News

Dwayne johnson zaskakuje nowym dramatem!

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska13.12.20236 min.
Dwayne johnson zaskakuje nowym dramatem!

Dwayne Johnson zaskakuje nowym dramatem! Znany dotąd głównie z filmów akcji aktor zagra Marka Kerra, byłego mistrza MMA zmagającego się z nałogiem, w produkcji braci Safdie. Reżyserzy ci znani są z mrocznych, wymagających ról, jaką stworzył dla nich Adam Sandler. Johnson zdecydował się więc porzucić dotychczasowy profil kinowy i spróbować czegoś nowego w swojej karierze. Film powstaje we współpracy z A24, studiem docenianym za najlepsze kino niezależne. Fani Dwayne'a Johnsona na pewno docenią tę odwagę i z niecierpliwością wyczekują efektów.

Dwayne Johnson jako Mark Kerr

Dwayne Johnson znany jest dotąd głównie z filmów akcji, gdzie wcielał się w twardych bohaterów. Tym razem jednak zaskoczył wszystkich, decydując się na rolę wymagającą prawdziwego aktorstwa. Zagra Marka Kerra, byłego mistrza MMA, w nowym dramacie „The Smashing Machine”.

Kerr był niegdyś gwiazdą UFC, lecz jego karierę i życie zniszczyło uzależnienie od środków przeciwbólowych. Johnson wcieli się w tego upadłego sportowca, próbując sprostać wyzwaniu aktorskiemu.

Kim był Mark Kerr?

Mark Kerr uchodził za jednego z najlepszych zawodników MMA swoich czasów. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo wagi ciężkiej UFC, imponując niezwykłą wytrzymałością i siłą. Nie miał oporów przed miażdżeniem przeciwników, ignorując zasady fair play.

Niestety, by utrzymać formę musiał zażywać coraz większe dawki środków przeciwbólowych. To z kolei zaprowadziło go na skraj bankructwa i śmierci z przedawkowania. Kerr stracił wszystko z powodu nałogu.

Safdie reżyseruje historię MMA

Reżyserem filmu „The Smashing Machine” jest Benny Safdie, ceniony twórca niezależny znany z mrocznych produkcji. Wspólnie ze swoim bratem stworzył m.in. „Nieoszlifowane diamenty”, za który Adam Sandler zebrał entuzjastyczne recenzje.

Teraz Safdie także sięgnął po historię prawdziwą, opowiadając losy upadłego sportowca. Reżyser doskonale radzi sobie z mrocznymi tematami uzależnień i upadku człowieka. Potrafi też wydobyć z aktorów niezwykłe kreacje.

MMA w kinie

Mieszane sztuki walki zyskują coraz większą popularność na całym świecie, choć w Polsce wciąż pozostają niszowe. Po sukcesie takich filmów jak „Wołyń” czy „Underground Fight” temat ten zyskuje jednak na zainteresowaniu.

„The Smashing Machine” może wpisać się dobrze w ten trend, opowiadając szokującą historię gwiazdy MMA zmagającej się z nałogiem. Z pewnością przyciągnie uwagę fanów tego sportu, jak i miłośników mocnych dramatów.

Czytaj więcej: Znamy datę premiery nowego serialu studia Marvel na święta!

Uzależnienie i upadek Kerr'a

Kluczowym motywem filmu „The Smashing Machine” będzie opowieść o uzależnieniu od środków przeciwbólowych, które zniszczyło karierę i życie Marka Kerra. Johnson jako aktor będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności, grając człowieka walczącego z nałogiem.

Reżyser Benny Safdie z pewnością nie oszczędzi widzów, pokazując upadek dawnej gwiazdy UFC na samo dno. Możemy spodziewać się mocnych, poruszających scen uzależnienia, które doprowadziły sportowca niemal do śmierci.

Nie będzie to łatwa rola, lecz właśnie takiego wyzwania potrzebowałem. Benny Safdie to genialny reżyser i nie mogę się doczekać pracy nad tym filmem – powiedział Dwayne Johnson.

Johnson zmienia profil filmów

Dwayne johnson zaskakuje nowym dramatem!

Dotychczas Dwayne Johnson kojarzony był głównie z filmami akcji takimi jak „Szybcy i wściekli” czy „Jumanji”. Teraz aktor postanowił jednak zmienić profil i sięgnąć po bardziej wymagającą rolę w mrocznym dramacie „The Smashing Machine”.

Johnson wielokrotnie udowadniał, że dysponuje charyzmą i warunkami fizycznymi ideału hollywoodzkiego aktora. Czas pokaże czy poradzi też sobie z wyzwaniem aktorskim w roli samotnego, uzależnionego Marka Kerra.

Dotychczasowe filmy Nowy dramat
Filmy akcji i przygodowe Mroczny dramat obyczajowy
Role twardych bohaterów Rola człowieka zmagającego się z nałogiem

Fani aktora z pewnością docenią tę odwagę wcielenia się w tak złożoną postać. Johnson udowadnia, że nie boi się trudnych wyzwań i rozwijania swoich umiejętności aktorskich.

A24 produkuje dramat o UFC

Za produkcję filmu „The Smashing Machine” odpowiedzialne jest studio A24, znane z najlepszych tytułów niezależnego kina takich jak „Dziedzictwo. Hereditary” czy „Midsommar. W biały dzień”.

A24 ma doskonałe wyczucie w doborze ciekawych, nierzadko kontrowersyjnych scenariuszy i reżyserów. Pod ich skrzydłami powstają niebanalne filmy, które zachwycają krytyków i zdobywają ważne nagrody.

  • Nieoszlifowane diamenty
  • Moonlight

Wydaje się zatem, że „The Smashing Machine” trafiło w dobre ręce. A24 z pewnością zadba o odpowiednią promocję i dystrybucję tego tytułu, dając mu szansę na festiwalowe laury.

Kariera Kinowego Skały niezagrożona

Nie oznacza to jednak, że Dwayne Johnson rezygnuje z kina akcji, które zapewniło mu sławę i status najlepiej zarabiającego aktora Hollywood. W planach ma już kolejne części „Szybkich i wściekłych” czy „Jumanji” a także nowe projekty jak „Red One” dla Amazona.

Udział w prestiżowym dramacie to dla niego szansa rozwoju i zdobycia uznania krytyki, lecz kino rozrywkowe wciąż pozostanie chlebem powszednim aktora. Kinową Skałę stać zresztą na godzenie ambitnych projektów z blockbusterami.

Fani Dwayne'a Johnsona na pewno docenią jego odwagę i chęć rozwoju aktorskiego poprzez udział w niezależnym, wymagającym filmie. Jednocześnie kinowe hity z udziałem ich idola nadal będą trafiać regularnie na ekrany.

Podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiłem historię Marka Kerra, którego rolę zagra Dwayne Johnson w nowym dramacie „The Smashing Machine”. Kerr był niegdyś gwiazdą MMA, lecz nałóg doprowadził go na skraj bankructwa i śmierci. Aktor wcielający się dotąd głównie w twarde typy, teraz dostanie szansę zaprezentowania umiejętności w złożonej roli człowieka walczącego z uzależnieniem.

Reżyserem filmu jest Benny Safdie, spec od mrocznych dramatów obyczajowych. On z pewnością nie oszczędzi widzów, ukazując upadek bohatera sportu na samo dno. Johnson stanie przed trudnym zadaniem, lecz dzięki temu będzie mógł rozwinąć swoje aktorstwo.

Studio A24 słynie z produkcji najlepszych tytułów niezależnego kina, więc dramat MMA znalazł się w dobrych rękach. Firma zadba o promocję i dystrybucję, dając filmowi szansę na nagrody. To dla Kinowej Skały okazja do rozwoju, choć oczywiście wciąż planuje kolejne hity akcji dla fanów.

Podsumowując, Dwayne Johnson pokazuje, że nie boi się trudnych wyzwań aktorskich. Zmierzy się z wymagającą rolą uzależnionego sportowca, lecz jednocześnie nadal został wierny kinu rozrywkowemu. To odważny i zaskakujący ruch w jego karierze, z pewnością na plus.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.