News

Czy Venom mógł mieć większą rolę w Spider-Manie od Marvela? Aktor głosowy ujawnia

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak27.11.20235 min.
Czy Venom mógł mieć większą rolę w Spider-Manie od Marvela? Aktor głosowy ujawnia

Podczas ostatniego Fan Expo San Francisco doszło do ciekawej rozmowy z Tonym Toddem i Nadjim Jeterem, aktorami odpowiednio wcielającymi się w Venoma i Milesa Moralesa z gry „Marvel's Spider-Man 2”. Okazuje się, że Venom mógł odgrywać znacznie większą rolę w tej produkcji studia Insomniac Games, niż ostatecznie zobaczyliśmy.

Kluczowe wnioski:

 • Tony Todd nagrał dialogi odnoszące się do noszenia przez Milesa kostiumu z symboiontem, ale ostatecznie z tego zrezygnowano.
 • Tylko około 10% nagrań aktora trafiło do finalnej wersji gry z Venomem w roli głównej.
 • Pozostałe, niewykorzystane nagrania sugerują potencjalnie większą rolę Venoma w grze.
 • Być może Sony wykorzysta te dodatkowe dialogi w przyszłych DLC z Venomem.
 • Grający Venoma Tony Todd był mocno zaskoczony niewielkim wykorzystaniem jego nagrań w produkcji.

Tylko 10% dialogów Venoma trafiło do gry

Jak ujawnił podczas Fan Expo San Francisco aktor Tony Todd, wcielający się w Venoma w grze "Marvel's Spider-Man 2", zaledwie około 10% wszystkich nagrań z jego udziałem, przygotowanych na potrzeby produkcji studia Insomniac Games, trafiło do finalnej wersji gry.

Jest to zaskakująco niska liczba, biorąc pod uwagę, że Venom jest jednym z głównych bohaterów kontynuacji przygód Pajączka. Pozostała część dialogów i sekwencji z udziałem symbionta musiała zostać wycięta w trakcie prac nad grą. Gdzie zatem podziały się te niewykorzystane nagrania i dlaczego ostatecznie zdecydowano się z nich zrezygnować?

Kulisy decyzji twórców

Niestety sam Tony Todd nie był w stanie rzucić więcej światła na kulisy tej decyzji. Aktor nie wdawał się w szerszą dyskusję na ten temat. Możemy jedynie spekulować, że być może część nagrań okazała się zbędna fabularnie lub nie pasowała do ostatecznej wizji gry.

Być może twórcy z Insomniac Games zdecydowali się skupić mocniej na postaci Milesa Moralesa, kosztem nieco bardziej ograniczonej roli Venoma. A szkoda, bo czarny symbiont ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o rozwój fabuły i interakcje z innymi bohaterami.

Niewykorzystane nagrania sugerują większą rolę symbionta

Ujawniona przez Todda skala niewykorzystanych nagrań z jego udziałem może sugerować, że początkowo Venom miał odgrywać znacznie większą rolę w grze Marvel's Spider-Man 2.

Być może niektóre wątki i pomysły związane z tą postacią musiały zostać porzucone lub mocno okrojone w trakcie prac nad produkcją. Szansą dla fanów symbionta jest fakt, że te niewykorzystane nagrania wciąż istnieją.

Miejmy nadzieję, że Sony i Insomniac Games zdecydują się kiedyś wrócić do tych materiałów i wykorzystać je w dodatkach DLC czy kolejnych odsłonach serii o Spider-Manie - powiedział Tony Todd.

Przyszłość Venoma w serii

Być może nadchodzące miesiące przyniosą ogłoszenie dodatku fabularnego skupiającego się na postaci Venoma. Dla wielu graczy byłby to z pewnością miły bonus. Jednak na razie pozostaje nam cierpliwie czekać na ruch ze strony producentów gry.

Miejmy nadzieję, żeświat Marvel's Spider-Man doczeka się kontynuacji, a w niej Venom będzie miał szansę na większe zaistnienie i rozwinięcie wątków fabularnych, które musiały zostać porzucone w drugiej części przygód Człowieka-Pająka.

Czytaj więcej: Odkryj nieznane fakty z życia Napoleona w biografii Andrew Robertsa

Miał pojawić się Miles w kostiumie Venoma

Jednym z ujawnionych przez Todda wątków, który ostatecznie nie pojawił się w Marvel's Spider-Man 2, był ten związany z Milesem Moralesem przejmującym na jakiś czas kontrolę nad symbiontem i występującym w roli Venoma.

Aktor nagrał nawet dialogi odnoszące się do takiego obrotu spraw. Ostatecznie jednak z jakichś powodów zrezygnowano z tego pomysłu. Byłaby to z pewnością ciekawa z fabularnego punktu widzenia zamiana ról pomiędzy bohaterami.

Postać Status
Miles Morales jako Venom Niezrealizowany pomysł
Venom / Eddie Brock Główny bohater gry

Dlaczego zrezygnowano z tego pomysłu?

Niestety nie znamy motywów, dla których odstąpiono od wątku z Milesem opanowanym przez symbionta. Być może uznano, że zaburzyłoby to równowagę pomiędzy bohaterami lub zaciemniło postać Milesa zbyt mocno jak na potrzeby gry.

Mimo że sam scenariusz brzmi interesująco, twórcy musieli zdecydować, które elementy fabuły są kluczowe, a z których ewentualnie można zrezygnować. Niestety w przypadku wątku Venoma-Moralesa zwyciężyła ta druga opcja.

Szansa na DLC z Venomem w roli głównej

Ogromna ilość niewykorzystanego materiału z udziałem Venoma daje nadzieję, że postać ta jeszcze powróci w dodatkowych zawartościach do gry Marvel's Spider-Man 2.

Wydaje się prawdopodobne, że Sony i Insomniac Games będą chciały w jakiś sposób zmonetyzować nagrania z udziałem tak rozpoznawalnej postaci jak Venom. DLC skupiające się na losach Eddiego Brocka i jego symbionta z pewnością znalazłoby wielu chętnych.

 • Pakiet fabularny z Venomem w roli głównej to świetny pomysł na dodatek do gry.
 • Twórcy mają już nagrane dialogi, które mogliby w takim DLC wykorzystać.

Pozostaje mieć nadzieję, że ogłoszenie takiego dodatku to tylko kwestia czasu. Venom zasługuje na większe zaistnienie w świecie gier na podstawie komiksów Marvela.

Przyszłość postaci Venoma w serii Marvel Spider-Man

Marvel's Spider-Man 2 z pewnością nie jest ostatnim słowem studia Insomniac Games, jeśli chodzi o gry na podstawie komiksów o Człowieku Pająku. Można spodziewać się kolejnych odsłon przygód Petera Parkera i Milesa Moralesa.

Mam nadzieję, że w potencjalnych nowych grach twórcy znajdą więcej miejsca dla postaci Venoma. Eddie Brock i jego symbiont to jedni z najbardziej rozpoznawalnych przeciwników Spider-Mana. Ich losy zasługują na dokładniejsze przedstawienie i rozwinięcie.

Podsumowanie

Jak się okazuje, w grze „Marvel’s Spider-Man 2” mogliśmy zobaczyć znacznie więcej Venoma. Aktor Tony Todd ujawnił kulisy nagrywania dialogów tej postaci i przyznał, że tylko 10% materiału trafiło do produkcji. Pozostaje mieć nadzieję, że te niewykorzystane nagrania wrócą w dodatkach DLC lub kolejnych odsłonach serii.

Oprócz tego istniał też wątek fabularny z Milesem Moralesem przejmującym kontrolę nad symbiontem i wcielającym się w Venoma. Do realizacji tego pomysłu ostatecznie nie doszło. Szereg niezrealizowanych pomysłów pokazuje jednak, że postać Venoma ma ogromny, niewykorzystany potencjał fabularny.

Mam nadzieję, drogi graczu, że podobnie jak ja, czekasz na dodatkowe zawartości, które pozwolą Venomowi zaistnieć mocniej w uniwersum Marvel’s Spider-Man. Trzymam kciuki za ogłoszenie fabularnego DLC poświęconego temu nietuzinkowemu bohaterowi!

Tymczasem pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na ruch twórców z Insomniac Games. Wierzę, że jeszcze usłyszymy o losach Venoma w nadchodzących produkcjach o Człowieku Pająku.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły