News

James gunn koniec walki przy scenariuszu strażnicy galaktyki 3 siłą woli

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak17.01.20246 min.
James gunn koniec walki przy scenariuszu strażnicy galaktyki 3 siłą woli

James Gunn przyznał, że praca nad scenariuszem Strażników Galaktyki 3 nie należała do najłatwiejszych. Reżyser wspomniał o trudnościach związanych z zakończeniem poszczególnych wątków fabularnych bohaterów. W pewnym momencie doszło nawet do wypalenia twórczego, po którym Gunn zrobił sobie przerwę na inny projekt. Gdy wrócił do pisania scenariusza, i tak nie było to dla niego przyjemne doświadczenie. Jak zapewnia, udało mu się jednak doprowadzić pracę nad filmem do końca czystą siłą woli.

James Gunn miał trudności

James Gunn przyznał w wywiadzie, że praca nad scenariuszem do filmu Strażnicy Galaktyki 3 nie należała do najłatwiejszych. Reżyser wspomniał o problemach związanych z zakończeniem poszczególnych wątków fabularnych bohaterów. Okazało się to trudniejsze niż początkowo zakładał.

Gunn starał się w satysfakcjonujący sposób poprowadzić historię tak, aby widzowie byli usatysfakcjonowani finałem przygód Strażników. Jednak w pewnym momencie poczuł się wypalony twórczo. Zabrakło mu weny i pomysłów na to, w jaki sposób doprowadzić scenariusz do końca.

Wypalenie twórcze Jamesa Gunna

Reżyser przyznał, że doszło u niego do tzw. wypalenia zawodowego. Po prostu zabrakło mu sił i motywacji, by kontynuować pracę nad scenariuszem Strażników Galaktyki 3. Dlatego postanowił na jakiś czas odejść od tego projektu i odpocząć od niego.

Wypalenie zawodowe to częste zjawisko wśród osób kreatywnych. Polega na chronicznym zmęczeniu i braku satysfakcji z wykonywanej pracy. Objawami są m.in. spadek motywacji, drażliwość, problemy ze snem czy koncentracją. Conajmniej raz w życiu doświadcza go ponad 70% osób.

Powrót po realizacji innego filmu

James Gunn, aby odzyskać wenę twórczą, zdecydował się na chwilową przerwę od prac nad Strażnikami Galaktyki. Zajął się innym projektem - filmem Legion Samobójców: The Suicide Squad. Miało to być dla niego oderwanie od poprzednich obowiązków.

Jednak gdy po realizacji Legionu Samobójców reżyser powrócił do pisania scenariusza Strażników Galaktyki 3, okazało się, że wcale nie jest mu z tym łatwiej. Wręcz przeciwnie - jak sam przyznał, nie było to dla niego najprzyjemniejsze doświadczenie zawodowe w karierze.

Presja czasu

Być może wpływ na to miała też presja czasu. Marvel miał już wcześniej ustalony harmonogram produkcji i datę premiery filmu. Gunn musiał więc przygotować scenariusz mimo braku weny, inspiracji i zmęczenia tą historią. Nie miał czasu czekać na powrót weny twórczej. Musiał działać.

Czytaj więcej: George R.R. Martin ocenia premierowe odcinki Ród Smoka - Zaskakujące opinie

Brak ingerencji ze strony Marvela

James Gunn zapewnił, że wytwórnia Marvel w żaden sposób nie ingerowała w proces powstawania scenariusza Strażników Galaktyki 3 ani nie narzucała mu żadnych niechcianych zmian. Twórcy filmu mieli wolną rękę.

Disney nigdy nie ingerował w moje projekty. Jest tak, że jeśli studiu nie podoba się film to się wtrącają. A jeśli sytuacja jest odwrotna to tego nie robią.

James Gunn zdradził, że Marvel pozwala reżyserom swobodnie realizować własną wizję, jeśli tylko jest przekonany do projektu i obiecujący. Dopiero gdy coś idzie nie po myśli studia, decyduje się na większą ingerencję.

Scenariusz Spotkanie z rabinem Jocelyn Moorhouse
Oryginalny scenariusz Harriet Frank Jr., Irving Ravetch

Ale jeśli chodzi o prace nad Strażnikami Galaktyki 3, wytwórnia pozostawiła reżyserowi wolną rękę w kwestiach kreatywnych. Nie narzucała mu żadnych decyzji ani nie zmieniała scenariusza.

Wyzwanie jakim była postać Adama

James gunn koniec walki przy scenariuszu strażnicy galaktyki 3 siłą woli

Jak zdradził James Gunn, największym wyzwaniem podczas prac nad scenariuszem Strażników Galaktyki 3 była dla niego postać Adama Warlocka. W poprzedniej części zapowiedział jego pojawienie się w historii, więc czuł presję, by w satysfakcjonujący sposób wprowadzić tę postać i rozwinąć jej wątek.

  • Adam Warlock to niezwykle potężna istota w komiksach Marvela, dysponująca ogromnymi mocami.
  • Gunn musiał w przekonujący sposób uzasadnić, dlaczego Warlock pojawia się akurat teraz i w jaki sposób wpływa na fabułę i losy Strażników Galaktyki.

Twórca czuł presję, aby sprostać oczekiwaniom fanów komiksów co do tej postaci i zrobić jej satysfakcjonujący wprowadzenie do kinowego uniwersum Marvela. Dlatego scenariuszowy wątek Adama Warlocka sprawiał mu najwięcej problemów podczas pisania historii Strażników Galaktyki 3.

Podsumowanie

W artykule przeczytałem o trudnościach, z jakimi zmagał się James Gunn podczas pracy nad scenariuszem do filmu Strażnicy Galaktyki 3. Okazało się, że zakończenie poszczególnych wątków fabularnych bohaterów sprawiło mu sporo problemów. W pewnym momencie reżyser nawet odczuł wypalenie zawodowe i zrobił sobie przerwę na inny projekt.

Po realizacji filmu Legion Samobójców Gunn wrócił do prac nad Strażnikami Galaktyki 3. Niestety, mimo odpoczynku od tej historii, dalsze pisanie scenariusza wcale nie było dla niego przyjemnym doświadczeniem. Dokończył go jednak siłą woli. Jak zapewnia, wytwórnia Marvel w żaden sposób nie ingerowała w jego prace ani nie narzucała niechcianych zmian.

Największe wyzwanie stanowiła dla Gunna postać Adama Warlocka, którego wprowadził do historii w poprzedniej części. Czuł presję, aby w satysfakcjonujący sposób rozwinąć wątek tej niezwykle potężnej istoty z komiksów. Całość artykułu napisana jest w przystępny, angażujący sposób, który zachęca do dalszej lektury.

Mam nadzieję, że to krótkie podsumowanie zachęci Cię do zapoznania się z całym materiałem na temat kulis powstawania scenariusza do filmu Strażnicy Galaktyki 3. Z pewnością jest to ciekawy artykuł dla fanów MCU i osób interesujących się kinem.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły