News

Czy Robert Downey Jr powróci jako Iron Man? Odpowiedź Szefa Marvela, Kevina Feige

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska04.12.20236 min.
Czy Robert Downey Jr powróci jako Iron Man? Odpowiedź Szefa Marvela, Kevina Feige

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, rozwiał plotki o ewentualnym powrocie Roberta Downeya Jr. w roli Tony'ego Starka, czyli Iron Mana.

Kluczowe wnioski:
  • Feige stanowczo zaprzeczył, jakoby Downey Jr miał ponownie wcielić się w postać Iron Mana.
  • Producent wyjaśnił, że nie chcą "zszargać dziedzictwa" tej postaci i sceny jego śmierci.
  • Przyznał, że początkowo w studiu obawiano się obsadzić w tej roli kontrowersyjnego aktora.
  • Opowiedział o próbach kamerowych z Downeyem Jr, które przekonały Marvela do zatrudnienia go.
  • Nie padły jednak dementi w sprawie ewentualnego powrotu Scarlett Johansson czy Chrisa Evansa.

Szef Marvela odpowiada na plotki o powrocie Iron Mana

Ostatnio w sieci pojawiły się pogłoski, jakoby Marvel Studios planowało przywrócić oryginalny skład Avengers, w tym Roberta Downeya Jr. w roli Tony'ego Starka, czyli Iron Mana. Doniesieniom stanowczo zaprzeczył jednak Kevin Feige, prezes Marvel Studios.

W wywiadzie dla "Vanity Fair" Feige zapewnił, że Downey Jr. nie powróci już jako Iron Man. "Zachowamy ten moment i nie będziemy go zmieniać" - powiedział producent, nawiązując do legendarnych już scen śmierci bohatera w filmie "Avengers: Koniec gry". "Przez wiele lat bardzo ciężko pracowaliśmy, by dojść do tego momentu, i w żaden sposób nie chcielibyśmy go magicznie odwołać" - dodał.

Co z innymi gwiazdami MCU?

Wypowiedź Feige'ego definitwnie kończy zatem spekulacje na temat powrotu Roberta Downeya Jr. jako Tony'ego Starka. Producent Marvela nie wykluczył jednak comebacku innych gwiazd uniwersum, takich jak Scarlett Johansson czy Chris Evans. Czy to oznacza, że jeszcze zobaczymy ich w produkcjach MCU? Pozostaje czekać na oficjalne komunikaty ze strony Marvel Studios.

Robert Downey Jr. definitywnie żegna się z rolą Tony'ego Starka

Wprawdzie Robert Downey Jr. stał się jedną z największych gwiazd Hollywood dzięki roli Tony'ego Starka i z miejsca przeszedł do historii MCU, to początkowo jego casting nie był oczywisty. Jak wyjawił Kevin Feige, szefostwo Marvela obawiało się zaryzykować przyszłością całego uniwersum, stawiając na aktora z problemami z prawem.

Wszystko sprowadzało się do tego, że szefostwo Marvela bało się postawić całą swoją przyszłość na kogoś, kto zasłynął problemami z prawem - wyznał producent.

Ostatecznie zorganizowano jednak testy kamerowe z udziałem Downeya Jr., które przekonały decydentów do obsadzenia go. Reszta już jest historia - aktor stworzył jedną z najbardziej kultowych postaci w dziejach popkultury.

Czytaj więcej: Beyonce i Król Potworów zaskakują wynikami w amerykańskim box office

Kevin Feige tłumaczy, dlaczego Iron Man nie wróci

Mimo burzliwej przeszłości oraz wątpliwości Marvela, Robert Downey Jr. z miejsca stał się ulubieńcem widzów i krytyków. Jego kreacja Tony'ego Starka zapoczątkowała najbardziej udany projekt filmowy w Hollywood i położyła fundamenty pod Marvel Cinematic Universe.

Dziś trudno wyobrazić sobie początki MCU bez charyzmatycznego aktora. Kevin Feige przyznaje, że to właśnie on pomógł stworzyć to uniwersum. Mimo to nie zamierza ryzykować powrotu bohatera.

Prestiżowa śmierć Iron Mana w finałowej scenie "Avengers: Koniec gry" na zawsze przeszła do historii kina i komiksu. Jak tłumaczy Feige, teraz trzeba uszanować ten moment. Powrót postaci zniszczyłby jej heroiczną ofiarę. Dlatego producent definitwnie zamknął temat comebacku Tony'ego Starka w MCU.

Producent broni szlachetnej śmierci bohatera

Czy Robert Downey Jr powróci jako Iron Man? Odpowiedź Szefa Marvela, Kevina Feige

Choć Marvel bezustannie zaskakuje fanów niespodziewanymi zwrotami akcji i szokującymi cliffhangerami, tym razem wydaje się nie ugiąć pod presją widzów domagających się powrotu ulubionego Iron Mana.

"Zachowamy ten moment i nie będziemy go zmieniać" - podkreśla Kevin Feige. Najwyraźniej scenarzyści MCU nie zamierzają cofać szlachetnej ofiary ani jednego ze swoich najpopularniejszych bohaterów.

Postać Aktor Powrót możliwy?
Iron Man Robert Downey Jr. NIE
Black Widow Scarlett Johansson Być może
Kapitan Ameryka Chris Evans Być może

Aktor pomógł stworzyć MCU, ale jego czas minął

Choć rola Tony'ego Starka na zawsze wpisała się do filmografii Roberta Downeya Jr., aktor od dawna zapowiadał, że jego przygoda z Marvel Studio dobiegła końca. W końcu od ponad dekady ciągnął ten wątek, a scena poświęcenia bohatera była znakomitą pointą.

Dziś oglądamy go w innych produkcjach, m.in. w azjatyckim filmie "Sympatyk" czy serialu HBO "Mała doboszka". Downey Jr. nadal pozostaje jednak twarzą pierwszej fazy MCU i na zawsze zapisał się w historii Marvela. Choć jego czas jako Iron Mana dobiegł końca, to właśnie aktorowi zawdzięczamy narodziny tego niezwykłego kinowego uniwersum.

Marvel bał się obsadzić kontrowersyjnego aktora

Wcielając się w postać będącą uosobieniem miliardera i playboya, Robert Downey Jr. w znakomity, prawie autotematyczny sposób odzwierciedlił na ekranie także własne życiowe doświadczenia. Aktor od lat zmagał się z nałogami i miał konflikty z prawem, więc twórcy MCU obawiali się obsadzić w głównej roli kogoś tak kontrowersyjnego.

Ostatecznie jednak pokonał wątpliwości decydentów Marvela i wykreował jedną z najbardziej kultowych postaci współczesnej popkultury. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić bardziej trafny casting na Tony'ego Starka. Ale jak widać, nawet dla wizjonerów prowadzących Marvel Studios nie było to wcale tak oczywiste ponad dekadę temu. Dziś pozostaje im uszanować decyzję o zakończeniu wątku Iron Mana w szlachetnym poświęceniu bohatera.

Podsumowanie

W moim artykule omówione zostały najnowsze doniesienia na temat ewentualnego powrotu Roberta Downeya Jr. w roli Iron Mana. Przytoczyłem wypowiedź szefa Marvel Studios, Kevina Feige, który stanowczo zdementował te plotki. Wyjaśnił, że nie zamierzają zmieniać kultowej już sceny poświęcenia tej postaci.

Następnie szczegółowo opisałem okoliczności castingu Downeya Jr. na tę rolę. Feige wyznał, że początkowo w Marvelu obawiano się obsadzić kogoś z jego kontrowersyjną przeszłością. Ostatecznie jednak przekonały ich testy aktora.

Ponadto wyjaśniłem, dlaczego Marvel nie zdecyduje się na powrót Tony'ego Starka mimo jego popularności. Chcą w ten sposób uhonorować bohaterską śmierć postaci. Nie padły jednak dementi ws. comebacku innych gwiazd MCU jak Johansson czy Evans.

Na koniec podkreśliłem zasługi Downeya Jr. dla powstania Marvel Cinematic Universe, mimo początkowych obaw studio. To właśnie on w dużej mierze pomógł stworzyć fenomen tego niezwykłego kinowego uniwersum.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.