News

Gwiezdne wojny - Chad Stahelski planuje film. John Wick ma wiadomość dla Disneya

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska03.01.20249 min.
Gwiezdne wojny - Chad Stahelski planuje film. John Wick ma wiadomość dla Disneya

Gwiezdne wojny to kultowa seria filmów science fiction, która ma rzesze fanów na całym świecie. Jednym z nich jest reżyser Chad Stahelski, twórca bardzo popularnej serii John Wick z Keanu Reevesem. W najnowszym wywiadzie Stahelski wyznał, że jest wielkim fanem Gwiezdnych Wojen i pierwszy film miał ogromny wpływ na jego życie. Ponadto zdradził, że marzy o tym, by sam zrealizować film osadzony w tym fantastycznym uniwersum. Stahelski rzucił nawet wyzwanie wytwórni Disney, która obecnie posiada prawa do marki Gwiezdne Wojny. Czy doczekamy się filmu SW w jego reżyserii? Stahelski z pewnością miałby ciekawe pomysły.

Stahelski fanem Gwiezdnych Wojen

Chad Stahelski, reżyser głośnej serii filmów o Johnie Wicku, w najnowszym wywiadzie przyznał, że jest wielkim fanem Gwiezdnych Wojen. Stwierdził wręcz, że pierwszy film z 1977 roku zmienił jego życie. To bardzo mocne słowa, które pokazują, jak wielkie wrażenie wywarła na nim ta fantastyczna space opera.

Stahelski wyjawił, że marzy o tym, by sam zrealizować film osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Byłby to z pewnością świetny pomysł. Reżyser doskonale odnajduje się w konwencji filmu sensacyjnego i potrafi stworzyć zapadające w pamięć sceny akcji. Dzięki temu jego wizja Gwiezdnych Wojen mogłaby być bardzo dynamiczna i widowiskowa.

Dodatkowo, jako wielki fan, Stahelski z całą pewnością wniósłby do projektu sporą dawkę autentycznej pasji. W przeciwieństwie do niektórych twórców nowszych odsłon SW, na pewno szanowałby też dziedzictwo oryginalnej trylogii i rozumiał oczekiwania fanów.

Czy doczekamy się realizacji takiego filmu? Stahelski rzucił wyzwanie wytwórni Disney, która obecnie zarządza marką Gwiezdne Wojny. Czas pokaże, czy gigant branży filmowej zdecyduje się dać szansę reżyserowi Johna Wicka.

Dlaczego Akurat Stahelski?

Wizja Gwiezdnych Wojen w wykonaniu Chada Stahelskiego mogłaby okazać się strzałem w dziesiątkę z kilku powodów:

 • Świetnie czuje konwencję filmu akcji
 • Potrafi zrobić zapadające w pamięć sceny walk i pościgów
 • Jest autentycznym, wieloletnim fanem SW

Dodatkowo, ma już na koncie ogromny sukces z serią o Johnie Wicku. Pokazał, że potrafi stworzyć rozpoznawalną, kasową markę opartą na charyzmatycznym bohaterze. Być może podobny patent udałoby mu się zastosować względem Jedi lub łowcy nagród w odległej galaktyce.

Stahelski chce zrobić film SW

W trakcie rozmowy w podcaście Happy Sad Confused, Chad Stahelski nie ukrywał, że bardzo chciałby zrealizować film osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen. Po latach pracy przy serii Johna Wicka, byłaby to dla niego niewątpliwie ekscytująca odmiana.

Co istotne, Stahelski nie rzuca słów na wiatr. Jak przyznał, ma już konkretne pomysły na potencjalne historie, które mógłby opowiedzieć w odległej galaktyce. Nie zdradził co prawda żadnych szczegółów, ale można podejrzewać, że snułby opowieść skupioną na dynamicznych scenach akcji z udziałem sympatycznych bohaterów.

Wyzywam cię, abyś sprawdził, czy Disney przeżyłby współpracę ze mną.

Wymowne są również słowa, w których Stahelski niejako wyzywa wytwórnię Disneya do współpracy. Pokazują one, że reżyser ma dużą wiarę we własne możliwości i jest gotów stanąć na wysokości zadania przy tak dużym projekcie.

Jaka Opowieść Wchodziłaby W Grę?

Choć Stahelski na razie nie konkretyzuje żadnych pomysłów fabularnych, można się spodziewać kilku typów historii:

 • Film o przygodach młodego Jedi
 • Opowieść śledząca grupę rebelianckich pilotów myśliwców
 • Produkcja skupiona na dynamicznych pościgach i walkach z udziałem łowców nagród

Każdy z tych konceptów pasowałby do mocnych stron Stahelskiego jako twórcy kina sensacyjnego i dałby szerokie pole do popisu przy ukazywaniu spektakularnych scen akcji.

Film o Jedi Rebelianccy piloci Łowcy nagród
Młody bohater Wątek militarny Pościgi i strzelaniny
Trening z Mocą Batalie kosmiczne Obcy świat przestępczy

Czytaj więcej: Pedro Pascal negocjuje występ w "Fantastycznej Czwórce" - czy będzie nowym Mr Fantastic?

Stahelski wyzywa Disneya

O tym, jak poważnie Chad Stahelski podchodzi do ewentualnej realizacji filmu Gwiezdne Wojny, świadczą słowa skierowane bezpośrednio do wytwórni Disneya:

Disney, jeśli słuchasz... Chętnie zabrałbym się za to. Wyzywam cię, abyś sprawdził, czy Disney przeżyłby współpracę ze mną.

Jest to jednoznaczne wezwanie do włodarzy marki SW, by powierzyli Stahelskiemu ster w którymś z nadchodzących projektów osadzonych w odległej galaktyce. Reżyser Johna Wicka nie boi się stanąć do bezpośredniej konfrontacji i udowodnić swoich umiejętności.

Wyzwaniem dla Disneya byłoby na pewno to, że tak dynamiczny i bezkompromisowy styl, jaki prezentuje Stahelski, odbiega od obecnych produkcji SW. Mógłby jednak wnieść powiew świeżości i pomóc przyciągnąć nieco starszą, bardziej wymagającą widownię - tę, która wychowała się na pierwotnej trylogii z lat 70. i 80.

Wytwórnia Stawia Na Seriale

Disney stawia obecnie przede wszystkim na produkcje serialowe osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Takie seriale jak The Mandalorian, Księga Boby Fetta czy Andor cieszą się popularnością i zebrały pozytywne recenzje.

Być może jednak nadszedł czas, by wprowadzić nieco świeżej krwi również na kinowym polu. Tu właśnie ogromnym atutem byłby Chad Stahelski - twórca dbający o jakość i intensywność fabuły, nie zaś tylko o ilość odcinków.

Stahelski ma pomysły na SW

Gwiezdne wojny - Chad Stahelski planuje film. John Wick ma wiadomość dla Disneya

Chad Stahelski, dzieląc się marzeniem o reżyserii Gwiezdnych Wojen, zdradził również, że ma konkretne pomysły na historie, które chciałby opowiedzieć w tym fantastycznym świecie:

Mam trochę pomysłów na opowieści, które mógłbym zrealizować w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Na razie będę je trzymać dla siebie.

Niestety reżyser na razie nie chce zdradzać żadnych szczegółów fabularnych. Można jednak podejrzewać, że skupiłyby się one na dynamicznej akcji i charyzmatycznych bohaterach - zgodnie z tym, co Stahelski lubi kręcić najbardziej.

Być może opowiadałyby o grupie śmiałków stawiających czoła przeciwnościom losu, wykorzystując przy tym specyficzny zestaw umiejętności? W końcu Johna Wicka też wyróżniał nie tylko refleks, ale też świetna znajomość sztuk walki i broni.

Uniwersum Daje Nieskończone Możliwości

Ogromną zaletą świata Gwiezdnych Wojen jest to, że daje twórcom niemal nieograniczone pole do wyobraźni. Stahelski mógłby umiejscowić akcję zarówno w znanym już okresie Wojen Klonów czy Rebelii, ale też stworzyć zupełnie nową historię osadzoną w niezbadanym dotąd regionie galaktyki.

Możliwości jest nieskończenie wiele, a przy tym ogromna swoboda, by wprowadzić nowe, świeże postacie i wątki. Stahelski z całą pewnością umiałby to wykorzystać przygotowując wciągającą i zaskakującą fabułę, a do tego otoczyć ją efektowną oprawą wizualną.

Stahelski chce też Marvela

Choć Gwiezdne Wojny pozostają największą filmową miłością Chada Stahelskiego, to reżyser Johna Wicka marzy także, by zrealizować produkcję dla Marvel Studios. Wielokrotnie powtarzał, że najchętniej zająłby się ekranizacją przygód Blade’a.

Blade to komiksowy wampirzy zabójca, który w przeszłości doczekał się już kilku filmów z Wesleyem Snipesem. Teraz rozważany jest jego restart z Mahershalą Alim w roli głównej. Jednak na razie projekt napotkał problemy i utknął w martwym punkcie.

Być może więc to właśnie czas, by Marvel rozważył zaangażowanie Chada Stahelskiego? Jego wizja mogłaby ożywić i odświeżyć tę postać. Z całą pewnością ewentualny film pełen byłby świetnie zrealizowanych, krwawych scen walki z wampirami.

Stahelski myśli o filmie Blade

Spośród wszystkich komiksowych marek należących do Marvela, to właśnie film o łowcy wampirów Blade’zie najbardziej interesuje Chada Stahelskiego:

Zawsze powtarzam, że to właśnie Blade byłby moim marzeniem jeśli chodzi o projekty Marvela. Kocham tę postać i jej mroczny świat - wyznał reżyser.

I trudno się dziwić, Blade ze swoją specyficzną aurą ponurego zabójcy potworów idealnie pasowałby do mocnych stron Stahelskiego. Reżyser świetnie odnajduje się w podobnych, mrocznych klimatach, czego dowiódł przy okazji John Wicka.

Co więcej, pierwotnie to właśnie Stahelski miał zająć się nadchodzącym filmem o Blade’zie z Mahershalą Alim. Ostatecznie jednak zrezygnował z tego projektu na rzecz innych zobowiązań. Być może jednak los jeszcze go do tego tematu powróci?

Nie ukrywam, że Blade to jeden z moich wymarzonych filmów komiksowych do zekranizowania.

Trzymamy kciuki, by marzenie Chada Stahelskiego w końcu się spełniło. Jego wersja przygód łowcy wampirów z całą pewnością byłaby prawdziwą filmową ucztą dla wszystkich fanów komiksów i kina akcji.

Podsumowanie

W powyższym artykule przybliżyłem czytelnikom marzenie Chada Stahelskiego, aby zrealizować film osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Opisałem jego ogromną pasję do tej kultowej serii science fiction i to, jak pierwszy film SW wywarł na nim w młodości ogromne wrażenie.

Następnie szczegółowo wyjaśniłem, dlaczego wizja Gwiezdnych Wojen w ujęciu twórcy Johna Wicka mogłaby okazać się strzałem w dziesiątkę. Stahelski świetnie odnajduje się przecież w realizacji filmów akcji, a do tego jest autentycznym fanem uniwersum SW.

Ponadto przytoczyłem wypowiedzi reżysera, który nie ukrywa, że ma już konkretne pomysły fabularne na ewentualny film i rzuca nawet wyzwanie wytwórni Disney, aby powierzyła mu taki projekt. To pokazuje, jak poważnie podchodzi do swoich planów.

Na koniec wspomniałem także o innych marzeniach zawodowych Stahelskiego, czyli o chęci zekranizowania komiksowego Blade’a z uniwersum Marvela. To również świetnie komponowałoby się z jego artystycznymi upodobaniami.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Filmy z Jasonem Stathamem - najlepsze produkcje z udziałem aktora
 5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.