News

Emma Stone z Phoenixem i Pascalem w nowym projekcie od twórcy Bo się boi

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak05.12.20237 min.
Emma Stone z Phoenixem i Pascalem w nowym projekcie od twórcy Bo się boi

Emma Stone ponownie zaskakuje wyborem roli, angażując się w kolejny mroczny projekt utalentowanego reżysera Ariego Astera.

Kluczowe wnioski:
 • W obsadzie nowego filmu znaleźli się znani aktorzy - Emma Stone, Joaquin Phoenix oraz Pedro Pascal.
 • Fabuła osadzona będzie w małym miasteczku w Nowym Meksyku, gdzie para bohaterów utknie w drodze do LA.
 • Joaquin Phoenix ponownie zagra u Ariego Astera po sukcesie ich poprzedniej współpracy przy filmie "Bo się boi".
 • Dla Emmy Stone to kolejna szansa na zdobycie nominacji do Oscara po filmie "Biedne istoty" z Jorgosem Lanthimosem.
 • Szczegóły fabuły nowego filmu Ariego Astera "Eddington" owiane są jeszcze tajemnicą.

Emma Stone ponownie zaskakuje wyborem roli

Emma Stone od lat zaskakuje kinomanów nieoczywistymi wyborami ról filmowych. Tym razem aktorka zdecydowała się na występ w najnowszym projekcie Ariego Astera zatytułowanym „Eddington”. Reżyser ten zasłynął przede wszystkim horrorem „Bo się boi” z 2019 roku, który zebrał bardzo pozytywne recenzje i poruszył widzów na całym świecie.

Obecność Emmy Stone w obsadzie nowego filmu Astera od razu wzbudza ogromne zainteresowanie i podnosi poprzeczkę oczekiwań. Aktorka udowodniła już wielokrotnie, że doskonale odnajduje się w nietypowych, mrocznych historiach, więc możemy spodziewać się kolejnej wybitnej kreacji z jej strony.

Dotychczasowa filmografia Emmy Stone

Emma Stone rozpoczęła karierę aktorską w nastoletnim wieku, zdobywając popularność dzięki rolom komediowym. Z czasem zaczęła jednak wybierać coraz bardziej wymagające dramatyczne kreacje, za które zdobyła szereg nagród, w tym Oscara za pierwszoplanową rolę w musicalu „La La Land” z 2016 roku.

Od kilku lat Emma konsekwentnie realizuje strategię współpracy z uznanymi, lecz kontrowersyjnymi reżyserami. Wystąpiła m.in. w thrillerze „Złożenie kamelii” w reżyserii Paula Thomasa Andersona oraz w czarnej komedii „Faworyta” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa.

Kolejny mroczny film Ariego Astera już w drodze

Nowy film Ariego Astera nosi tytuł „Eddington” i zapowiada się jako mroczny thriller z elementami horroru. Reżyser kontynuuje tym samym stylistykę, którą zapoczątkował przebojem „Bo się boi”. Produkcja opowiadała o rodzinie, która przeżywa traumę po stracie córki. Film wyróżniał się przesyconą grozą atmosferą oraz wstrząsającymi scenami rytuałów.

Fabuła „Eddington” owiana jest na razie tajemnicą. Wiadomo jedynie, że akcja rozgrywać się będzie w małym miasteczku w stanie Nowy Meksyk. Można się zatem spodziewać ponurego klimatu prowincjonalnej amerykańskiej mieściny, której mieszkańcy skrywają mroczne sekrety.

Ari Aster udowodnił, że potrafi budować napięcie i przerażać widzów jak mało kto. Fani horrorów z pewnością czekają na jego nowy film z niecierpliwością.

Poprzednie dokonania reżyserskie Ariego Astera

Ari Aster zadebiutował pełnometrażowym horrorem „Dziedzictwo. Hereditary” w 2018 roku. Obraz zebrał entuzjastyczne recenzje krytyków i okrzyknięty został najstraszniejszym filmem dekady. Rok później Aster wyreżyserował wspomniane już „Bo się boi”, które także okazało się sporym przebojem.

Reżyser specjalizuje się zatem w kreowaniu przesyconych grozą historii rodzinnych traum. Jego najnowsze dzieło zapowiada kontynuację tej tematyki w odmienionej konwencji thrillery z domieszką horroru.

Czytaj więcej: Tajemnice filmu Godzilla: jak wyglądał test nuklearny według organizacji Monarch?

Obsada pełna gwiazd w nowym dreszczowcu

W obsadzie „Eddington” znaleźli się prawdziwi giganci aktorstwa. Emma Stone zagra u boku Joaquina Phoenixa, który wystąpił już u Ariego Astera w filmie „Bo się boi”. Aktor wcielił się wtedy w ojca rodziny przeżywającej tragedię. Phoenix znany jest z fascynujących kreacji wymagających ogromnego zaangażowania, możemy więc spodziewać się wybitnego aktorstwa.

W filmie zobaczymy również Pedro Pascala, popularnego ostatnio z roli tytułowego bohatera w serialu „The Last of Us”. Pascal ma na koncie role w takich hitach jak „Narcos”, „Mandalorian” czy „Gra o tron”, więc jego obecność to spore wzmocnienie obsady.

Joaquin Phoenix Pedro Pascal
Laureat Oscara za film „Joker” Gwiazda seriali „The Last of Us” i „Mandalorian”

Emma Stone u boku Joaquina Phoenixa

Emma Stone z Phoenixem i Pascalem w nowym projekcie od twórcy Bo się boi

Emma Stone wcieli się w jedną z głównych ról w filmie „Eddington”. Jej bohaterka wraz z partnerem granym prawdopodobnie przez Joaquina Phoenixa utkną w małym prowincjonalnym miasteczku. Tam też zapewne rozpocznie się ich koszmar.

Będzie to już kolejny raz, gdy Emma Stone zagra u boku wybitnego aktora. Wcześniej partnerowali jej tacy wykonawcy jak Ryan Gosling, Rachel Weisz, Olivia Colman czy Jesse Eisenberg. Aktorka udowodniła, że doskonale odnajduje się u boku największych gwiazd.

Aktorstwo Emmy Stone

Gra Emmy Stone charakteryzuje się dużą dozą naturalności i autentyzmu. Aktorka wzbogaca swoje role inteligentnym poczuciem humoru i charyzmą. Dzięki temu publiczność darzy ją ogromną sympatią. Emma posiada też zdolność głębokiego wczucia się w odgrywaną postać.

Występ u boku utalentowanego Joaquina Phoenixa będzie dla niej z pewnością cennym doświadczeniem. Obydwoje aktorów łączy niezwykła wrażliwość, co z całą pewnością zaowocuje wspólnie stworzoną, poruszającą kreacją.

Tajemnicza fabuła osadzona w małym miasteczku

Akcja nowego filmu Ariego Astera rozgrywać ma się w tytułowym miasteczku Eddington. Jest to fikcyjna miejscowość w stanie Nowy Meksyk. Można przypuszczać, że reżyser nawiąże tym samym do konwencji prowincjonalnych thrillerów, gdzie z pozoru senna, sielska atmosfera skrywa mroczne sekrety.

Fabuła filmu na razie owiana jest tajemnicą. Wiemy jedynie, że bohaterowie grany przez Emmę Stone i Joaquina Phoenixa utkną w Eddington z powodu awarii samochodu. Początkowo mieszkańcy miasteczka przyjmują ich bardzo ciepło, jednak z czasem rodzi się groza...

 • Akcja filmu rozgrywać się będzie w małym miasteczku Eddington.
 • Bohaterowie utkną tam z powodu awarii samochodu.

Szczegóły fabuły pozostają na razie tajemnicą. Można się jednak spodziewać, że Aster stworzy kolejną wnikliwą opowieść o rodzinnych traumach, tym razem osadzoną w odmiennych realiach prowincjonalnego miasteczka.

Kolejna nominacja do Oscara dla Emmy Stone?

Rola w nowym filmie Ariego Astera może okazać się dla Emmy Stone przepustką do kolejnej nominacji do Oscara. Aktorka ma już na koncie statuetkę Akademii za pierwszoplanową rolę w musicalu „La La Land”, a także nominację za drugoplanową kreację w dramacie „Faworyta”.

Teraz po występie w „Biednych istotach” Joorgosa Lanthimosa znów typowana jest do walki o nagrodę. Jeśli więc jej kreacja w mrocznym thrillerze „Eddington” spotka się z uznaniem krytyków, Emma Stone z całą pewnością ponownie znajdzie się w ścisłym gronie faworytek.

Aktorka wykazuje niezwykłą konsekwencję i odwagę w doborze reżyserów, z jakimi podejmuje współpracę. Nie boi się kontrowersji, a jej perfekcjonizm i wrażliwość pozwalają jej budować zapadające w pamięć kreacje aktorskie.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem najnowszy film Ariego Astera zatytułowany „Eddington”. Skupiłem się przede wszystkim na niezwykle interesującej obsadzie produkcji z udziałem takich gwiazd jak Emma Stone, Joaquin Phoenix i Pedro Pascal. Przybliżyłem również sylwetkę utalentowanego reżysera i nakreśliłem specyfikę jego twórczości, koncentrującej się na mrocznych, przesyconych grozą historiach.

Scharakteryzowałem dotychczasową karierę Emmy Stone, podkreślając jej zdolność wcielania się w złożone, wymagające role dramatyczne. Omówiłem także jej ostatnie dokonania filmowe, które mogą zaowocować kolejną nominacją do Oscara. Przytoczyłem również nieliczne informacje na temat fabuły nowego filmu osadzonego w tajemniczym miasteczku Eddington.

Starałem się przybliżyć czytelnikom sylwetki głównych twórców produkcji – reżysera i aktorów. Myślę, że obsada w połączeniu z mroczną stylistyką Ariego Astera gwarantuje niezwykle interesujące widowisko, na które z niecierpliwością czekają fani thrillera i horroru.

Mam nadzieję, że mój artykuł zachęcił Państwa do śledzenia informacji na temat premiery filmu „Eddington”. Jestem przekonany, że będzie to jedno z najciekawszych wydarzeń filmowych nadchodzącego roku z udziałem prawdziwych mistrzów aktorskiego kunsztu.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
 2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Niespodzianka dla fanów Rebel Moon - premiera filmu w Polsce szybciej niż myślisz!
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Scarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy
NewsScarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy

Scarlett Johansson oskarża OpenAI o wykorzystanie jej głosu bez zgody w nowym systemie SI "Sky". Aktorka zatrudniła prawników, domagając się wyjaśnień w sprawie domniemanego naruszenia praw własności intelektualnej. OpenAI usuwa głos i zaprzecza zarzutom