News

Jak Cyberpunk 2077 sprzedawał się po premierze? Poznaj liczby CD Projekt

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska05.01.20245 min.
Jak Cyberpunk 2077 sprzedawał się po premierze? Poznaj liczby CD Projekt

Cyberpunk 2077 był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich lat, ale gra spotkała się z mieszanym przyjęciem. Po latach CD Projekt RED zaczął jednak odzyskiwać zaufanie graczy, czego dowodem jest sukces sprzedażowy dodatku Widmo Wolności. W tym artykule przyjrzymy się liczbom i dowiemy, jak po latach kryzysu Cyberpunk 2077 radzi sobie na rynku.

Osiągnięcia sprzedażowe Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 był jedną z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat. Niestety, premiera w grudniu 2020 roku okazała się sporym rozczarowaniem - gra miała mnóstwo błędów, szczególnie na konsolach poprzedniej generacji. Sprzedaż była co prawda dobra, ale CD Projekt RED musiał mierzyć się z falą krytyki i zwrotów gry.

Sytuacja zaczęła się poprawiać w 2022 roku, gdy deweloper wydał kilka dużych, darmowych aktualizacji naprawiających błędy i dodających nową zawartość. Gra zaczęła zyskiwać coraz lepsze oceny. Jednak prawdziwym przełomem była premiera dodatku Widmo Wolności we wrześniu 2023 roku.

Ogromny sukces dodatku

Dodatek Widmo Wolności zebrał bardzo dobre recenzje i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem graczy. W ciągu niecałych 4 miesięcy od premiery rozszerzenie zostało kupione przez ponad 5 milionów osób. To świetny wynik, zważywszy że dodatek został wydany tylko na PC, PS5 i Xbox Series X|S.

Oznacza to, że Cyberpunk 2077 powrócił do łask graczy i odzyskał zaufanie fanów. CD Projekt RED ciężko pracował przez ostatnie 2 lata, aby naprawić błędy i rozwinąć grę. Wysiłek ten zaczyna procentować.

Cyberpunk 2077 po latach wraca do świetności

Ogromny sukces fabularnego dodatku Widmo Wolności pokazuje, że Cyberpunk 2077 powoli wraca do świetności sprzed premiery. Gra borykała się z problemami przez pierwsze półtora roku, ale sytuacja diametralnie się zmieniła.

Sam zaś dodatek stanowi przygodę co najmniej godną tej z udziałem Johnny'ego Silverhanda. Dla wielu jednak Widmo Wolności jest lepsze od opowieści z podstawowego wydania gry.

CD Projekt RED po premierze gry w grudniu 2020 roku musiał stawić czoła fali krytyki i rozczarowania graczy. Deweloper jednak nie złożył broni i konsekwentnie poprawiał grę oraz dodawał nową zawartość. Efekty tych prac było widać przy okazji dodatku.

Czytaj więcej: Nikolaj Coster-Waldau powraca w nowej, rycerskiej roli - kim jest Wilhelm Zdobywca?

CD Projekt RED odwraca losy Cyberpunka

Ogromna sprzedaż i znakomite oceny dodatku Widmo Wolności jasno pokazują, że CD Projekt RED odwrócił negatywną opinię wokół Cyberpunk 2077. Gra, która jeszcze dwa lata temu uchodziła za rozczarowanie dekady, teraz znów jest chwalona i doceniana przez graczy.

Dodatek sprzedał się lepiej niż oczekiwano, mimo że był dostępny tylko na PC i konsole nowej generacji. Oznacza to, że wielu graczy musiało specjalnie kupić PS5 lub Xbox Series X, aby zagrać w Widmo Wolności. Pokazuje to siłę marki Cyberpunk 2077 i wiarę fanów w CD Projekt RED.

Sprzedaż Cyberpunk 2077 18 mln egzemplarzy
Sprzedaż Widma Wolności 5 mln egzemplarzy

Polski deweloper udowodnił, że potrafi wyciągać wnioski ze swoich błędów. Konsekwentna praca nad poprawą gry i komunikacja z graczami przyniosła efekty. Wydaje się, że najgorsze problemy Cyberpunk 2077 należą już do przeszłości.

Widmo Wolności lepsze od fabuły z bazowej gry

Jak Cyberpunk 2077 sprzedawał się po premierze? Poznaj liczby CD Projekt

Wszystkie recenzje są zgodne co do jednego - fabuła i jakość dodatku Widmo Wolności stoją na znacznie wyższym poziomie niż historia z podstawowej wersji Cyberpunk 2077. Deweloperzy wyciągnęli wnioski z pierwszego wydania.

  • Ciekawsza, bardziej rozbudowana fabuła
  • Mnóstwo świetnie napisanych postaci i dialogów
  • Dużo więcej swobody i możliwości wyboru ścieżki

Dodatek jest po prostu lepszy i mniej krytykowany niż premiera gry sprzed 3 lat. Pokazuje to rozwój umiejętności twórców z CD Projekt RED i rosnącą jakość ich pracy. Firma powinna być z siebie dumna.

Cyberpunk 2077 doczekał się godnego dodatku

Podsumowując - sukces dodatku Widmo Wolności pokazuje, że Cyberpunk 2077 w końcu doczekał się rozszerzenia na miarę swojego potencjału. Gra borykała się z problemami przez pierwsze półtora roku, ale deweloper nie poddał się i konsekwentnie ulepszał swoje dzieło.

Dziś Cyberpunk 2077 to zupełnie inny tytuł niż w 2020 roku. Dopracowany, rozbudowany o nową zawartość, po prostu lepszy. I w końcu z fabularnym dodatkiem godnym tej gry. Wygląda na to, że najgorsze problemy Cyberpunka to już przeszłość.

Podsumowanie

W powyższym artykule przyjrzeliśmy się losom gry Cyberpunk 2077 po nieudanej premierze w 2020 roku. Przedstawiono, jak deweloper CD Projekt RED poradził sobie z falą krytyki i zwrotów, a następnie konsekwentnie naprawiał błędy i ulepszał grę. Omówiono również fenomenalną sprzedaż dodatku Widmo Wolności, który pokazuje powrót Cyberpunka do łask graczy.

Dowiedzieliśmy się, że Widmo Wolności rozeszło się w nakładzie 5 milionów egzemplarzy w ciągu 4 miesięcy, co jest świetnym wynikiem. Pokazuje to, że graczom podoba się obecny kształt Cyberpunka i doceniają wysiłek, jaki CD Projekt RED włożył w poprawę gry na przestrzeni ostatnich lat.

Z analiz wynika, że fabuła i jakość dodatku Widmo Wolności stoją na znacznie wyższym poziomie niż historia z podstawowej wersji gry. Deweloperzy wyciągnęli wnioski z pierwszego wydania i poprawili wiele mankamentów. Całość robi naprawdę dobre wrażenie.

Podsumowując - Cyberpunk 2077 przeszedł długą drogę od rozczarowującej premiery do obecnej świetności. Ciężka praca CD Projektu RED się opłaciła, czego najlepszym dowodem jest poklask, z jakim spotkało się Widmo Wolności. Gra w końcu dostała dodatek na miarę swoich możliwości.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły