News

Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska27.02.20246 min.
Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?

Film o El Muerto wzbudza duże emocje wśród fanów komiksów, zwłaszcza że początkowo w rolę zapaśnika obsadzony był popularny raper Bad Bunny. Niestety artysta zrezygnował z projektu, więc twórcy musieli znaleźć nowego odtwórcę tytułowej roli. W artykule przedstawiamy najświeższe informacje na temat obsady filmu o przeciwniku Spider-Mana i wyjaśniamy, kto ostatecznie wcieli się w postać El Muerto.

Kim jest komiksowy El Muerto?

El Muerto to zapaśnik z rodziny wrestlerów, którzy z pokolenia na pokolenie dziedziczą nadludzką siłę. Każdy z nich musi stawić czoła niejakiemu El Dorado, żeby zachować swoją moc. El Muerto pojawił się po raz pierwszy w komiksie pod tytułem "Spider-Man Presents El Muerto: The Aztec Zombie" wydanym w 2006 roku przez Marvela.

Na prośbę J. Jonaha Jamesona El Muerto wziął udział w charytatywnym pojedynku ze Spider-Manem: Jameson liczył, że uda mu się pokonać i zdemaskować Człowieka-Pająka. El Muerto był blisko celu, ale Spider-Manowi udało się jednak zwyciężyć. Choć El Muerto jest przeciwnikiem Spider-Mana, to tak naprawdę nie jest typowym złoczyńcą. Po prostu zgodził się na propozycję Jamesona, aby zmierzyć się z bohaterem.

Komiksowy El Muerto wyróżnia się charakterystyczną maską w kształcie czaszki oraz imponującą muskulaturą. Jest niezwykle silny i sprawny fizycznie. Potrafi też wchodzić w trans, który zwiększa jego zdolności. Dzięki temu jest groźnym i wymagającym przeciwnikiem.

Wygląd i charakter El Muerto

Kostium El Muerto nawiązuje do tradycji meksykańskiego święta Día de Muertos. Dominuje w nim czerń i biel, a charakterystycznym elementem jest wspomniana maska stylizowana na czaszkę. Całości dopełnia peleryna. Strój ma odzwierciedlać mroczną aurę tej postaci i jej związek ze śmiercią.

Osobowość El Muerto również nie jest jednowymiarowa. Choć potrafi być brutalny i bezwzględny w walce, to ma też honorowe zasady. Nie zabija bez powodu i stara się walczyć fair. Jego relacja ze Spider-Manem oparta jest na wzajemnym szacunku mimo że technicznie są przeciwnikami.

Dlaczego Bad Bunny zrezygnował z roli?

Bad Bunny był w dużej mierze kluczowy dla produkcji filmu o El Muerto. Sam wybrał tę postać i bardzo angażował się w projekt. Niestety, z powodu konfliktu w harmonogramie zdjęć, raper musiał zrezygnować z roli.

Jak donosiły media, Bad Bunny miał problemy z pogodzeniem zdjęć do filmu z trasą koncertową. Ostatecznie postawił na muzykę i z żalem opuścił obsadę komiksowej produkcji. Fani mocno liczyli na występ popularnego Portorykańczyka i są rozczarowani takim obrotem spraw.

Sam Bad Bunny wydał oświadczenie, w którym przeprosił fanów i wyraził uznanie dla twórców filmu. Zapewnił też, że to była bardzo trudna decyzja z jego strony. Nie wykluczył powrotu do tego projektu w przyszłości, jeśli udałoby się pogodzić terminy.

Czytaj więcej:Echo - nowy kostium bohaterki ściśle związany z pochodzeniem.

Kto zastąpił Bad Bunny'ego w roli El Muerto?

Po rezygnacji Bad Bunny'ego twórcy rozpoczęli poszukiwania nowego odtwórcy tytułowej roli. W grę wchodziło kilku latynoskich aktorów i muzyków, ale ostatecznie wybór padł na Ozunę.

Ozuna to również portorykański wokalista, który cieszy się sporą popularnością. Ma na koncie współpracę m.in. z Cardi B, Seleną Gomez i Nickym Jam. Jego teledyski notują setki milionów odsłon, więc z pewnością wnosi rozpoznawalność do projektu.

Co więcej, Ozuna próbował swoich sił jako aktor, grając epizodyczną rolę w serialu "Narcos: Mexico". Produkcja "El Muerto" będzie więc dla niego dużym wyzwaniem, ale wydaje się, że jest gotowy, by wcielić się w komiksowego zapaśnika.

Kiedy zadebiutuje film o El Muerto?

Zdjęcie Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?

Premiera filmu o El Muerto była początkowo zaplanowana na 12 stycznia 2024 roku. Jednak po rezygnacji Bad Bunny'ego i opóźnieniach w produkcji, termin ten stał się nieaktualny.

Aktualnie nie podano jeszcze nowej daty debiutu widowiska. Biorąc pod uwagę, że zdjęcia wciąż się nie rozpoczęły, raczej trudno spodziewać się premiery w 2024 roku. Najbardziej prawdopodobny wydaje się rok 2025.

Fani mają nadzieję, że mimo zawirowań, film uda się doprowadzić do końca. Na razie jednak wciąż pozostaje sporo niewiadomych w kwestii obsady i harmonogramu prac. Będziemy informować na bieżąco o postępach produkcji.

Do jakiego uniwersum należy film o El Muerto?

Film o El Muerto powstaje dla Sony Pictures i będzie częścią uniwersum komiksowych postaci związanych ze Spider-Manem. Do tej pory w tym świecie filmowym pojawili się:

  • Venom w filmach "Venom" i "Venom 2: Carnage"
  • Morbius w filmie "Morbius"

W planach są także produkcje o Kravenie Łowcy i Madame Web. Wszystkie te postacie funkcjonują w komiksach Marvela jako przeciwnicy lub sojusznicy Spider-Mana.

Choć Spider-Man jako taki raczej nie pojawi się w filmie o El Muerto, to jednak będzie on osadzony w tym samym świecie. Być może doczekamy się w przyszłości jakiegoś crossoveru z udziałem Pajączka.

Jakie inne produkcje powstają w uniwersum Sony?

Oprócz wspomnianych filmów o Venomie, Morbiusie i El Muerto, Sony ma w planach kilka innych produkcji osadzonych w uniwersum Spider-Mana. Do najciekawszych należą:

Kraven Łowca Madame Web
W głównej roli Aaron Taylor-Johnson W rolach głównych Dakota Johnson i Sydney Sweeney

Kraven Łowca to kolejny zaciekły wróg Spider-Mana z komiksów, który doczeka się solowego filmu. Z kolei Madame Web jest postacią znaną fanom ze Spider-Man: The Animated Series. Jej moce pozwalają jej dostrzegać zdarzenia w równoległych wszechświatach.

Sony ma ambitne plany rozbudowy tego komiksowego uniwersum. Czy wszystkie zapowiedziane projekty faktycznie ujrzą światło dzienne - czas pokaże. Na razie fani z niecierpliwością wyczekują na nadchodzące produkcje o ich ulubionych postaciach.

Podsumowanie

Film o El Muerto wzbudza spore emocje wśród fanów komiksów Marvela i Sony. Pierwotnie w tytułową rolę wcielić się miał Bad Bunny, jednak ostatecznie zrezygnował z projektu. Zastąpił go inny portorykański artysta - Ozuna. El Muerto to zapaśnik, który stoczył pojedynek ze Spider-Manem w komiksach. Film ma być osadzony w tym samym uniwersum, co takie produkcje jak Venom czy Morbius. Mimo problemów z realizacją, fani wciąż liczą na obiecującą historię o przeciwniku Człowieka-Pająka.

Artykuł szczegółowo omawia genezę projektu, sylwetkę komiksowego El Muerto, przyczyny rezygnacji Bad Bunny'ego i wybór nowego aktora do roli. Wyjaśnia też powiązania filmu z uniwersum Sony na podstawie komiksów Marvela. Podsumowując - jest to kompletny przewodnik dla fanów komiksowych adaptacji poświęcony produkcji o El Muerto.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły