcej: Która para z filmu Cały ten seks najbardziej przypomina twój związek?

Czy powstanie film World War Hulk?

Jedną z najpopularniejszych historii komiksowych z udziałem Hulka jest z pewnością wątek World War Hulk. Ukazuje on bunt wściekłego Zielonego Giganta, który powraca na Ziemię po tym, jak Avengersi wystrzelili go w kosmos. Rozpoczyna się zażarta walka Hulka z innymi superbohaterami Marvela.

Fani MCU od dawna mają nadzieję, że ta komiksowa opowieść zostanie przeniesiona na kinowy ekran. W końcu po odzyskaniu praw do Hulka, Marvel może teraz rozważać taką ekranizację.

Tytuł komiksu World War Hulk
Autor Greg Pak
Główny bohater Hulk
Gatunek Sci-fi, akcja, superbohaterowie

Na razie pozostaje to w sferze domysłów i plotek. Wydaje się jednak, że historia World War Hulk idealnie nadawałaby się na kinową ekranizację. Z pewnością byłoby to widowiskowe starcie Hulka z resztą Avengersów w typowym dla komiksów stylu.

Kim jest Skaar, syn Hulka?

Czy Hulk powróci na ekran? Mark Ruffalo milczy o planach Marvela

W najnowszym serialu MCU zatytułowanym "Mecenas She-Hulk" pojawiła się nowa, intrygująca postać związana z Hulkiem. Jest to Skaar - przedstawiony jako syn Zielonego Giganta. Kim tak naprawdę jest?

Skaar to kosmita, który pojawił się na Ziemi, gdy Hulk przebywał na planecie Sakaar. Ze związku Hulka i obcej księżniczki Caieri narodził się Skaar posiadający część mocy ojca. Po powrocie na Ziemię zapragnął się zemścić na Avengersach za to, co zrobili jego ojcu.

Wprowadzenie tej postaci w serialu "Mecenas She-Hulk" może sugerować, że Marvel szykuje filmową ekranizację wątku World War Hulk. W komiksach bowiem Skaar odegrał istotną rolę właśnie w tej historii. Czy zatem w Kinowym Uniwersum Marvela zobaczymy wkrótce starcie syna Hulka z Avengersami?

Podsumowanie

W moim artykule przybliżyłem kulisy odzyskania przez Marvela praw do ekranizacji komiksowego Hulka. Opisałem, jakie szanse daje to wytwórni na stworzenie wreszcie osobnego filmu o Zielonym Gigancie z Markiem Ruffalo. Przytoczyłem też słowa aktora, który na razie owija w bawełnę i nie chce zdradzać żadnych planów Marvela w tej sprawie.

Rozważyłem również, jaka konkretnie historia Hulka mogłaby trafić na duży ekran. Od dawna spekuluje się o ekranizacji komiksu "World War Hulk" - czy to właśnie ten wątek zostanie wybrany? Opisałem także, kim jest tajemniczy Skaar, który pojawił się ostatnio w serialu "Mecenas She-Hulk".

Podsumowując - Marvel w końcu samodzielnie zdecyduje o filmowej przyszłości Hulka. Czy doczekamy się wreszcie osobnego filmu o Zielonym Gigancie? Kiedy możemy spodziewać się takiej produkcji, skoro nawet Mark Ruffalo milczy w tej sprawie? Trudno na razie przewidzieć dalsze ruchy Marvela.

Mam jednak nadzieję, że moje rozważania na temat szans Hulka na własną ekranizację oraz przytoczenie najpopularniejszych teorii, będą dla Ciebie ciekawą i wartościową lekturą. Trzymam kciuki za powstanie filmu "World War Hulk" z ulubionym Zielonym Gigantem!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
  2. Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Filmy z Jasonem Stathamem - najlepsze produkcje z udziałem aktora
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły