News

George clooney i adam sandler w nowym filmie od twórców historii małżeńskiej - na netflix

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska16.12.20235 min.
George clooney i adam sandler w nowym filmie od twórców historii małżeńskiej - na netflix

George Clooney i Adam Sandler zagrają główne role w nowym filmie Noah Baumbacha, twórcy "Historii małżeńskiej" i "Białego szumu". Będzie to pierwsze ekranowe spotkanie tych znanych aktorów. Fabuła trzymana jest w tajemnicy, ale wiadomo, że ma to być zabawna i wzruszająca zarazem historia inicjacyjna dorosłych bohaterów. Projekt powstaje specjalnie dla platformy streamingowej Netflix.

Clooney i Sandler grają główne role w nowym filmie Baumbacha

George Clooney i Adam Sandler zagrają razem w nowym filmie reżysera Noah Baumbacha zatytułowanym roboczo "Historia inicjacji". Będzie to pierwsze spotkanie tych gwiazd na planie filmowym. Obaj aktorzy wcielą się w główne role w produkcji, która powstaje specjalnie dla platformy streamingowej Netflix.

Fabuła filmu jest trzymana w tajemnicy, ale wiadomo, że ma to być zarazem zabawna i wzruszająca opowieść o dorosłych bohaterach przechodzących inicjację życiową. Scenariusz do filmu Baumbach napisał wspólnie z aktorką Emily Mortimer, znaną m.in. z serialu "Newsroom" oraz filmu "Mary Poppins powraca".

Komedia z elementami dramatu

Z informacji podanych przez twórców wynika, że "Historia inicjacji" będzie łączyć w sobie konwencję komedii i dramatu. Można się spodziewać wzruszającej opowieści o dorastaniu, z elementami komediowymi i dramatycznymi. Przy tym sam Baumbach jest znany z tego, że w swoich filmach często miesza te gatunki.

Przykładem może być jego poprzedni film "Biały szum" z 2022 roku z Adamem Driverem w roli głównej, który także balansował między komedią a dramatem. Podobną konwencję prezentowały wcześniej inne filmy Baumbacha, jak choćby "Historia małżeńska" czy "Frances Ha". Można więc oczekiwać, że "Historia inicjacji" wpisze się w ten styl reżysera.

Pierwsza współpraca Clooneya i Sandlera

Będzie to pierwszy raz kiedy George Clooney i Adam Sandler zagrają wspólnie w jednym filmie. Obaj aktorzy mają na koncie role komediowe i dramatyczne, które pokazały ich wszechstronność. Clooney znany jest z takich filmów jak choćby "Ocean's Eleven", "W chmurach" czy "Zacznijmy od nowa". Z kolei Sandler wystąpił m.in. w hitach "Spacer po linie" czy "Pewnego razu w... Hollywood".

Adam Sandler już wcześniej współpracował z reżyserem Noahem Bautnbachem przy filmie "Opowieści rodzinne Meyerowitzów" z 2017 roku. Teraz po latach aktor ponownie spotka się z tym reżyserem na planie jego nowego filmu. Będzie to zatem okazja do kolejnej uznanej roli Sandlera, który w ostatnich latach zmienił swój wizerunek aktora komediowego i udowodnił, że potrafi grać także w filmach ambitnych.

Ekipa filmowa

Noah Baumbach jest nie tylko reżyserem "Historii inicjacji", ale również jednym z producentów. Obok niego produkcją filmu dla Netfliksa zajmują się także Amy Pascal, znana m.in. z filmów o Spider-Manie oraz David Heyman, producent serii o Harrym Potterze.

Ostatni film Noah Baumbacha, "Biały szum" z Adamem Driverem, przyniósł mu nominację do Oscara za najlepszy scenariusz. Teraz po dużym sukcesie tej produkcji, Baumbach ma szansę ponownie stworzyć dzieło, które zachwyci widzów i krytyków.

Czytaj więcej: 'Autobio Pamphlet' i '13 Bombs w Jakarcie' otwierają i zamykają Jogja-NETPAC Asian Film Festival

Projekt powstaje dla Netfliksa

"Historia inicjacji" z George'em Clooneyem i Adamem Sandlerem w rolach głównych powstaje specjalnie z myślą o platformie streamingowej Netflix. Film ma trafić na tę platformę w 2024 roku, choć dokładna data premiery nie jest na razie znana.

Netflix stawia ostatnio na produkcje z udziałem dużych gwiazd, które mają przyciągnąć widzów. Oprócz wspomnianego filmu Baumbacha, w przyszłym roku na platformie pojawią się także inne głośne tytuły jak choćby thriller "The Mother" z Jennifer Lopez czy western "The Killers of the Flower Moon" Martina Scorsese z Leonardo DiCaprio i Robertem De Niro.

Reżyseria Noah Baumbach
Główne role George Clooney, Adam Sandler
Gatunek Komedia/Dramat
Produkcja dla Netflix

Nowy film Baumbacha z tak znakomitymi aktorami na pewno wzbudzi spore zainteresowanie widzów. Jeśli twórcy powtórzą sukces "Białego szumu", Netflix może mieć kolejny hit na wyłączność. Na razie jednak szczegóły fabuły są owiane tajemnicą. Pozostaje czekać na pierwsze materiały z planu filmu "Historia inicjacji".

Podsumowanie

George clooney i adam sandler w nowym filmie od twórców historii małżeńskiej - na netflix

W powyższym artykule omówiłem nowy film Noah Baumbacha zatytułowany "Historia inicjacji", który aktualnie jest w produkcji dla platformy Netflix. W rolach głównych wystąpią w nim George Clooney i Adam Sandler, którzy nigdy wcześniej nie grali razem na ekranie. Jest to zatem pierwsze spotkanie tych znakomitych aktorów w jednej produkcji filmowej.

Przedstawiłem informacje, że będzie to komediodramat opowiadający wzruszającą i zabawną zarazem historię dorosłych bohaterów. Z tego co wiemy, akcja ma skupiać się na ich inicjacji życiowej. Scenariusz powstał we współpracy Baumbacha z aktorką Emily Mortimer.

Wspomniałem również, że reżyserujący i produkujący film Baumbach lubi łączyć konwencję komedii i dramatu, o czym świadczą jego poprzednie filmy. Można więc oczekiwać podobnego zabiegu w przypadku "Historii inicjacji", która ma szansę zachwycić zarówno krytyków, jak i widzów.

Podkreśliłem na koniec, że projekt ten powstaje specjalnie z myślą o Netfliksie, który ostatnio stawia na produkcje z gwiazdorską obsadą. Film Baumbacha z Clooneyem i Sandlerem wpisuje się w tę strategię platformy.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły