News

Czy Storm wróci do MCU? Jej odpowiedź zaskakuje fanów!

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska15.01.20247 min.
Czy Storm wróci do MCU? Jej odpowiedź zaskakuje fanów!

Alexandra Shipp, która wcieliła się w Storm w kilku filmach o X-Menach, została zapytana o ewentualny powrót do tej roli w MCU. Jej odpowiedź może zaskoczyć fanów tej postaci. Aktorka wyjaśniła, że nie jest zainteresowana ponownym zagraniem Storm, ponieważ za pierwszym razem miała niewiele do powiedzenia w tej roli. Dodała, że wiele innych aktorek mogłoby świetnie wcielić się w tę mutatkę. Z kolei James McAvoy, odtwórca Profesora X, nie wykluczył powrotu, ale jest otwarty tylko na dobry scenariusz od Marvela.

Alexandra Shipp nie chce powtórzyć roli Storm

Alexandra Shipp, aktorka która wcieliła się w postać Storm w filmach o X-Menach takich jak X-Men: Mroczna Phoenix czy X-Men: Apocalypse, wyraziła w wywiadach brak zainteresowania ponownym zagraniem tej roli. Już w 2019 roku, zapytana o ewentualny powrót do roli Storm, aktorka stwierdziła: "niekoniecznie".

Jak wyjaśniła, grając Storm miała bardzo niewiele do powiedzenia. Czuła się postacią drugoplanową, która pojawia się gdzieś z tyłu ujęcia. Nie miała okazji nawiązać relacji z innymi aktorami odgrywającymi mutantów.

Niedawno Shipp ponownie odniosła się do swojej roli w wywiadzie dla ET. Stwierdziła wprost: "Nie jestem zainteresowana" ponownym wcieleniem się w Storm. Wyraziła przekonanie, że wiele innych aktorek mogłoby świetnie sobie poradzić z tą rolą.

Shipp czuła się pominięta na planie filmów o X-Menach

Alexandra Shipp przyznała, że praca przy filmach o X-Menach była dla niej rozczarowaniem. Spodziewała się, że będzie miała okazję wcielić się w dobrze napisaną, ważną dla fabuły postać. Niestety, jak stwierdziła, reżyserzy nie poświęcili Storm wystarczająco dużo uwagi.

Aktorka żałuje, że nie nawiązała relacji z Jamesem McAvoylem czy Michaelem Fassbenderem. Ich bohaterowie, Professor X i Magneto, mieli o wiele bogatsze wątki fabularne. Tymczasem ona czuła się jak statystka.

Aktorka tłumaczy, dlaczego nie interesuje jej powrót

W kolejnych wywiadach Alexandra Shipp tłumaczyła fanom, dlaczego nie pali się do ponownego zagrania Storm. Po pierwsze - jak już wspomniano - aktorka czuje niedosyt jeśli chodzi o poprzednią interpretację tej postaci. Uważa, że Storm zasługuje na lepsze przedstawienie jej historii i motywacji.

Po drugie, Shipp obawia się, że powrót do roli Storm oznaczałby dla niej podobne rozczarowanie. Aktorka nie wierzy, by tym razem twórcy MCU potraktowali tę postać poważniej. Dlatego woli oddać pałeczkę komuś innemu.

Wreszcie po trzecie, jak twierdzi, ma już dosyć grania tej samej roli. Woli skupić się na nowych, ciekawszych projektach filmowych. Jej celem jest rozwijanie swoich aktorskich umiejętności, czemu - w jej ocenie - powrót do roli Storm nie służyłby.

Aktorka liczy na lepszy scenariusz dla Storm

Mimo negatywnego stosunku do powrotu, Alexandra Shipp życzy powodzenia przyszłej odtwórczyni Storm. Jest przekonana, że w MCU ta potężna mutantka wreszcie doczeka się godnej reprezentacji.

Shipp ma nadzieję, że tym razem scenarzyści napiszą dla Storm interesującą, złożoną historię. Jej zdaniem ta postać ma ogromny, niewykorzystany dotąd potencjał. Być może wreszcie dostanie szansę, by zabłysnąć na ekranie obok innych członków X-Menów.

Czytaj więcej: Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów

Inne aktorki mogą świetnie wcielić się w tę rolę

Mimo rozczarowania własną kreacją Storm, Alexandra Shipp docenia potencjał tej komiksowej bohaterki. Uważa, że wiele utalentowanych aktorek mogłoby wnieść świeżą interpretację i nadać Storm nowego blasku.

Kogo widziałaby w tej roli? Shipp nie chce typować konkretnych nazwisk. Stwierdza jedynie, że optymalną kandydatką byłaby ciemnoskóra aktorka o charyzmatycznej prezencji. Ktoś, kto od początku wniósłby autorytet w tę rolę.

Niewykluczone, że dobrym posunięciem byłoby zaangażowanie mniej znanej aktorki. Dzięki temu widzowie łatwiej utożsamiliby ją z postacią Storm. Nie mieliby skojarzeń z innymi filmami czy serialami z jej udziałem.

Nie jestem zainteresowana. Myślę, że jest wiele innych kobiet, które mogą "wymiatać" w tej roli.

McAvoy unika jednoznacznej deklaracji ws. Profesora X

Czy Storm wróci do MCU? Jej odpowiedź zaskakuje fanów!

Inaczej niż Alexandra Shipp wypowiada się na temat powrotu do roli Profesora X James McAvoy. Słynny aktor, który grał telepatę w serii filmów począwszy od X-Men: Pierwsza klasa, jest ostrożny w deklaracjach.

Zapytany przez dziennikarzy, czy zobaczymy go ponownie jako Charlesa Xaviera, stwierdził: "Cokolwiek nie powiem, będę miał kłopoty". Wyjaśnił, że na razie nie było z nim kontaktu ze strony Marvel Studios.

McAvoy dodał, że jeśli twórcy MCU będą zainteresowani jego powrotem, muszą się z nim skontaktować i zaproponować "dobry scenariusz". Aktor nie wyklucza zatem wznowienia roli, ale pod pewnymi warunkami.

McAvoy oczekuje ciekawej historii dla Profesora X

Kluczowe dla Jamesa McAvoya są jakość scenariusza i interesująca wizja dla Profesora X. Aktor chce mieć pewność, że jego postać odegra istotną rolę w fabule i rozwinie się jej wątek.

W przeciwnym razie, jego zdaniem, nie ma sensu powtarzać schematu z filmów FOX. Tam również grał Profesora X, ale wielokrotnie czuł, że jego bohater nie ma wystarczająco dużo do zagrania.

Dlatego McAvoy stawia Marvel Studios wyraźne warunki. Chce dostać gwarancję ciekawej roli, inaczej podziękuje za propozycję powrotu.

Aktor nie wyklucza powrotu do roli Profesora X

Mimo że James McAvoy nie dostał jeszcze konkretnej propozycji od Marvel Studios, to - w przeciwieństwie do Alexandry Shipp - nie zamyka drzwi przed powrotem do roli Profesora X.

Aktor wyraźnie stwierdził, że jeśli tylko dostanie zapewnienie co do jakości scenariusza i roli, jaką Xavier będzie odgrywał w nowych produkcjach, chętnie wróci do tej postaci.

Wydaje się zatem, że Marvel Studios będzie musiał przekonać McAvoya, iż wtheir wersji X-Menów Charles Xavier nie zostanie zepchnięty na drugi plan. Jeśli scenarzyści dowiodą, że rozumieją tę postać i doceniają jej potencjał, aktor jest gotów ponownie ją zagrać.

Aktor / Aktorka Postać Stanowisko wobec powrotu
Alexandra Shipp Storm Brak zainteresowania
James McAvoy Professor X Rozważa, pod pewnymi warunkami

Powrót zależy od dobrego scenariusza Marvela

Przyszłość X-Menów w MCU wciąż owiana jest tajemnicą. Marcel Studios nie zdradziło jeszcze swoich planów wobec tych postaci, poza potwierdzeniem, że mutantów zobaczymy w MCU.

Kluczowe będą scenariusze przygotowywane dla nowych produkcji osadzonych w universum Marvela. Prawdopodobne jest centrowanie fabuły wokół kobiecych bohaterek, by odróżnić ją od poprzednich filmów o X-Menach.

Jeśli scenarzyści dowiodą, że rozumieją potencjał postaci takich jak Storm czy Jean Grey i dadzą im interesujące wątki, zwiększą szanse na powrót dawnych odtwórców ról. Wtedy zarówno McAvoy, jak i Shipp mogą zmienić zdanie.

Podsumowanie

W artykule omówiono kwestię ewentualnego powrotu aktorów znanych z filmów o X-Menach do swoich ról w nowych produkcjach Marvel Cinematic Universe. Przytoczono wypowiedzi Alexandry Shipp (Storm) i Jamesa McAvoya (Profesor X) na ten temat. Podczas gdy Shipp definitywnie wykluczyła swój powrót, tłumacząc rozczarowanie dotychczasową rolą, McAvoy nie zamknął drzwi, stawiając jednak pewne warunki.

Omówiono przyczyny niechęci Shipp do ponownego wcielenia się w Storm. Aktorka czuła się pominięta w poprzednich filmach, a jej bohaterka nie miała ciekawego wątku. Dlatego woli oddać tę rolę komuś innemu i skupić się na nowych wyzwaniach. Jednocześnie życzy powodzenia futurej odtwórczyni Storm.

Z kolei McAvoy, choć również miał zastrzeżenia do sposobu potraktowania Profesora X, to nie wyklucza powrotu do tej roli pod pewnymi warunkami. Chce mieć gwarancję, że tym razem jego postać będzie miała więcej do zagrania i odegra kluczową rolę w fabule nowych filmów o X-Menach.

Podsumowując, przyszłość tych znanych z komiksów bohaterów zależy w dużej mierze od scenariuszy przygotowywanych przez Marvel Studios. Jeśli zapewnią one ciekawe wątki dla postaci pokroju Storm czy Profesora X, zwiększą szanse na zaangażowanie dawnych odtwórców ról. Wtedy aktorzy będą bardziej skłonni rozważyć powrót do franczyzy o X-Menach.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
  2. Sekretny czat gwiazd kina akcji. Kevin Hart wygadał się!
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Turecki Film: Najlepsze Tureckie Filmy
  5. Nowa przerażająca wersja Harley Quinn: pusty uśmiech, rozpadające się piksele, długie włosy
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły