News

Jenny Ortega opuszcza Krzyk 7 – Czy znamy prawdziwe powody i jej twarde warunki?

Autor Kornel Lis
Kornel Lis29.11.20234 min.
Jenny Ortega opuszcza Krzyk 7 – Czy znamy prawdziwe powody i jej twarde warunki?

Jenna Ortega zdecydowała się opuścić plan filmowy siódmej części Krzyku, ponieważ nie zgodziła się na warunki finansowe postawione jej przez producentów.

Kluczowe wnioski:
  • Aktorka zażądała podwyżki wynagrodzenia do kwoty siedmiocyfrowej.
  • Producenci odmówili spełnienia jej żądań finansowych.
  • Ortega nie powróci już do roli w serii Krzyk.
  • Odejście aktorki wymusi zmianę planów fabularnych i stworzenie nowej historii zamiast zapowiadanej trylogii sióstr Carpenter.
  • Decyzja prezesa studia Spyglass o ograniczaniu kosztów produkcji wpłynęła na niepowodzenie negocjacji z aktorką.

Jenna Ortega żądała większej gaży

Jenna Ortega, gwiazda nowej części serii filmów "Krzyk", postanowiła zażądać znacznie wyższej gaży za swój udział w produkcji - aż siedmiocyfrowej kwoty. Wcześniej aktorka otrzymywała wynagrodzenie sześciocyfrowe, jednak po ogromnym sukcesie serialu "Wandavision", w którym zagrała główną rolę, jej pozycja uległa znacznemu wzmocnieniu.

Młoda gwiazda postanowiła to wykorzystać i zażądała kwoty o rząd wielkości większej niż poprzednio. Liczyła, że uda jej się wynegocjować korzystne warunki finansowe za udział w kolejnym filmie z serii, która zapewniła jej rozpoznawalność i popularność. Niestety, producenci nie zgodzili się spełnić jej oczekiwań.

Twarde negocjacje z producentami

Prezes wytwórni filmowej Spyglass, która od niedawna posiada prawa do marki "Krzyk", Gary Barber, ma opinię twardego biznesmena, który stara się maksymalnie ograniczać koszty realizacji filmów. W przeszłości doprowadziło to już do odejścia z serii innej gwiazdy - Neve Campbell.

Barber nie zgodził się zatem na żądania finansowe Ortegi i odmówił podwyższenia jej gaży. Aktorka nie była przygotowana na tak stanowczą postawę producentów i koniec końców zdecydowała się opuścić plan zdjęciowy do najnowszej odsłony cyklu.

Aktorka nie powróci do roli w "Krzyku 7"

Stało się jasne, że fani popularnej serii filmów grozy nie zobaczą już Jennay Ortegi w roli Tary Carpenter. Po fiasku negocjacji aktorka definitywnie zakończyła swoją przygodę z serią "Krzyk" i nie pojawi się w siódmej części.

Jest to z pewnością bolesna strata dla producentów i miłośników cyklu. Postać Tary, jednej z sióstr Carpenter stanowiących fundament fabuły nowych odsłon "Krzyku", była bardzo lubiana przez widzów. Jej nagłe odejście na pewno zostanie odebrane jako rozczarowanie przez fanów.

Co z fabułą "Krzyku 7"?

Odejście Jennay Ortegi stawia pod znakiem zapytania dalsze losy fabuły najnowszej części "Krzyku". Siódemka miała bowiem zamykać trylogię skoncentrowaną na losach sióstr Carpenter, których ona byłą jedną z głównych bohaterek.

Teraz producenci będą musieli poszukać zupełnie nowego kierunku dla historii, która nie będzie kontynuowała wątku sióstr. Być może zdecydują się na kolejny restart i radykalną zmianę konwencji serii po tym niespodziewanym zwrocie akcji.

Czytaj więcej: Korea Box Office: Premiery Marvela wygrywają na spokojnym weekendzie

Sukces serii "Krzyk" zagrożony?

Jenny Ortega opuszcza Krzyk 7 – Czy znamy prawdziwe powody i jej twarde warunki?

Nie da się ukryć, że nagłe odejście Jennay Ortegi, a wcześniej zwolnienie z planu innej aktorki, Melissy Barrery, stawia pod dużym znakiem zapytania przyszłość kultowej już serii grozy. Utrata dwóch czołowych gwiazd z pewnością może negatywnie wpłynąć na komercyjny sukces nadchodzącej siódmej części.

Co więcej, konieczność zmiany koncepcji fabularnej i odejście od zapowiadanej trylogii o siostrach Carpenter dodatkowo osłabia pozycję nowego "Krzyku" w oczach fanów. Wygląda na to, że przyszłość kultowej serii horrorów stoi pod dużym znakiem zapytania.

Strata dwóch czołowych aktorek to cios, z którego seria "Krzyk" może się już nie podnieść.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
  5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły