News

Film Pawlikowskiego z Phoenixem i Marą: ma szansę na realizację!

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska16.12.20236 min.
Film Pawlikowskiego z Phoenixem i Marą: ma szansę na realizację!

Film Pawlikowskiego z Phoenixem i Marą: ma szansę na realizację! miał wejść na plan filmowy w maju 2023 roku. Aktorzy byli już na miejscu w Hiszpanii, a ekipa filmowa była gotowa do pracy. Niestety strajk scenarzystów sprawił, że produkcja została wstrzymana. Film stracił znaczną część budżetu, a przyszłość projektu stoi pod znakiem zapytania. Jednak piękny scenariusz inspirowany prawdziwymi wydarzeniami daje nadzieję, że ten wyjątkowy film Pawlikowskiego z Phoenixem i Marą może jeszcze mieć szansę na realizację.

Zdjęcia miały ruszyć w maju

Najnowszy film Pawła Pawlikowskiego pt. "The Island" z udziałem hollywoodzkich gwiazd Joaquina Phoenixa i Rooney Mary miał wejść na plan filmowy w maju 2023 roku. Zdjęcia do produkcji były zaplanowane w Hiszpanii. Aktorzy przybyli już na miejsce, a ekipa filmowa była gotowa, by rozpocząć pracę.

Niestety, plany zostały pokrzyżowane przez czynniki zewnętrzne. W USA doszło do strajku scenarzystów, a także zagrażał potencjalny strajk aktorów. Ubezpieczyciele wycofali się z produkcji, uznając ją za zbyt ryzykowną w obecnej sytuacji.

Koniec marzeń o filmie?

Aktorzy i członkowie ekipy musieli opuścić plan filmowy w Hiszpanii, a cały projekt został zawieszony na czas nieokreślony. Jak się okazało, była to bolesna decyzja nie tylko pod względem artystycznym, ale i finansowym.

- Byliśmy dwa i pół tygodnia do rozpoczęcia zdjęć. A potem straciliśmy dużo pieniędzy - wyznał współpracownik Pawlikowskiego, operator Łukasz Żal.

Strajk scenarzystów wstrzymał produkcję

Winę za zaistniałą sytuację ponosi przede wszystkim strajk scenarzystów w USA. Spowodował on falę niepewności wśród inwestorów i ubezpieczycieli. Ci ostatni, obawiając się eskalacji strajku także wśród aktorów, wycofali finansowanie dla filmu Pawlikowskiego uznając, że produkcja jest zbyt ryzykowna.

Operator Żal nie ukrywa rozczarowania i żalu z powodu takiego obrotu spraw. W przygotowania do zdjęć zaangażowanych było wielu ludzi, którzy na próżno wykonali swoją pracę. Zbudowane zostały drogi, bramy i mosty na planie filmowym, który teraz prawdopodobnie nigdy nie powstanie.

Stracili mnóstwo pieniędzy i teraz po prostu nie mamy budżetu - stwierdził reżyser.

Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że film Pawlikowskiego miał być kręcony w czarno-białej estetyce. Znalezienie finansowania dla takiej produkcji może być wyjątkowo trudne.

Scenariusz pełen uroku

Szkoda tym większa, że tematyka i scenariusz filmu zapowiadały się niezwykle intrygująco. Opowieść o parze budującej swój prywatny raj na bezludnej wyspie miała w sobie sporo uroku i oryginalności.

Czytaj więcej: Niepowodzenie Ridleya Scotta i Disneya na box office - co przewyższyło Igrzyska śmierci?

Film stracił dużo pieniędzy

Jak wynika z informacji przekazanych przez operatora, na przygotowania do produkcji filmu wydano już spore środki. Zbudowana infrastruktura i zaangażowanie wielu osób wiązało się z konkretnymi kosztami. Te pieniądze, niestety, przepadły.

Twórcy nie ukrywają rozgoryczenia całą sytuacją. Zwłaszcza, że byli już na ostatniej prostej do rozpoczęcia zdjęć. Jednak ubezpieczyciele podjęli zaskakującą i bolesną dla ekipy decyzję o wycofaniu się z projektu z powodu zbyt dużego ryzyka.

Teraz przyszłość filmu stoi pod znakiem zapytania. Nawet jeśli sytuacja w USA się unormuje, znalezienie nowych inwestorów dla czarno-białej produkcji może być niezwykle trudne. Być może marzenia Pawlikowskiego o hollywoodzkiej superprodukcji z Phoenixem i Marą w rolach głównych legły w gruzach...

Scenariusz jest piękny

Jednym z najboleśniejszych aspektów całej sytuacji jest fakt, że scenariusz do filmu zapowiadał się niezwykle intrygująco. Sam reżyser określił go jako piękny, a historia miała być oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Opowiadała o losach pary, która pragnąc uciec od cywilizacji buduje swój prywatny raj na bezludnej wyspie. Jednak w pewnym momencie docierają tam także inni ludzie, a spokojne życie bohaterów zostaje zburzone. Rozpoczyna się gra pozorów, intrygi i walka o przetrwanie w tym raju...

Brzmi jak fascynujący materiał na film. Szkoda, że z powodu problemów natury organizacyjno-finansowej ten wyjątkowy scenariusz prawdopodobnie nigdy nie doczeka się ekranizacji.

Opowieść o parze na bezludnej wyspie

Szczegóły fabuły filmu "The Island" nie zostały jeszcze szerzej upublicznione. Wiemy jednak, że miała to być opowieść osadzona w realiach lat 30. ubiegłego wieku w USA.

Głównymi bohaterami była para, która pragnąc uciec od cywilizacji zbudowała swój prywatny raj na bezludnej wyspie. Jednak ich azyl został zburzony, gdy pewnego dnia pojawiła się tam również samozwańcza hrabina ze swoją świtą. Między dwiema grupami ludzi rozpoczyna się psychologiczna rozgrywka.

Brzmi jak fascynujący materiał na film psychologiczny z nutą tajemnicy. Niestety, wygląda na to, że ten intrygujący pomysł Pawlikowskiego raczej nie doczeka się realizacji. Przynajmniej na razie marzenia o hollywoodzkiej superprodukcji legły w gruzach...

Podsumowanie

W powyższym artykule omówione zostały kulisy powstawania nowego filmu Pawła Pawlikowskiego pt. "The Island" z udziałem hollywoodzkich gwiazd. Zdjęcia do produkcji miały ruszyć w maju 2023 roku, jednak plany te pokrzyżował strajk scenarzystów w USA. W efekcie inwestorzy i ubezpieczyciele wycofali się z projektu, a film stracił część budżetu. Przedstawiono rozczarowanie ekipy filmowej tą sytuacją, zwłaszcza że byli już bardzo bliscy rozpoczęcia zdjęć. Podkreślono również walory artystyczne scenariusza, który zapowiadał się niezwykle intrygująco. Niestety, obecnie przyszłość tej ekranizacji stoi pod znakiem zapytania.

Artykuł przybliża kulisy zaistniałej sytuacji - problemy z finansowaniem i ubezpieczeniem produkcji spowodowane strajkiem scenarzystów w USA. Pokazuje rozgoryczenie filmowców, którzy byli już na finiszu przygotowań do zdjęć. Podkreśla też walory artystyczne scenariusza inspirowanego prawdziwymi wydarzeniami, który niestety może nie doczekać się ekranizacji. Całość budzi smutek i rozczarowanie losem tego obiecującego projektu.

Materiał w sposób przystępny omawia kulisy produkcji filmu "The Island", problemy z jakimi się zmagała ekipa Pawlikowskiego oraz artystyczny potencjał tego niezrealizowanego scenariusza. Tekst pokazuje, jak wiele czynników wpływa finalnie na powstanie bądź nie danego dzieła filmowego. Choć wszystko wskazywało, że film ma szansę powstać, ostatecznie plany legły w gruzach. Całość stanowi ciekawą lekturę dla kinomaniaków.

Artykuł wprowadza w kulisy planowanej, a finalnie niezrealizowanej produkcji Pawlikowskiego z Phoenixem i Marą. Przedstawia rozczarowanie filmowców, dla których projekt był bliski sercu. Tekst unaocznia, jak wiele trudu i wysiłku ludzkiego kosztuje przygotowanie produkcji filmowej, a mimo to czynniki zewnętrzne mogą doprowadzić do jej upadku. Całość stanowi interesującą lekturę pokazującą kulisy świata filmu.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły