News

Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska07.02.20246 min.
Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.

Intymne wspomnienia franciszka pieczki. Wieloletnia kariera aktorska Franciszka Pieczki dostarczyła wielu wzruszających i zabawnych historii. Książka "Franciszek Pieczka. Portret intymny" to zbiór osobistych opowieści o legendzie polskiego kina. Poznajemy artystę od kuchni - jego relacje z żoną, przyjaciółmi i bliskimi. Dowiadujemy się, jak wyglądało życie prywatne Pieczki, z dala od blasku reflektorów. To pouczająca i pełna ciepła publikacja dla każdego fana talentu aktorskiego Franciszka Pieczki.

Miłość żony aktora do kuchni

Kulinarne zdolności żony Franciszka Pieczki, Henryki, były wręcz legendarnie. Potrafiła przyrządzić wyśmienite dania zarówno kuchni francuskiej, śląskiej jak i poznańskiej. Henryka urodziła się we Francji i stamtąd przywiozła swoją fascynację francuską sztuką kulinarną. Kiedy przygotowywała śląskie zrazy dla męża, dodawała do nich serce i przyrządzała zgodnie ze staropolską recepturą. Dzieliła się swoimi daniami także z sąsiadami, szczególnie w trudnych, powojennych czasach.

Franciszek Pieczka doceniał kunszt żony w przygotowywaniu posiłków i zawsze chwalił jej wyśmienite smaki. Henryka wiedziała, że drogą do serca męża jest dobra kuchnia i dbała o to, by po powrocie do domu zastał ulubione dania. Okazywała w ten sposób aktorowi swoją miłość i oddanie poprzez domowe posiłki. Para Pieczków łączyła pasja do gotowania, która umacniała ich związek przez całe wspólne życie.

Wspomnienia z planu Czterech pancernych

Serial "Czterej pancerni i pies" przeszedł do historii polskiej telewizji. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci był Gustlik grany przez Franciszka Pieczkę. Aktor wspominał zdjęcia do produkcji jako wspaniały, choć wyczerpujący czas. Pewnego razu cała ekipa serialu zgłodniała na planie zdjęciowym. Wskoczyli więc do swojego serialowego pojazdu i pojechali do najbliższego sklepu spożywczego w miejscowości Ujazdów.

Gdy tylko weszli do sklepu ubrani w swoje mundury i hełmy, wywołali przerażenie u starszych klientów. Był rok 1968, od wojny minęło zaledwie 23 lata. Widok umundurowanych mężczyzn wywołał u ocalałych z wojny ludzi atak paniki. Aktorzy musieli błagać o wybaczenie na kolanach za swój żart, który omal nie skończył się tragedią. To wspomnienie pokazuje, jak serialowa rola na zawsze połączyła Franciszka Pieczkę z postacią Gustlika w oczach widzów.

Przyjaźń z kotem na szczęście

Franciszek Pieczka miał bardzo ciepłe relacje z żoną Henryką. Nazywali się wzajemnie zdrobnieniami "Franeczku" i "mój kocie". Przezwisko "kot" Pieczka nadał żonie od samego początku ich znajomości i tak zwracał się do niej z czułością przez całe wspólne życie. Ich relacja opierała się na głębokim uczuciu i wsparciu.

Pewnego razu Pieczka kupił żonie na jarmarku figurkę czarnego kota. Od tamtej pory kot ten stał na komodzie w ich domu jako talizman szczęścia i symbol ich udanego związku. Para doczekała się długich lat we dwoje, a kot niezmiennie im towarzyszył i przypominał o ich miłości. Dla Pieczki ważna była rodzina i domowe ognisko, a kot był tego materialnym symbolem.

Rodzinna atmosfera w domu artysty

Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.

Mimo wielkiej sławy i aktorskiej kariery, Franciszek Pieczka był przede wszystkim oddanym mężem i ojcem. Kiedy wracał do domu po spektaklach teatralnych czy nocnych zdjęciach, starał się zachowywać ciszę, by nie budzić żony i dzieci. Żona Henryka pilnowała, by dzieci nie hałasowały, gdy aktor odpoczywał po pracy.

Pieczka wolał spędzać czas w domu niż korzystać z uroków sławy. Lubił majsterkować i uczyć dzieci praktycznych umiejętności, jak naprawa i budowa mebli. Starał się stworzyć dla rodziny ciepły, kochający dom, w którym mógł odpocząć od blasku reflektorów. Dbałość o atmosferę domowego ogniska była dla niego priorytetem.

Troska o odpoczynek męża

Henryka Pieczka troszczyła się o to, by jej mąż po ciężkiej pracy mógł w spokoju wypocząć w domu. Kiedy aktor spał po nocnych zdjęciach lub powrocie z wyjazdów, surowo uciszała dzieci, by go nie obudzić. Dbała o stworzenie domu jako oazy spokoju dla zapracowanego artysty. Jej troska i miłość tworzyły rodzinną atmosferę, tak cenioną przez Pieczkę.

Wspólne majsterkowanie

Aktor lubił uczyć dzieci przydatnych umiejętności, jak naprawa mebli czy drobne prace budowlane. Wolny czas wolał poświęcać na wspólne majsterkowanie z pociechami, niż korzystać z uroków sławy. Te rodzinne zajęcia, choć prozaiczne, dawały mu więcej satysfakcji niż blaski reflektorów. Ukazywały go jako skromnego, oddanego rodzinie człowieka.

Wzruszające historie z życia legendy

Książka "Franciszek Pieczka. Portret intymny" to zbiór wzruszających i zabawnych historii z życia legendarnego aktora. Autorka rozmawiała z najbliższą rodziną artysty, przyjaciółmi oraz współpracownikami, tworząc barwny portret człowieka - nie tylko wybitnego aktora, ale także oddanego męża i ojca.

Książka pokazuje Franciszka Pieczkę z ludzkiej, prywatnej strony. Odsłania jego relacje rodzinne, pasje i codzienne nawyki. Czytelnicy mogą poczuć się tak, jakby znali prywatnie tę legendę polskiego kina i teatru. Lektura pozwala spojrzeć głębiej w osobowość artysty i poznać go jako człowieka, a nie tylko aktora. To hołd dla jego niezwykłej charyzmy i talentu.

Podsumowanie

Przeczytałem fascynujący artykuł o życiu Franciszka Pieczki, wybitnego polskiego aktora. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy o jego relacjach rodzinnych, pasjach i kulisach pracy na planie filmowym. Szczególnie wzruszające były opisy głębokiego uczucia łączącego go z żoną Henryką, która okazywała mu miłość poprzez wyśmienite domowe posiłki. Artykuł pokazał Pieczkę jako skromnego człowieka, który mimo sławy najbardziej cenił spokojne życie rodzinne i wspólne majsterkowanie z dziećmi.

Dowiedziałem się również wielu interesujących rzeczy o kulisach kręcenia serialu "Czterej pancerni i pies", w którym Pieczka zagrał swoją najsłynniejszą rolę. Zaskakująca była opowieść o wizycie aktorów w przebraniu żołnierzy w sklepie, która niemal zakończyła się tragedią. To pokazuje, jak mocno serialowa rola Pieczki wpisała się w pamięć widzów.

Artykuł zbudowany jest z barwnych opowieści osób z najbliższego otoczenia aktora. Dzięki nim poznajemy go jako prywatnego człowieka, a nie tylko gwiazdę. Lektura pozwoliła mi poczuć, jakbym osobiście znał tę wybitną postać polskiej kultury. Gorąco polecam artykuł wszystkim miłośnikom talentu Franciszka Pieczki.

Podsumowując, artykuł w nietuzinkowy sposób przybliża sylwetkę wielkiego aktora od strony prywatnej i rodzinnej. Pozwala spojrzeć na legendę polskiego kina jak na zwykłego, ciepłego człowieka i dostrzec w nim uniwersalne, ludzkie wartości. Lektura na długo pozostaje w pamięci.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły