News

Ellie i Abby wracają w ulepszonej wersji gry The Last of Us Part II Remastered

Autor Kornel Lis
Kornel Lis20.11.20236 min.
Ellie i Abby wracają w ulepszonej wersji gry The Last of Us Part II Remastered

The Last of Us Part II Remastered to odświeżona wersja kultowej gry z Ellie i Abby w rolach głównych. Remaster wprowadza szereg usprawnień i ulepszeń technicznych, dzięki czemu przygoda w postapokaliptycznym świecie będzie jeszcze bardziej wciągająca. Sprawdź, co nowego w grze i czy warto wrócić do tej poruszającej historii.

Kluczowe wnioski:
  • Ulepszona oprawa graficzna z obsługą rozdzielczości 4K i 60 kl./s na PS5.
  • Szybsze czasy ładowania dzięki wykorzystaniu dysku SSD.
  • Dodatkowe tryby graficzne umożliwiające grę w 120 kl./s lub wybór między jakością, a wydajnością.
  • Wsparcie dla technologii haptycznych i adaptacyjnych triggerów kontrolera DualSense.
  • Nowy tryb "Permadeath" znacznie podnoszący poziom trudności.

Ellie i Abby powracają w ulepszonej wersji The Last of Us Part II Remastered

The Last of Us Part II Remastered to odświeżona wersja kultowej gry z Ellie i Abby w rolach głównych. Naughty Dog oficjalnie zapowiedziało wydanie remastera na PlayStation 5. Nowa odsłona wprowadza szereg usprawnień i ulepszeń technicznych, dzięki czemu przygoda w postapokaliptycznym świecie będzie jeszcze bardziej wciągająca.

Remaster zaoferuje przede wszystkim znacznie ulepszoną oprawę graficzną. Gra będzie obsługiwać rozdzielczość 4K oraz płynność na poziomie 60 klatek na sekundę. Lepsza jakość tekstur i cieni sprawi, że świat gry nabierze większej głębi i realizmu. Szybsze czasy ładowania dzięki wykorzystaniu dysku SSD także wpłyną pozytywnie na wrażenia płynące z rozgrywki.

Studio Naughty Dog zadbało również o integrację gry z unikalnymi możliwościami kontrolera DualSense. Gracze będą mogli poczuć opór adaptacyjnych triggerów, a także immersyjne wibracje haptyczne, które wciągną ich jeszcze głębiej w mroczny świat The Last of Us.

Nowy tryb No Return z losowymi spotkaniami

Jedną z najciekawszych nowości w The Last of Us Part II Remastered jest tryb "No Return", zapewniający zupełnie nowe wrażenia z rozgrywki. Tryb ten oferuje losowo generowane spotkania w stylu roguelike. Oznacza to nieprzewidywalność i wymóg improwizacji - nigdy nie będziemy wiedzieć, na kogo trafimy za rogiem.

No Return pozwoli także na wybór różnych grywalnych postaci, nie tylko Ellie czy Abby. Będzie można wcielić się w ulubioną postać i przemierzać opustoszałe miasta w zupełnie nowy, unikalny sposób.

Grafika 4K, lepsze tekstury i integracja z kontrolerem DualSense

Oprawa wizualna The Last of Us Part II została gruntownie poprawiona. Przede wszystkim gra będzie obsługiwać rozdzielczość 4K, dzięki czemu na ekranach nowej generacji będzie prezentować się obłędnie. Lepsza jakość tekstur, poprawione cienie i odbicia sprawią, że mroczny, postapokaliptyczny świat nabierze jeszcze większej głębi.

Duży nacisk położono również na integrację gry z kontrolerem DualSense. Gracze będą mogli poczuć imponującą immersję dzięki haptycznym wibracjom kontrolera, które oddadzą niuanse każdej akcji. Opór adaptacyjnych triggerów zwiększy realizm strzelania z łuku czy broni palnej.

Lepsza dostępność i wibracje kontrolera

Twórcy pomyśleli także o graczach z niepełnosprawnościami. Remaster wprowadza szereg udogodnień z zakresu dostępności, które wpłyną na komfort rozgrywki.

Jedną z nowości jest opis dźwięku, dzięki któremu osoby niedosłyszące będą mogły w pełni zanurzyć się w fabule gry. Ponadto gracze będą mogli skorzystać z wibracji kontrolera, które zastąpią niektóre efekty dźwiękowe. To sprawi, że The Last of Us Part II stanie się bardziej przystępne dla szerszej grupy odbiorców.

Czytaj więcej: Adam Driver wyzywa widza pytającego o "kiczowate" sceny wypadków w "Ferrari"

Aktualizacja z PS4 do Remastered za 10 dolarów

Studio Naughty Dog pomyślało także o posiadaczach The Last of Us Part II na PS4. Będą oni mogli zaktualizować swoją wersję gry do remastera za jedynie 10 dolarów. To świetna okazja, by ponownie zanurzyć się w tym mrocznym świecie, tym razem w znacznie lepszej oprawie i z nowymi trybami rozgrywki.

Aktualizacja będzie dostępna w dniu premiery The Last of Us Part II Remastered, która została zaplanowana na 19 stycznia 2024 roku. Już wkrótce przekonamy się, jak odświeżona wersja kultowej gry od Naughty Dog prezentuje się w akcji.

Podsumowanie

Ellie i Abby wracają w ulepszonej wersji gry The Last of Us Part II Remastered

The Last of Us Part II Remastered to świetna wiadomość dla fanów gry od Naughty Dog. Odświeżona wersja wprowadza całą masę usprawnień, które sprawią, że ponowna podróż z Ellie i Abby będzie jeszcze bardziej satysfakcjonująca. Przede wszystkim możemy liczyć na znacznie lepszą oprawę graficzną, z rozdzielczością 4K i płynnością 60 klatek na sekundę. Dodatkowo, na PS5 skrócą się ekrany ładowania, a sam gameplay będzie jeszcze bardziej immersyjny dzięki haptycznym wibracjom i adaptacyjnym triggerom kontrolera DualSense.

Twórcy pomyśleli też o zupełnie nowych trybach rozgrywki. No Return wprowadzi losowe, roguelike'owe spotkania, a Guitar Free Play pozwoli nam swobodnie pobrzdąkać na gitarze. Będzie też okazja odkryć niewykorzystane wcześniej fragmenty gry. The Last of Us Part II Remastered to prawdziwa uczt dla fanów, którzy będą mogli na nowo przeżyć tę poruszającą historię z jeszcze większym komfortem i zaangażowaniem.

Warto także wspomnieć o poprawie dostępności gry. Twórcy zadbali m.in. o opis dźwięku dla osób niesłyszących oraz o szereg udogodnień dla graczy z różnymi niepełnosprawnościami. To sprawia, że ten remaster jest nie tylko odświeżoną wersją kultowego tytułu, ale też wyznacza nowe standardy w kwestii inclusivity w grach.

Podsumowując, The Last of Us Part II Remastered to gra, na którą z niecierpliwością czekają faniNaughty Dog. Już 19 stycznia 2024 będziemy mogli zanurzyć się w tym postapokaliptycznym świecie z jeszcze większym komfortem, delektując się poprawioną oprawą i nowymi trybami. Remaster zapowiada się na prawdziwą gratkę zarówno dla nowych graczy, jak i weteranów serii The Last of Us.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Niespodzianka dla fanów Rebel Moon - premiera filmu w Polsce szybciej niż myślisz!
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły