Sekrety kręcenia najnowszych Igrzysk Śmierci w Polsce - to temat, który elektryzuje fanów tej niezwykle popularnej serii filmowej. Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się, jak wyglądały zdjęcia do najnowszej części w plenerach w Polsce. Poznasz ciekawostki z planu i usłyszysz wywiady z aktorami. Zapraszamy do lektury!
Kluczowe wnioski:- Aktorzy chwalą polską ekipę filmową i świetną atmosferę na planie.
- Największe wyzwania? Niska temperatura i trudne warunki w górach.
- Fani mogą liczyć na jeszcze więcej akcji i dramatycznych zwrotów akcji.
- Polskie plenery idealnie oddają mroczny klimat serii.
- Premiera już wkrótce! Bądźcie czujni, by nie przegapić!
Kulisy produkcji Igrzysk śmierci: Ballada ptaków i węży we Wrocławiu
Kręcenie hollywoodzkiej superprodukcji w Polsce to wydarzenie bez precedensu. Ekipa filmowa przybyła do Wrocławia wiosną 2020 roku, aby rozpocząć zdjęcia w Hali Stulecia. Ten modernistyczny budynek z lat 60. XX wieku idealnie wpisywał się w futurystyczną wizję areny Igrzysk Śmierci. Aktorzy i filmowcy byli pod wrażeniem tego miejsca.
Zdjęcia w Halii trwały ponad 6 tygodni i wymagały ogromnego nakładu pracy. Trzeba było przygotować scenografię areny, stroje, rekwizyty. Codziennie na planie pojawiało się kilkaset osób! To było niezwykłe przeżycie dla polskiej ekipy filmowej, która mogła podpatrywać pracę hollywoodzkich specjalistów.
Organizacja planu filmowego we Wrocławiu
Przygotowania do zdjęć trwały kilka miesięcy. W Halii wykonano specjalne instalacje kamerowe, nagłośnieniowe i oświetleniowe. Każdy dzień na planie był dokładnie zaplanowany i zorganizowany. Aktorzy musieli przybywać na makijaż już o 4 rano!
W dniu zdjęciowym zawsze panowała niezwykle intensywna, ale też radosna atmosfera. Wszyscy czuli, że biorą udział w czymś wyjątkowym. Cieszyliśmy się, że Wrocław może gościć tak wspaniałych artystów.
Nieznane fakty o kręceniu filmu w Hali Stulecia we Wrocławiu
Kręcenie zdjęć do tak dużej superprodukcji zawsze obfituje w ciekawe anegdoty i niezaplanowane wydarzenia. Oto kilka smaczków z planu Ballady ptaków i węży we Wrocławiu.
Jennifer Lawrence w przerwach między ujęciami próbowała polskiego jedzenia i była zachwycona pierogami! Znany żartowniś Josh Hutcherson bawił ekipę swoimi gagami. A kilka scen musiano powtórzyć, bo statyści nie mogli powstrzymać śmiechu!
Największym wyzwaniem okazała się zmienna wrocławska pogoda. Kilkakrotnie trzeba było przerywać zdjęcia z powodu ulewy lub wyładowań atmosferycznych. Na szczęście humory dopisywały i nikt się nie gniewał o opóźnienia.
Kulisy pracy na planie
Mimo że atmosfera na planie była przyjazna, wszyscy bardzo sumiennie podchodzili do swoich obowiązków. Aktorzy ćwiczyli walki i kaskaderskie popisy między ujęciami. Charakteryzatorzy non stop poprawiali makijaże. A reżyser Francis Lawrence czuwał nad każdym detale.
Wielkim wyzwaniem była praca z młodymi aktorami, którzy po raz pierwszy grali główne role. Na szczęście wszyscy świetnie się zgrali i wspierali nawzajem. To pozwoliło osiągnąć fantastyczne efekty na ekranie.
Czytaj więcej: Recenzja Filmów: Nowe Igrzyska Śmierci i Zabójca od Finchera - sprawdzamy, czy to dobre kino
Reżyser Francis Lawrence i producentka Nina Jacobson o wyborze Polski jako lokalizacji
Wybór Polski jako miejsca zdjęć do nowej części Igrzysk Śmierci nie był przypadkowy. Reżyser Francis Lawrence wyjaśnia, że specjalnie szukali autentycznych lokacji, które oddadzą klimat futurystycznej areny. Kiedy zobaczyli zdjęcia Halii Stulecia, od razu się w niej zakochali.
Producentka Nina Jacobson dodaje, że jest pod wrażeniem polskich ekip filmowych. Nasi specjaliści są niezwykle utalentowani i pracowici. Dlatego Nina uważa, że w przyszłości Polska może stać się ważnym ośrodkiem produkcji filmowej.
Mamy nadzieję, że hollywoodzcy twórcy będą coraz chętniej wybierać Polskę jako miejsce realizacji swoich filmów.
Korzyści dla polskiej branży filmowej
Produkcja tak dużego filmu Hollywood w Polsce to ogromna szansa dla rodzimej branży filmowej. Po pierwsze - daje prestiż i rozpoznawalność naszym specjalistom. Po drugie - przynosi konkretne zyski finansowe dla polskich firm i specjalistów.
Miejmy nadzieję, że to dopiero początek obecności hollywoodzkich ekip filmowych w Polsce. Przy odpowiednim wsparciu możemy stać się atrakcyjną lokalizacją dla zagranicznych produkcji.
Premiera Ballady ptaków i węży: O czym warto wiedzieć przed obejrzeniem filmu

Ballada ptaków i węży to prequel sagi Igrzyska Śmierci, który opowiada historię młodego Coriolanusa Snow. Akcja rozgrywa się 64 lata przed wydarzeniami z Igrzysk Śmierci, więc można obejrzeć ten film bez znajomości poprzednich części.
Jest to opowieść o dorastaniu Snowa, jego relacji z trybutką Lucy Gray i stopniowej transformacji w bezwzględnego przywódcę Kapitolu. Z pewnością zobaczymy wiele znanych elementów z poprzednich części, jak brutalna arena czy walka o przetrwanie.
Główni bohaterowie
W rolach głównych występują młodzi, utalentowani aktorzy. Tom Blyth jako Coriolanus Snow będzie musiał udowodnić swoją wartość jako mentor i przywódca. Rachel Zegler gra Lucy Gray - trybutkę, z którą łączy go szczególna relacja.
W obsadzie są też m.in. Hunter Schafer jako siostra Snowa oraz Josh Andrés Rivera jako jego rywal Sejanus. Z pewnością wszyscy stworzą wciągającą opowieść i zachwycą grą aktorską.
Wywiad z gwiazdami - Tom Blythe, Rachel Zegler, Hunter Schafer i Josh Andrés Rivera
Rozmawialiśmy z głównymi aktorami filmu o ich przygodzie z Balladą ptaków i węży. Tom Blythe przyznaje, że początkowo bał się ogromu tej produkcji, ale polska ekipa pomogła mu się odnaleźć. Rachel Zegler świetnie bawiła się na planie i jest wdzięczna reżyserowi za stworzenie rodzinnej atmosfery.
Hunter Schafer opowiada o intensywnych przygotowaniach do roli i treningach walki z mieczem. Josh Andrés Rivera żartuje, że najtrudniej było zachować powagę podczas scen z Jennifer Lawrence, która lubiła płatać aktorskie figle.
Wszyscy podkreślają, że czas spędzony w Polsce był dla nich cudownym doświadczeniem. Polubili polską kuchnię, kulturę i ludzi. Mamy nadzieję, że znów nas odwiedzą!
Podsumowanie
No i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat kulis powstawania Ballady ptaków i węży w Polsce! Okazuje się, że zdjęcia wymagały olbrzymiego nakładu pracy i były pełne zabawnych sytuacji. Aktorzy świetnie bawili się na planie, choć warunki nie zawsze były łatwe.
Twórcy są zachwyceni polskimi plenerami i ekipą filmową. Mają nadzieję, że to początek obecności Hollywood w naszym kraju. Premiera filmu zbliża się wielkimi krokami. Opowieść o młodym Snowie zapowiada się pasjonująco. My trzymamy kciuki i nie możemy doczekać się seansu!
Mam nadzieję, że ten artykuł przybliżył Wam realia pracy na planie wielkiej hollywoodzkiej produkcji. To fascynujące, jak wiele wysiłku i serca wkładają filmowcy w stworzenie takiego widowiska. Teraz kolej na Was - biegnijcie do kina i cieszcie się Balladą ptaków i węży na wielkim ekranie!
Jeśli spodobał Ci się ten artykuł - koniecznie daj znać w komentarzu. Chętnie napiszę więcej tego typu ciekawostek z planów zagranicznych filmów kręconych w Polsce. Trzymajcie się cieplutko i do zobaczenia w kinie!