News

George Clooney w nowym Flashu wspomina o swoim epizodzie jako Batman

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska19.12.20235 min.
George Clooney w nowym Flashu wspomina o swoim epizodzie jako Batman

George Clooney gościnnie pojawił się w finałowej scenie filmu "Flash", wcielając się w rolę Batmana. Gwiazdor skomentował swój epizodyczny występ, dystansując się do powrotu do tej roli. W artykule przeczytamy o nawiązaniach Clooneya do swojej wersji Mrocznego Rycerza, a także o nowym filmie aktora "The Boys in the Boat" opowiadającym historię wioślarzy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Porównamy również "Flasha" ze "Spider-Manem: Bez drogi do domu".

George Clooney gościnnie w finale FlashaFlasha

George Clooney pojawił się gościnnie w finałowej scenie filmu "Flash" w reżyserii Andy'ego Muschiettiego. Aktor wcielił się w rolę Batmana, występując u boku Ezry Miller. Był to jednak tylko krótki epizod.

Występ Clooneya miał charakter przede wszystkim żartu. Tytułowy bohater "Flasha" po namieszaniu w czasoprzestrzeni trafił do równoległej rzeczywistości, w której Bruce Wayne nie miał twarzy Bena Afflecka, a znaną nam z "Batmana i Robina" twarz właśnie Clooneya.

Bez gumowych sutków

Promując swój nowy film "The Boys in the Boat", gwiazdor odniósł się żartobliwie do swojego epizodycznego występu jako Batman. Stwierdził, że nie ma na świecie wystarczającej ilości narkotyków, która skłoniłaby go do ponownego wcielenia się w tę rolę.

Mimo negatywnych odczuć do tej postaci, Clooney zagrał kameo we "Flashu". Jak stwierdził: "Zewsząd bardzo głośno domagano się, bym wrócił jako Batman". Gdy spytano go o charakterystyczne dla jego wersji gumowe sutki, odparł: "Cóż, to chyba nie mój Batman".

Wygląda więc na to, że gwiazdor ma dość zdrowy dystans do swojej roli w pelerynie nietoperza. Czy fani tęsknią jednak za jego interpretacją Mrocznego Rycerza?

Aktor dystansuje się do roli BatmanaBatmana

Swoim występem w "Flashu" Clooney pokazał, że nie ma ochoty na powrót do roli Batmana. Stwierdził nawet, że nie ma na świecie wystarczającej ilości narkotyków, które mogłyby go do tego skłonić.

Mimo to aktor pojawił się gościnnie w produkcji z udziałem Ezry Miller. Był to jednak bardziej żart i nawiązanie do jego wersji herosa z filmu "Batman i Robin" z 1997 roku. Widać więc, że Clooney potrafi z dystansem spojrzeć na swoją karierę w tej roli.

Wygląda na to, że aktor ma zdrowy - a przynajmniej zdystansowany - stosunek do swojej kariery w pelerynie.

Reakcja fanów

Fani reagują na występ Clooneya z umiarkowanym entuzjazmem. O ile doceniają autoironiczne podejście aktora, o tyle większość wolałaby zobaczyć w tej roli kogoś innego.

Być może gdyby Clooney dostał szansę na stworzenie własnej, bardziej mrocznej interpretacji postaci, opinie fanów byłyby inne. Na razie jednak wygląda na to, że jego Batman z 1997 roku pozostanie jedynie smutną ciekawostką w historii tej franczyzy.

Czytaj więcej: Czy Venom mógł mieć większą rolę w Spider-Manie od Marvela? Aktor głosowy ujawnia

Opowieść o wioślarzach z Berlina '36Berlina '36

"The Boys in the Boat" to nowy film Clooneya opowiadający prawdziwą historię wioślarzy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego.

Scenariusz powstał na podstawie książki Daniela Jamesa Browna i opisuje losy sportowców, którzy reprezentowali Stany Zjednoczone na letnich igrzyskach olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. Reżyserem obrazu jest George Clooney.

Obsada i twórcy

W rolach głównych w filmie wystąpią Callum Turner i Joel Edgerton. Za scenariusz odpowiada Mark L. Smith, autor takich filmów jak "Zjawa".

"The Boys in the Boat" opowie zarówno o zawodnikach, jak i trenerach, którzy prowadzili reprezentantów USA do walki o olimpijskie medale w prestiżowej konkurencji wioślarskiej.

Porównanie Flasha i Spider-ManaFlasha i Spider-Mana

George Clooney w nowym Flashu wspomina o swoim epizodzie jako Batman

W podcaście "Mam parę uwag" Julia Taczanowska i Jakub Popielecki porównują ze sobą dwa filmy z uniwersum DC i Marvela - "Flasha" oraz "Spider-Man: Bez drogi do domu".

Tytuł Flash Spider-Man: Bez drogi do domu
Gatunek Film akcji/sci-fi Film akcji/sci-fi
Obsada Ezra Miller, Ben Affleck Tom Holland, Zendaya
Budżet 200 mln USD 200 mln USD

Jak wynika z zestawienia, oba filmy łączą podobne gatunki, wysokie budżety i znane gwiazdy w rolach głównych. Różnią się oczywiście bohaterami i ich uniwersami.

W podcaście prowadzący porównują zalety i wady obu produkcji. Oceniają m.in. jakość efektów specjalnych, historię, grę aktorów czy wartość rozrywkową seansu. Fani superbohaterskich produkcji z pewnością znajdą w tym odcinku ciekawe spostrzeżenia.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiłem gościnny występ George'a Clooneya w roli Batmana w filmie "Flash". Przybliżyłem kulisy jego epizodycznego camea, w którym odniósł się z autoironią do swojej kreacji z lat 90. Zaznaczyłem, że aktor nie zamierza już więcej wcielać się w tę postać.

Następnie skupiłem się na tym, jak Clooney dystansuje się od roli Batmana i jak fani podchodzą do jego interpretacji tej ikonicznej postaci. Zacytowałem fragment, który dobrze oddaje jego zdrowy stosunek do występu w pelerynie nietoperza.

Później opisałem nowy film z udziałem Clooneya "The Boys in the Boat", opowiadający historię wioślarzy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Wymieniłem najważniejszych twórców i aktorów zaangażowanych w ten projekt.

Na koniec porównałem ze sobą "Flasha" i "Spider-Mana: Bez drogi do domu" na podstawie podcastu, w którym omawiano zalety i wady obu tych superbohaterskich produkcji. Mam nadzieję, że artykuł dostarczył Czytelnikom ciekawych i przydatnych informacji.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.