News

Eddie Murphy jako Axel Foley w filmie Beverly Hills Cop

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska13.12.20235 min.
Eddie Murphy jako Axel Foley w filmie Beverly Hills Cop

Eddie Murphy jako Axel Foley to najnowsza odsłona kultowej serii filmów o gliniarzu z Beverly Hills. Minęło już 30 lat od premiery poprzedniej części, ale wreszcie doczekaliśmy się kontynuacji przygód ulubionego policjanta. Tym razem Axel będzie miał nowego partnera w osobie Josepha Gordona-Levitta oraz poznamy jego dorosłą córkę graną przez Taylour Paige. Oprócz nowych twarzy, na ekranie pojawią się też dobrze znani znajomi Axela. Beverly Hills Cop: Axel Foley trafi na Netfliksa latem 2024 roku.

Eddie Murphy powraca jako Axel Foley

Fani kultowej serii filmów "Gliniarz z Beverly Hills" z pewnością ucieszą się z najnowszych wieści. Po blisko 30 latach oczekiwania doczekamy się kontynuacji przygód ulubionego gliniarza Axela Foleya, którego ponownie zagra Eddie Murphy. Aktor słynący z licznych komediowych ról powróci w roli, która przyniosła mu ogromną popularność w latach 80. i 90.

Netflix nabył prawa do realizacji czwartej części cyklu i obecnie trwają intensywne prace na planie zdjęciowym w Los Angeles. Premiera filmu pt. "Beverly Hills Cop: Axel Foley" zaplanowana jest na lato 2024 roku. Ostatnia część sagi, zatytułowana "Gliniarz z Beverly Hills III", trafiła na ekrany aż 30 lat temu, więc fani z niecierpliwością wyczekują kontynuacji losów swojego ulubionego policjanta.

Nowy partner Axela Foleya

Jak donoszą twórcy, Axel Foley tym razem nie będzie sam - otrzyma nowego partnera w osobie aktora Josepha Gordona-Levitta, znanego m.in. z takich produkcji jak "Incepcja" czy "Mroczny Rycerz powstaje". Jego postać ma stanowić przeciwwagę dla ekscentrycznego i niepokornego Foleya. Czy ta nietypowa para poradzi sobie w trakcie śledztwa w Beverly Hills? O tym przekonamy się za nieco ponad rok.

Córka Axela Foleya w wykonaniu Taylour Paige

Kolejną nowością w nadchodzącym filmie będzie wprowadzenie postaci córki głównego bohatera. Dorosłą córkę Axela Foleya zagra Taylour Paige, aktorka którą ostatnio mogliśmy oglądać w serialu "Zadzwoń do Saula" jako prawniczkę Lalo Salamanca. Niewiele wiadomo na razie o tej postaci, ale z pewnością przysporzy Axelowi kolejnych zmartwień i wyzwań.

Eddie Murphy wraca triumfalnie w roli, która na zawsze wpisała się do historii komedii policyjnych

Twórcy ponownie postawili więc na sprawdzony duet Murphy'ego i postaci Axela Foleya. Eddie Murphy wciąż pozostaje jednym z najpopularniejszych i najzabawniejszych aktorów komediowych w Hollywood, a jego powrót w roli kultowego już policjanta z pewnością przyciągnie rzesze widzów.

Czytaj więcej: Gwiazda serialu Niezwyciężony jako mroczny Superman w filmach MCU

Powrót starych znajomych Axela

Oprócz nowych twarzy, na planie pojawili się także dobrze znani fanom aktorzy z poprzednich części cyklu. W obsadzie znaleźli się m.in. Judge Reinhold jako detektyw Billy Rosewood, John Ashton jako inspektor John Taggart oraz Bronson Pinchot jako Serge. Ich obecność z pewnością ucieszy widzów i sprawi, że nowy film świetnie wpisze się w klimat poprzednich odsłon kultowej serii.

Twórcy zadbali więc zarówno o nowe twarze i wątki fabularne, jak i o nawiązania do pierwowzoru z lat 80. Reżyser Mark Molloy postara się połączyć klasyczny już humor sytuacyjny z Axelu Foleya z nowoczesnymi elementami, które spodobają się młodszej widowni.

Aktor Rola
Eddie Murphy Axel Foley
Joseph Gordon-Levitt Nowy partner
Taylour Paige Córka Axela

Minęło 30 lat od ostatniej części

Eddie Murphy jako Axel Foley w filmie Beverly Hills Cop

Fani z niecierpliwością czekali na kontynuację losów Axela Foleya od wielu lat. Ostatnia, trzecia część cyklu trafiła do kin w 1994 roku, a plany nakręcenia kolejnej pojawiały się w Hollywood od lat 90. Produkcja czwartej odsłony napotykała jednak na liczne problemy, a ostatecznie prawa do marki przejął w 2019 roku Netflix.

Platforma streamingowa zdecydowała się w końcu zrealizować oczekiwany od dekad film. Choć projekt na nowo napotkał trudności, takie jak rezygnacja reżyserów, obecnie zdjęcia są już w toku. Trzy dekady oczekiwania wreszcie dobiegają końca i już za ponad rok zobaczymypolicyjnego duetu w Beverly Hills.

Premiera "Beverly Hills Cop: Axel Foley" odbędzie się na Netflixie latem 2024 roku. Nowa odsłona kultowej serii zapowiada się naprawdę obiecująco!

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiłem powrót kultowego już policjanta Axela Foleya, w którego ponownie wcieli się Eddie Murphy. Aktor wraca w roli, która przyniosła mu popularność w latach 80. i 90. Znakomicie zbudowana chemia między nim a postacią sprawiła, że fani z utęsknieniem czekali na nową odsłonę przygód ulubionego gliniarza.

Przedstawiłem najważniejsze informacje na temat fabuły nadchodzącego filmu "Beverly Hills Cop: Axel Foley". Axel tym razem będzie miał nowego partnera granego przez Josepha Gordona-Levitta. Na ekranie zobaczymy również jego dorosłą córkę, wcieloną przez Taylour Paige. Nie zabraknie też dobrze znanych twarzy z poprzednich części.

Wspomniałem o trwających obecnie zdjęciach do produkcji, której premiera na platformie Netflix zaplanowana jest na lato 2024 roku. Podkreśliłem także, że ostatnia część cyklu trafiła do kin 30 lat temu, więc fani z utęsknieniem wyczekują nowych losów Axela.

Mam nadzieję, że artykuł dostarczył czytelnikom ciekawych i wartościowych informacji na temat wskrzeszenia po latach jednego z najpopularniejszych filmowych policjantów w historii kina.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.