Filmy

Filmy z Aktorem z Transportera | Top Filmy Jason Statham

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska15.01.20247 min.
Filmy z Aktorem z Transportera | Top Filmy Jason Statham

Filmy z Aktorem z Transportera to zbiór produkcji, w których wystąpił charyzmatyczny aktor Jason Statham. Ten brytyjski gwiazdor zdobył popularność dzięki roli w serii filmów Transporter, gdzie wcielał się w postać Franka Martina - byłego operatora sił specjalnych, który dorabia jako kurier przewożący wszelkie paczki bez zadawania pytań.

Kluczowe wnioski:
 • Jason Statham zagrał w wielu akcjonikach, gdzie popisywał się umiejętnościami kaskaderskimi.
 • Do jego najbardziej kultowych produkcji należą m.in. Transporter, Mechanik i Obława.
 • Aktor często współpracował z reżyserem Guy'em Ritchiem przy filmach takich jak Przekręt czy RocknRolla.
 • role Stathama cechują się dużą charyzmą i poczuciem humoru bohatera.
 • Gwiazdor znany jest z efektownych scen walki i pościgów samochodowych.

Filmy z Aktorem z Transportera

Filmy z Aktorem z Transportera to przede wszystkim kultowa seria o przygodach Franka Martina (w tej roli Jason Statham). Ten były operator sił specjalnych zarabia na życie jako kurier przewożący tajemnicze paczki bez zadawania zbędnych pytań. W każdej części Transportera, Frank pakuje się w kłopoty i musi uciekać przed niebezpiecznymi bandytami, pokonując ich w efektownych scenach walki i pościgów samochodowych.

Pierwszy Transporter z 2002 roku odniósł spory sukces komercyjny i zapoczątkował lukratywną franczyzę. W 2005 i 2008 roku powstały kolejne sequele z Stathamem w roli głównej. Aktor świetnie sprawdza się w tej roli, która idealnie pasuje do jego charyzmatycznego wizerunku i umiejętności kaskaderskich.

Inne filmy z Jasonem Stathamem

Oprócz Transportera, Jason Statham zagrał także w wielu innych kasowych produkcjach gatunku action. Do jego najgłośniejszych filmów należą Mechanik z serią Mechanik: Prawo zemsty i Mechanik: Czas zemsty, Obława oraz seria filmów Szybcy i wściekli, w których Statham wciela się w postać Deckarda Shawa.

Aktor chętnie współpracuje z brytyjskim reżyserem Guy'em Ritchiem, z którym nakręcił kilka świetnie przyjętych filmów sensacyjnych takich jak Przekręt, RocknRolla czy Agenci bardzo specjalni. Statham lubi rolę twardych, acz dowcipnych bohaterów, których kreuje z charyzmą i poczuciem humoru.

Topowe produkcje z Jasonem

Oprócz wymienionych wyżej tytułów, Jason Statham zagrał jeszcze w wielu innych świetnych filmach sensacyjnych. Do jego topowych produkcji można zaliczyć choćby Wojownika z 2011 roku, w którym Statham wciela się w mistrza sztuk walki mierzącego się z brutalnym gangiem. Swój talent komediowy aktor pokazał za to w filmie Szpieg w przebraniu z 2015 roku.

Statham ma też na koncie role w filmach science fiction, np. w Meg z 2018 roku, gdzie poluje na prehistorycznego rekina. Aktor udowodnił, że doskonale odnajduje się w rozmaitych konwencjach i z powodzeniem rozwija swoją karierę w Hollywood.

Tytuł Rok produkcji
Transporter 2002
Mechanik 2011
Obława 2013

Czytaj więcej: Obsada filmu Miś z 1973 i 1983 - Najpopularniejsi aktorzy filmów Misia

Najlepsze role w wykonaniu gwiazdy

Przez lata kariery, Jason Statham zagrał wiele świetnych ról, które idealnie pasowały do jego wizerunku i umiejętności. Jedną z jego najbardziej kultowych kreacji jest rola Franka Martina w serii Transporter. Statham świetnie wciela się w tajemniczego kuriera-samotnika o złotym sercu, który na ekranie prezentuje się niezwykle charyzmatycznie.

Aktor doskonale sprawdza się też w roli twardzieli pokroju Arthura Bishopa z Mechanika czy Deckarda Shawa z serii Szybkich i wściekłych. Kreuje postacie silnych, zdeterminowanych i bezkompromisowych bohaterów akcji, którzy nie cofną się przed niczym, by osiągnąć swój cel.

Ulubione role fanów

Fani Stathama uwielbiają go szczególnie za kreacje w filmach Guya Ritchiego. Charyzmatyczny oszust Handsome Bob z RocknRolli czy tajemniczy One Two z Przekrętu to jedne z ulubionych postaci widzów. Pokazują one poczucie humoru i luz aktora, który świetnie odnajduje się w komediowych i sensacyjnych wątkach.

Niezapomniane sceny z udziałem aktora

Filmy z Aktorem z Transportera | Top Filmy Jason Statham

Filmy z Jasonem Stathamem słyną z efektownych scen kaskaderskich i akcji. Transporter ma w swoim dorobku wiele niezapomnianych pościgów samochodowych, podczas których Frank Martin wykonuje szalone manewry za kierownicą, ścigając przestępców. Podobnych momentów jest wiele także w Mechaniku czy Obławie.

Kultowymi scenami są też oczywiście wszelkie starcia Jasona Stathama z przeciwnikami. Walki aktora zazwyczaj obfitują w efektowne kopnięcia, ciosy i chwyty charakterystyczne dla sztuk walki. Statham sam trenował kiedyś karate, kick-boxing i judo, więc doskonale radzi sobie w takich sequencjach.

Filmy ze Stathamem gwarantują świetną rozrywkę pełną akcji, humoru i charyzmy aktora.

Kultowe dialogi z ust Stathama

Cytaty z filmów z Jasonem Stathamem także na stałe wpisały się do popkultury. Jego bohaterowie wygłaszają często bardzo chwytliwe i dowcipne kwestie, które na długo zapadają w pamięć widzów.

Jak choćby kultowy dialog z Transportera, gdy Frank Martin pytany, co przewozi w samochodzie, odpowiada: "Nigdy nie zaglądam do środka paczek". Inny słynny tekst Stathama z Mechanika brzmi: "Zabiję każdego, kto stanie mi na drodze do wolności". Takie kwestie idealnie oddają charakter twardych bohaterów aktora.

Ulubione cytaty fanów

Wśród fanowskich ulubieńców jest też wiele innych świetnych cytatów z filmów Stathama. Jak choćby ten o kobietach z Przekrętu: "Uwierz mi, stary. Im mądrzejsza kobieta, tym bardziej skomplikowana". A także ten o adrenalinie z Obławy: "Wiesz co daje największy haj? Adrenalina. Uzależnia jak heroina, tylko że o wiele lepiej".

Ekscytująca jazda z bohaterem filmów

Filmy z Aktorem z Transportera to zawsze gwarancja świetnej zabawy i dawka akcji z charakterystycznym humorem Jasoa Stathama. Aktor doskonale odnajduje się w dynamicznych produkcjach sensacyjnych i wie, jak zachwycić widzów efektownymi scenami kaskaderskimi.

Statham z upodobaniem wciela się w silne, charyzmatyczne postacie, które bawią i ekscytują fanów kina akcji. Jego filmy to zawsze emocjonująca jazda z bohaterem i gwarancja wyśmienitej rozrywki.

 • Jason Statham specjalizuje się w rolach twardzieli w filmach sensacyjnych
 • Ma na koncie wiele kultowcyh kreacji, jak Frank Martin z Transportera

Podsumowanie

W artykule omówiono filmy z udziałem aktora Jasona Stathama, zwanego Filmy z Aktorem z Transportera. Przybliżono jego najsłynniejszą rolę Franka Martina w serii Transporter, a także inne popularne produkcje z jego udziałem takie jak Filmy Jasona Stathama Mechanik, Obława czy filmy Guya Ritchiego. Podkreślono, że aktor specjalizuje się w kreowaniu twardych, acz zabawnych bohaterów sensacyjnych produkcji, do których wnika charyzmą i humorem.

Wyróżniono Top Filmy Jasona Stathama jak Transporter, Mechanik czy RocknRolla, przybliżając fabuły i role, w jakich w nich występuje. Opisano Filmy z Jasonem Stathamem jako gwarancję świetnej, pełnej akcji rozrywki z charakterystycznymi scenami kaskaderskimi. Podkreślono również popularność cytatów i scen akcji z jego filmów, które na stałe wpisały się do popkultury.

Podsumowując, artykuł przybliża wszechstronność aktora i różnorodność jego filmografii, od kultowego Transportera po filmy sensacyjne, sci-fi czy komedie. Ukazuje go jako gwiazdę kina akcji, która gwarantuje widzom emocjonującą jazdę i świetną zabawę przy Filmach ze Stathamem.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
 2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Najważniejsze festiwale filmowe na świecie
FilmyNajważniejsze festiwale filmowe na świecie

Odkryj najważniejsze międzynarodowe festiwale filmowe na świecie, takie jak Cannes, Berlinale i Sundance. Poznaj historię, tradycje oraz prestiżowe nagrody festiwalowe tych kluczowych wydarzeń branży filmowej.