News

Disney i johnny depp pogodzą się? kapitan sparrow powróci!

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska15.03.20249 min.
Disney i johnny depp pogodzą się? kapitan sparrow powróci!

Czy disney i johnny depp pogodzą się? Według plotkarzy, aktor rozmawia z wytwórnią na temat powrotu jako Kapitan Sparrow. Nie byłaby to jednak główna rola, a postać drugoplanowa. Depp wcześniej mówił, że czuje się zdradzony przez Disney, ale teraz może dojść do pojednania. Obie strony mają powody, by się dogadać - Disney potrzebuje impetu dla planowanej szóstej części "Piratów z Karaibów", a Depp może odzyskać kultową rolę.

Czy Disney i Johnny Depp pogodzą się? Kapitan Sparrow powróci!

Czy jest nadzieja na to, że Johnny Depp i potężne studio Disney zakopią topór wojenny i kultowa postać Kapitana Jacka Sparrowa powróci do uniwersum "Piratów z Karaibów"? Zawodowy plotkarz Daniel Richtman zdaje się napawać nadzieją fanów na taką możliwość. Po niedawnych mediacyjnych procesach rozwodowych i o zniesławienie pomiędzy Deppem a jego byłą żoną Amber Heard, Disney odcięło się od znanego aktora. Jednak teraz, gdy Depp odniósł sukces w sądowej batalii z Heard, fani domagają się powrotu ich ulubionej postaci na duży ekran.

Oczywiście dla wielu widzów byłaby to bajeczna wiadomość – Depp jako Sparrow to jedno z ikonicznych połączeń aktora i roli. Jego przezabawna, chwiejnym krokiem interpretacja pirata stworzyła legendę. Nie byłoby to jednak takie proste – relacje pomiędzy gwiazdą a wytwórnią były bardzo napięte po prawnych sporach Deppa. Aktor otwarcie mówił, że poczuł się zdradzony przez Disneya. Dlatego wieści o możliwym pojednaniu i powrocie Jacka Sparrowa mogą być jak na razie jedynie plotkami.

Czy Depp wróci, ale w mniejszej roli?

Według doniesień Daniela Richtmana, Depp rzeczywiście rozmawia z Disneyem na temat powrotu postaci Sparrowa do franczyzy "Piratów z Karaibów". Jednak miałby to być powrót w nieco innej formie – Kapitan Jack nie byłby gwiazdą i bohaterem głównym, a jedynie postacią drugoplanową. Taki ruch wydaje się być rozwiązaniem pośrednim, które może tylko częściowo zaspokoić oczekiwania wiernych fanów cyklu.

Nie można jednak wykluczyć, że doniesienia Richtmana są jedynie spekulacjami i eksploatowaniem plotek na temat potencjalnego zjawiska comebacku Deppa. Zwłaszcza że sam zainteresowany wydaje się niezbyt przychylny do pojednania z Disneyem. W każdym razie conflict pomiędzy studiem a gwiazdą cyklu wciąż wydaje się nierozwiązany i nie można przewidzieć, jak sytuacja się potoczy.

W jakiej roli i filmie miałby wystąpić Johnny Depp?

Nawet jeśli Johnny Depp i Disney doszliby do porozumienia w sprawie powrotu aktora jako Kapitana Jacka Sparrowa, pozostaje pytanie, w której konkretnej odsłonie "Piratów z Karaibów" moglibyśmy go zobaczyć? Plotkarz Daniel Richtman nie sprecyzował tych informacji, ale jak wiadomo, obecnie studio rozwija równolegle kilka różnych wersji sequela.

Jedną z planowanych odsłon cyklu jest opcja z Margot Robbie w roli głównej. Inna wersja ma być pomysłem Craiga Mazina, twórcy hitu "The Last of Us" oraz weterana franczyzy, Teda Elliotta. Natomiast kilka miesięcy temu Richtman sugerował, że potencjalną gwiazdą szóstej części może być Ayo Edebiri ze świetnie ocenianego serialu "The Bear". Tak więc pomysłów na nową odsłonę "Piratów" jest całe mnóstwo.

Disney obecnie stoi na rozdrożu w kwestii dalszego rozwoju tej lukratywnej franczyzy. Z jednej strony jest ogromna presja, by sięgnąć po twarz znaną i rozpoznawalną, a więc Johnny'ego Deppa i Kapitana Jacka Sparrowa. Z drugiej jednak, wytwórnia chce zapewne odmłodzić i odświeżyć markę, wprowadzając nowe postacie i nowe perspektywy.

Dlatego też spekuluje się, że jeśli Johnny Depp miałby powrócić, to prawdopodobnie zostałby wpisany w którąś z istniejących wizji kontynuacji serii ze świeżą obsadą. Jako lekko przygaszona, ale wciąż kultowa gwiazda, mógłby przenieść pałeczkę na kolejną generację nowych bohaterów w pirackim uniwersum.

Czytaj więcej: Bob Marley zmiótł Madame Web na Box Office USA

Margot Robbie nową gwiazdą "Piratów z Karaibów 6"?

Choć fani "Piratów z Karaibów" najchętniej zobaczyliby Johnny'ego Deppa ponownie w roli Kapitana Jacka Sparrowa jako głównej postaci, to należy również przyjrzeć się innym koncepcjom Disneya na kolejną odsłonę tej hitowej franczyzy. Jedną z opcji jest wersja, w której gwiazdą ma być Margot Robbie. Ta uznana aktorka z pewnością przyciągnęłaby mnóstwo widzów do kin swą charyzmą i popularnością.

 • Margot Robbie ma na koncie wiele znakomitych ról, jak:
  • Harley Quinn w filmach z uniwersum DC
  • Sharon Tate w "Pewnego razu... w Hollywood" Quentina Tarantino
  • Karolina Monakijska w "Odwecie" (2022)
 • Robbie udowodniła, że jest w stanie stworzyć ikoniczną postać komiksową/fikcyjną.
 • Jej talenty aktorskie, a także fizyczna sprawność mogą sprawdzić się w takim widowisku jak "Piraci z Karaibów".

Jednak pomysł obsadzenia Robbie rodzi także sporo kontrowersji wśród fanów. Dla wielu będzie to po prostu "rozpieszczony" wybór i próba odświeżenia cyklu na siłę. Nie można jednak zaprzeczyć, że wprowadzenie nowej, silnej postaci żeńskiej jako głównej bohaterki może dać franczyzie zupełnie nowy wymiar i perspektywę.

Filmy "Piratów z Karaibów" z Johnnym Deppem: Box office globalny (mln $):
"Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" (2003) 654,3
"Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka" (2006) 1 066,2
"Piraci z Karaibów: Na krańcu świata" (2007) 963,4
"Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" (2011) 1 045,7
"Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" (2017) 794,9

Powyższa tabelka pokazuje ogromną siłę komercyjną cyklu "Piratów z Karaibów" z Johnnym Deppem jako Kapitanem Jackiem Sparrowem. Zwłaszcza pierwsze trzy filmy z początkowej trylogii zarobiły kolosalne sumy, ustanawiając tę franczyzę jako jedną z najpopularniejszych na świecie. Oznacza to także, że przed Disneyem stoi nie lada wyzwanie - czy odświeżenie serii z nową gwiazdą w rodzaju Margot Robbie może przynieść takie same zyski?

Ayo Edebiri zamiast Deppa w następnej części?

Zdjęcie Disney i johnny depp pogodzą się? kapitan sparrow powróci!

Podczas gdy pomysły z Margot Robbie czy Johnnym Deppem powracającym do uniwersum "Piratów z Karaibów" są szeroko komentowane i budzą rozmaite emocje, to warto zwrócić uwagę na jeszcze inną kandydatkę na nową gwiazdę serii. Mowa tu o młodej aktorce Ayo Edebiri, która niedawno zrobiła furorę dzięki świetnemu serialowi komediowemu "The Bear".

Ta mało znana dla szerszej publiczności artystka była już kilka miesięcy temu typowana przez wcześniej wspomnianego plotkarza Daniela Richtmana jako hipotetyczna gwiazda kolejnej odsłony pirackich przygód. Nie znamy jednak bliższych szczegółów tej wizji Disney'a. Jasne jest natomiast, że Ayo Edebiri może być wyborem z zupełnie innej bajki niż największe gwiazdy pokroju Johnny'ego Deppa czy Margot Robbie.

Edebiri to młoda (27 lat), utalentowana i niezwykle obiecująca aktorka, która błyszczy w produkcjach niezależnych. Jednak na chwilę obecną raczej trudno wyobrazić sobie, by była w stanie ponieść ogromny ciężar popularności, jaki niesie ze sobą główna rola w tak potężnej franczyzie jak "Piraci z Karaibów". Przy czym być może inwencja Disney'a zmierza właśnie w stronę zupełnie nowej, nieznanej dotąd twarzy? Cóż, póki co trudno dociec, jakie są dokładne plany wytwórni.

Disney nie może się zdecydować jak ukształtować kolejną część

Podsumowując wszystkie powyższe wątki: Disney wydaje się mieć ogromne problemy z ustaleniem tego, jak ma wyglądać potencjalna szósta część przygód "Piratów z Karaibów". Od kilku już lat wytwórnia zmagająca się z zawirowaniami wokół tej serii konsekwentnie pracuje nad kilkoma zgoła różnymi koncepcjami. Jednocześnie nie może zdecydować się, w którym kierunku powinna pójść.

Z jednej strony, istnieją ogromne nadzieje i oczekiwania fanów, by powrócił Johnny Depp jako ikoniczny Kapitan Jack Sparrow. W końcu to ta postać i aktor zdefiniowali sukces całej franczyzy. Z drugiej strony, wytwórnia prawdopodobnie docenia potrzebę zmiany i odmłodzenia, choćby po to, by wprowadzić nowych bohaterów i perspektywy.

Dlatego też na stole leżą propozycje z wielkimi gwiazdami w rodzaju Margot Robbie, ale też o wiele mniej znanymi twarzami, jak Ayo Edebiri. Dodatkową komplikacją jest otwarte pytanie, jaką rolę miałby potencjalnie odegrać Johnny Depp, gdyby doszło do jego powrotu? Główną, drugoplanową, mentorską, przelewającą pałeczkę na kogoś nowego?

 • Wszystkie te dylematów pokazują, jak ogromny dylemat stoi przed Disneyem.
 • Z jednej strony musi utrzymać lojalność fanów i nie zaprzepaścić dorobku kultowej serii.
 • Ale z drugiej potrzebuje także odświeżenia, aby przyciągnąć nową publiczność.
 • Wyzwanie jest olbrzymie - zbyt duża rewolucja może zrazić starych widzów, ale zbytnie przywiązanie do tego, co stare, może odrzucić młodszą publiczność.

Nie możemy więc nic innego, jak tylko z niecierpliwością czekać na to, jaką decyzję ostatecznie podejmie Disney. To rozstrzygnięcie zapewne w dużej mierze zdecyduje o przyszłości całego uniwersum "Piratów z Karaibów". Niewątpliwie jednak powrót Johnny'ego Deppa jako Kapitana Jacka Sparrowa byłby najbardziej oczywistą przepustką do sukcesu kolejnej odsłony tej prześmiesznej i przygodowej serii.

Podsumowanie

Doniesienia o potencjalnym powrocie Johnny'ego Deppa jako Kapitana Jacka Sparrowa do franczyzy "Piraci z Karaibów" elektryzują fanów. Choć Depp i Disney przeszli burzliwy okres konfliktów, to plotki o ich pogodzeniu i ponownej współpracy nabrały rumieńców. Nie jest jednak jasne, czy rola aktora miałaby ten sam kaliber - może nowy film, ale już nie jako główna gwiazda.

Disney stoi przed ogromnym wyzwaniem - utrzymać wspaniałe dziedzictwo serii z Johnnym Deppem, a jednocześnie odświeżyć uniwersum, dodając nowych bohaterów i perspektywy. Na stole leżą opcje od wielkich gwiazd pokroju Margot Robbie, po zupełnie nowe twarze. Dla comebacku Deppa decydujące mogą być dalsze rozmowy z wytwórnią. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych ruchów we współczesnym Hollywood.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
 2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły