News

Jodie Foster wyraża swoje zdanie na temat filmów o superbohaterach

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak30.11.20235 min.
Jodie Foster wyraża swoje zdanie na temat filmów o superbohaterach

Jodie Foster, znana aktorka filmowa, publicznie skrytykowała popularność filmów o superbohaterach.

Kluczowe wnioski:
  • Aktorka uważa, że faza filmów o superbohaterach trwa zbyt długo i ma nadzieję na jej rychłe zakończenie.
  • Jej zdaniem tego typu filmy nie wnoszą wiele do świata kina i nie zmieniają życia aktorów grających w nich role.
  • Ostatnia produkcja MCU zanotowała finansową porażkę, co może świadczyć o zmęczeniu widzów taką tematyką.
  • Foster radzi młodym aktorom, by próbowali swoich sił w filmach innych gatunków, a nie tylko w znanych franczyzach.
  • Aktorka sama wolałaby grać w produkcjach nie należących do nurtu filmów superbohaterskich.

Jodie Foster krytycznie o filmach o superbohaterach

Jodie Foster, laureatka dwóch Oscarów i jedna z najbardziej utytułowanych aktorek w Hollywood, od dłuższego czasu sceptycznie wypowiada się na temat popularności filmów o superbohaterach.

Już w 2018 roku aktorka publicznie skrytykowała ten nurt kina, a jej opinia od tamtej pory nie uległa zmianie. Co więcej, Foster wyraziła nawet nadzieję, że moda na produkcje o herosach dobiegnie wkrótce końca.

Znużenie widzów filmami o superbohaterach

W najnowszym wywiadzie dla magazynu „Elle” aktorka stwierdziła, że widzowie mogą już być zmęczeni ciągłym zalewem filmów o Batmanach, Spidermanach i innych postaciach z komiksów.

- To faza, która moim zdaniem trwała troszkę za długo. Mam nadzieję, że wkrótce ludzie będą mieli tego dosyć – powiedziała Foster.

Krytyka MCU i rady dla młodych aktorów

Choć aktorka docenia rozrywkowy charakter produkcji o superbohaterach, jej zdaniem ten rodzaj kina zbyt mocno zdominował Hollywood.

- Nie dla tego zostałam aktorką. Te filmy nie zmieniają mojego życia. Oby powstała przestrzeń dla innych produkcji – stwierdziła.

Jako przykład zmęczenia widzów podała najnowszy film z serii Marvel Cinematic Universe „Marvels”, który zawiódł pod względem przychodów.

Foster udzieliła też cennych rad młodym aktorom marzącym o karierze. Zasugerowała im, by próbowali sił w filmach spoza znanych, komiksowych franczyz.

Czy popularność filmów o superbohaterach rzeczywiście maleje?

Czy opinia Foster o tym, że widzowie mają już dość produkcji pokroju tych z MCU, znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Trudno jednoznacznie stwierdzić.

Najnowszy film Marvel Studios „Marvels” rzeczywiście rozczarował pod względem wpływów z box office.

Produkcja ta, która miała zapoczątkować nową erę MCU, nie zdołała przekroczyć progowej w Hollywood granicy 100 mln dolarów przychodów. Może to zapowiadać pewne zmęczenie widowni niekończącą się serią filmów o superbohaterach.

Z drugiej jednak strony, inne tytuły osadzone w tym samym uniwersum wciąż cieszą się sporą popularnością. Przykładowo „Doktor Strange w multiwersum obłędu” z 2022 roku zarobił na całym świecie blisko 1 mld dolarów.

Przyszłość gatunku filmów o superbohaterach

Wypowiedź Foster może być pewną przesadą i zbyt daleko idącą ekstrapolacją na podstawie pojedynczych przykładów. Niemniej po latach dominacji gatunku, być może faktycznie nastąpi teraz jego lekki regres.

W najbliższej przyszłości kino superbohaterskie raczej nie zniknie całkowicie, lecz być może nieco straci na popularności. Nowe produkcje Marvela czy DC Comics mogą mieć nieco trudniej w przyciągnięciu tak licznej widowni jak dotychczas.

Być może Jodie Foster ma rację, twierdząc, że nadszedł najwyższy czas, by inne gatunki filmowe nieco wyszły z cienia kosmicznych hitów o Avengersach i Strażnikach Galaktyki.

Czytaj więcej: Czy Sebastian Chacon jest napastnikiem? Szokujące doniesienia o brutalnym traktowaniu

Podsumowanie

Jodie Foster wyraża swoje zdanie na temat filmów o superbohaterach

W powyższym artykule omówiłem krytyczne wypowiedzi Jodie Foster na temat popularności filmów o superbohaterach. Laureatka Oscarów od dawna sceptycznie podchodzi do tego nurtu kina i wyraża nadzieję, że moda na niego wkrótce minie.

W moim tekście przytoczyłem najnowsze stwierdzenia aktorki, która uważa, że widzowie mogą być już zmęczeni ciągłym zalewem produkcji o Batmanach i Avengersach. Choć docenia rozrywkowy charakter tych filmów, jej zdaniem zdominowały one Hollywood kosztem innych gatunków.

Analizuję również, czy opinia Foster znajduje potwierdzenie w faktach. Jako przykład podaję finansową porażkę nowego filmu Marvela "Marvels", który nie spotkał się z zainteresowaniem widzów. Z drugiej strony inne tytuły MCU wciąż radzą sobie bardzo dobrze.

Podsumowując, trudno jednoznacznie stwierdzić, czy popularność filmów superbohaterskich rzeczywiście słabnie. Być może jest w tym pewna doza racji i w nadchodzących latach ten gatunek straci na dominacji, choć zapewne nie zniknie całkowicie.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
  2. Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Filmy z Jasonem Stathamem - najlepsze produkcje z udziałem aktora
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły