• homearrow-right
  • Newsarrow-right
  • Barack Obama świętuje porozumienia SAG-AFTRA i WGA podczas niespodziewanego występu na pokazie filmu „Rustin”

Barack Obama świętuje porozumienia SAG-AFTRA i WGA podczas niespodziewanego występu na pokazie filmu „Rustin”

Barack Obama świętuje porozumienia SAG-AFTRA i WGA podczas niespodziewanego występu na pokazie filmu „Rustin”
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak11.11.2023 | 6 min.

Były prezydent Barack Obama pojawił się z niespodziewaną wizytą na specjalnym pokazie filmu Netflixa "Rustin", aby świętować zakończenie historycznych strajków w Hollywood. W swoim wystąpieniu wyraził zadowolenie z osiągnięcia porozumienia przez aktorów i scenarzystów, które uznaje ich wartość i pracę. Pokaz odbył się w Muzeum Historii i Kultury Afroamerykanów w Waszyngtonie i był jednym z wydarzeń inaugurujących HBCU First Look Film Festival.

Kluczowe wnioski:
  • Obama pochwalił aktorów i scenarzystów za uznanie ich wartości w toku negocjacji.
  • Film "Rustin" opowiada o doradcy Martina Luthera Kinga Jr., który pomógł zaplanować Marsz na Waszyngton.
  • "Rustin" został wyprodukowany przez firmę Obamów Higher Ground.
  • Rustin jako otwarcie gejowski czarnoskóry mężczyzna nie pasował do ruchu praw obywatelskich.
  • Obama: bez Rustina nie byłoby go na stanowisku prezydenta.

Barack Obama na pokazie filmu "Rustin" w Waszyngtonie

Były prezydent Barack Obama pojawił się z zaskoczeniem na specjalnym pokazie filmu Netflixa „Rustin” w Waszyngtonie, aby świętować zakończenie historycznych strajków w Hollywood. Wydarzenie odbyło się w piątek wieczorem w Muzeum Historii i Kultury Afroamerykanów i było jednym z wydarzeń inauguracyjnych pierwszego festiwalu filmowego HBCU First Look Film Festival.

Obama powiedział zebranym, że „jest wspaniale widzieć jeszcze więcej z was, odkąd strajki się skończyły”. Dodał, że jako ktoś, komu zależy na sile pracowników w tym kraju, a także jako ojciec kogoś, kto pisze scenariusze filmowe, cieszy się, że zarówno aktorzy, jak i scenarzyści doszli do porozumienia, które uznaje ich wartość i pracę.

Były prezydent świętuje zakończenie strajków w Hollywood

Strajki aktorów i scenarzystów w Hollywood były bezprecedensowe w historii i trwały kilka miesięcy w 2022 i 2023 roku. Dotyczyły głównie lepszych warunków płacy i pracy związków zawodowych SAG-AFTRA i WGA.

Na początku listopada udało się w końcu osiągnąć porozumienie, a umowy zostały ratyfikowane przez członków związków zawodowych. Zadowolony z takiego obrotu spraw Obama pojawił się na pokazie filmu „Rustin”, aby publicznie świętować koniec sporów.

Obama chwali aktorów i scenarzystów za uznanie ich wartości

W swoim przemówieniu Obama pochwalił związki zawodowe aktorów i scenarzystów za wywalczenie uznania ich pracy i wartości w negocjacjach kontraktowych. Powiedział, że cieszy go, iż obie strony doszły do porozumienia, które bierze pod uwagę wartość ich pracy.

Jak zaznaczył, jako ktoś, kto dba o siłę pracowników w USA, docenia wysiłki związków zawodowych, aby poprawić warunki pracy ludzi filmowych. Wyraził szacunek dla aktorów i scenarzystów, którzy walczyli o swoje prawa.

Film "Rustin" opowiada o doradcy Martina Luthera Kinga Jr.

Pokazany na festiwalu film „Rustin” jest biopicem poświęconym Bayardowi Rustinowi, doradcy Martina Luthera Kinga Jr. Jest on jedną z kluczowych postaci ruchu praw obywatelskich, który pomógł zaplanować historyczny Marsz na Waszyngton w 1963 roku.

W filmie w roli Rustina wystąpił Colman Domingo. Obraz został wyprodukowany przez firmę produkcyjną Baracka i Michelle Obamów Higher Ground. Reżyserem jest George C. Wolfe.

Kim był Bayard Rustin?

Bayard Rustin był czarnoskórym działaczem na rzecz praw obywatelskich, doradcą Martina Luthera Kinga Jr. i jednym z głównych organizatorów Marszu na Waszyngton. Był zdeklarowanym gejem, co w tamtych czasach nie było akceptowane, nawet w ruchu praw człowieka.

Mimo jego kluczowej roli, jego nazwisko nie jest tak szeroko znane w historii. Film Obamów ma na celu przybliżenie jego sylwetki i docenienie wpływu, jaki miał na walkę o równouprawnienie.

Rustin był siłą napędową Marszu na Waszyngton

Jak podkreśliła w swoim przemówieniu Michelle Obama, Bayard Rustin był siłą napędową Marszu na Waszyngton z 1963 roku. Zajmował się całością logistyki tego przedsięwzięcia i koordynacją działań.

Marsz zapisał się w historii jako pokojowa demonstracja ruchu praw obywatelskich z udziałem 250 tysięcy ludzi. Przemówienie Martina Luthera Kinga „Mam marzenie” przeszło do kanonu najważniejszych wystąpień XX wieku. Bez pracy Rustina wydarzenie mogłoby się nie udać.

[Bayard Rustin] jest jedną z kluczowych postaci, które zmieniły bieg historii Ameryki - powiedział Obama. Bez niego, może nie zostałbym prezydentem, a wy nie siedzielibyście tutaj, gdzie jesteście dzisiaj.

Obama: bez Rustina nie byłoby mnie na stanowisku prezydenta

Barack Obama podkreślił ogromny wpływ, jaki Bayard Rustin miał na walkę o prawa obywatelskie i całą historię Stanów Zjednoczonych. Powiedział wprost, że gdyby nie praca Rustina, sam prawdopodobnie nie zostałby prezydentem.

Jako pierwszy czarnoskóry prezydent USA Obama w pełni docenia osiągnięcia działaczy praw obywatelskich w poprzednich dekadach. Uważa, że ich trud stworzył fundament, na którym mógł zbudować swoją karierę polityczną.

Film „Rustin” jest okazją, by przypomnieć tę zapomnianą postać i uznać jej zasługi dla walki o równouprawnienie. Pokaz z udziałem Baracka Obamy niewątpliwie przyciągnie uwagę mediów do tej produkcji.

Podsumowanie

W powyższym artykule przybliżyliśmy postać Bayarda Rustina, kluczowego działacza ruchu praw obywatelskich w USA. Był on doradcą Martina Luthera Kinga Jr. i głównym organizatorem Marszu na Waszyngton w 1963 roku. Film „Rustin” opowiada o jego życiu i działalności na rzecz równouprawnienia Afroamerykanów.

Podczas pokazu filmu w Waszyngtonie pojawił się Barack Obama, aby świętować zakończenie strajków w Hollywood. W swoim wystąpieniu Obama podkreślił ogromne zasługi Rustina dla historii Stanów Zjednoczonych. Powiedział wręcz, że bez jego pracy sam prawdopodobnie nie zostałby prezydentem.

Staraliśmy się w przystępny sposób opisać rolę Rustina w marszu oraz produkcję filmu Obamów, która przywraca pamięć o tej postaci. Jego wpływ na walkę o prawa Afroamerykanów był kluczowy, mimo że często pomijany w mainstreamowej historii.

Mamy nadzieję, że artykuł pozwolił Ci lepiej zrozumieć tło historyczne tej produkcji i docenić znaczenie Bayarda Rustina dla ruchu praw obywatelskich. Jeśli chcesz się bardziej zagłębić w temat, polecamy obejrzeć film „Rustin” i poszukać dodatkowych materiałów o tej nietuzinkowej postaci.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Psy 1992 - Film kryminalny Władysława Pasikowskiego z Bogusławem Lindą
  2. Ridley Scott chciał przywrócić Maximusa w Gladiator 2: Russell Crowe w najbardziej niezwykłych walkach
  3. Christopher Nolan ostrzega: platformy streamingowe wymagają pilnej naprawy
  4. Sofia Exarchou zwycięża Locarno z Animal na Thessaloniki Film Festival
  5. Najnowsze Hity na Netflix: Filmy i Seriale, które musisz obejrzeć w grudniu
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły