News

Drakula: Luc Besson o legendarnym wampirze. Widowskowo!

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak17.02.20245 min.
Drakula: Luc Besson o legendarnym wampirze. Widowskowo!

Drakula to postać, która od lat fascynuje i przeraża. Teraz legendarny wampir powraca w nowej, epickiej odsłonie za sprawą Luca Bessona. Reżyser znany z takich hitów jak "Leon zawodowiec" czy "Piąty element" postanowił zabrać się za jedną z najbardziej kultowych historii w dziejach kina. W swojej autorskiej wizji sięgnie do genezy postaci, skupiając się na osobie księcia Włada Palownika. Zapowiadają się spektakularne sceny i gwiazdorska obsada. Fani Bessona i legendy o Drakuli mają powody do ekscytacji.

Drakula powraca w nowej, epickiej odsłonie

Legendarny wampir Drakula od lat fascynuje i przeraża widzów na całym świecie. Teraz ta nieśmiertelna postać ma powrócić w zupełnie nowym wydaniu, za sprawą słynnego francuskiego reżysera Luca Bessona, twórcy takich hitów jak "Leon zawodowiec" czy "Piąty element". Zapowiada się epicka, widowiskowa produkcja z gwiazdorską obsadą i spektakularnymi scenami.

Według informacji, będzie to autorska interpretacja Bessona, inspirowana oczywiście klasyczną powieścią Brama Stokera. Reżyser ma pokazać widzom zupełnie nową genezę tytułowego bohatera i wyjaśnić, w jaki sposób doszło do jego dramatycznej przemiany w bezwzględnego wampira.

Historia księcia Włada Palownika

Jak donoszą źródła, Luc Besson chce w swoim filmie głębiej przedstawić postać historycznego władcy Wołoszczyzny – Włada Palownika. Do tej pory w mrocznych historiach o Drakuli nie poświęcano wiele miejsca tej barwnej personie, której losy silnie inspirowały twórców wampirycznych opowieści.

Besson ma zamiar ukazać najważniejsze fakty z życia okrutnego władcy, jego niezwykle burzliwy związek z żoną, a także dramatyczne wydarzenia, które ostatecznie popchnęły go do porzucenia wiary i oddania się mrocznym mocom. Zapowiada się pasjonujące widowisko ukazujące kulisy narodzin jednego z najsłynniejszych potworów w historii.

Gwiazdorska obsada na czele z Calebem Landrym Jonesem

Wcielającym się w tytułową rolę Drakuli będzie amerykański aktor Caleb Landry Jones, znany m.in. z takich produkcji jak "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" czy "X-Men: Pierwsza klasa". Jego ekranowym partnerem będzie Christoph Waltz, laureat Oscara za rolę w filmie Quentina Tarantino "Bękarty wojny". Na razie nie wiadomo, w kogo wcieli się ten utalentowany duet, ale można się spodziewać, że stworzą razem wyjątkową chemię na ekranie.

Twórcy zapowiadają, że obsada ma być naprawdę imponująca. Wkrótce mają do niej dołączyć kolejne duże nazwiska, co tylko podsyca ekscytację wokół tego projektu. Wygląda na to, że Luc Besson zamierza postawić na prawdziwych tuzów kina.

Czytaj więcej: Prequel serialu Lista śmierci z Chrisem Prattem i Taylorem Kitschem

Filmowe uniwersum Drakuli

Nowy film ma nawiązywać fabularnie do wielu znanych produkcji o słynnym wampirze. Z jednej strony Luc Besson czerpie inspirację z pierwowzoru literackiego, czyli gotyckiej powieści Brama Stokera. Jednocześnie reżyser chce nadać tej historii własny, rozbudowany charakter, nie ograniczając się do prostej adaptacji.

Ma być to interpretacja i wizja Bessona, więc nie będzie to zwykła adaptacja książki Stokera.

Zdaniem twórców, ten zabieg pozwoli na stworzenie olbrzymiego, filmowego uniwersum złożonego z wątków, motywów i inspiracji czerpanych z różnych dzieł o Drakuli. Widzowie będą mogli dostrzec nawiązania nie tylko do powieści Stokera, ale też do najsłynniejszych ekranizacji legendy o wampirze.

Epicka skala i widowiskowe sceny

Drakula: Luc Besson o legendarnym wampirze. Widowskowo!

Z dotychczasowych zapowiedzi jasno wynika, że będzie to produkcja niezwykle ambitna, zrealizowana na naprawdę szeroką skalę. Potencjalni kupcy, którzy mieli okazję zapoznać się już ze scenariuszem, donoszą o wielu spektakularnych scenach akcji i efektach specjalnych na miarę współczesnego kina.

Budżet filmu Ogromny, ale na razie nieznana dokładna kwota
Planowany czas trwania Minimum 2 godziny
Liczba aktorów Kilkudziesięciu, wielka obsada
Liczba wątków fabularnych Kilka, filmowe uniwersum

Sam Luc Besson określa swój najnowszy scenariusz jako epicki, z wieloma motywami rodem z kina grozy, akcji i fantasy. Wszystko wskazuje na to, że fani gatunku nie będą zawiedzeni. Ten Drakula ma wszelkie szanse, aby na długo pozostać w pamięci widzów - zarówno swoim rozmachem, jak i mrocznym klimatem klasycznej historii, która nigdy nie traci na atrakcyjności.

Podsumowanie

Filmowy Drakula w reżyserii Luca Bessona zapowiada się niezwykle interesująco. Reżyser sięgnął po ponadczasową historię o legendarnym wampirze i postanowił opowiedzieć ją na nowo, w epiczkim, widowiskowym stylu. Tym razem poznamy mało znane fakty z życia historycznego władcy, którego losy stały się inspiracją dla powieści Brama Stokera. W rolę tytułową wcieli się utalentowany Caleb Landry Jones. Obok niego zobaczymy plejadę hollywoodzkich gwiazd. Fani kina grozy mają powody do ekscytacji.

Mimo, że fabuła częściowo opiera się na znanej już opowieści, to jednak Luc Besson wniósł do niej wiele autorskich pomysłów i całkowicie odmienną interpretację postaci. Film ma imponować epicką skalą, dramatycznymi zwrotami akcji i spektakularnymi scenami. Czeka nas zdecydowanie coś więcej niż kolejna ekranizacja książki o Drakuli.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły