News

Jon Hamm gotowy wejść w uniwersum Marvela jako nieznany jeszcze złoczyńca

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska26.11.20238 min.
Jon Hamm gotowy wejść w uniwersum Marvela jako nieznany jeszcze złoczyńca

Aktor Jon Hamm, znany między innymi z serialu "Mad Men", wyraził zainteresowanie rolą w Uniwersum Marvela. W wywiadzie dla ScreenRanta przyznał, że od dawna interesuje się komiksami i bardzo chciałby wcielić się w jednego ze złoczyńców z tego świata. Wskazał konkretne postacie, które szczególnie go pociągają - między innymi potężnego Doktora Dooma. Czy dostanie szansę na spełnienie aktorskich marzeń w MCU?

Kluczowe wnioski:
 • Jon Hamm od dziecka jest fanem komiksów Marvela i śledzi rozwój MCU.
 • Chciałby zagrać kultowego złoczyńcę, na przykład Doktora Dooma z serii o Fantastycznej Czwórce.
 • Liczy, że twórcy MCU wezmą go pod uwagę przy obsadzaniu przyszłych produkcji.
 • W komiksach Marvela dostępnych jest jeszcze wiele nieekranizowanych postaci.
 • Fani optymistycznie patrzą na perspektywę zaangażowania Hamma do uniwersum.

Jon Hamm deklaruje chęć występu w MCU

Jon Hamm nie ukrywa, że jest wielkim fanem komiksów Marvela. Aktor śledzi losy bohaterów MCU i marzy, by sam wcielić się w jedną z tych postaci. W wywiadzie dla portalu ScreenRant wyznał, że ogromnie cieszyłby się z roli w tym filmowym uniwersum.

Hamm zaznaczył, iż zdaje sobie sprawę z tego, że o taką szansę zabiega wielu utalentowanych aktorów. Mimo to ma ogromną nadzieję, że twórcy MCU wezmą go pod uwagę przy obsadzaniu nowych produkcji.

Aktor nie kryje, że jest mu bliski świat komiksów Marvela. Poznał go już w dzieciństwie i od lat śledzi losy ulubionych bohaterów. Dlatego możliwość wcielenia się w jedną z tych postaci byłaby dla niego spełnieniem marzeń.

Którą rolę widziałby w MCU?

Choć Jon Hamm nie precyzuje, jaką dokładnie postać chciałby zagrać, to zdradza, że interesują go zwłaszcza antagonistów. Wskazuje tutaj na wiele nieekranizowanych jeszcze wątków ze świata X-Menów oraz Fantastycznej Czwórki.

Jako potencjalną kreację, która mogłaby go zainteresować, wymienia Doktora Dooma - jednego z największych przeciwników Fantastycznej Czwórki i Avengersów. Doom to postać niezwykle charyzmatyczna, ale i złowroga, co mogłoby stanowić ciekawe wyzwanie aktorskie.

Aktor typuje komiksowe role, które chciałby zagrać

Hamm zaciesza topór do MCU, wskazując konkretne komiksowe postacie, które chciałby wcielić na ekranie. Najwyraźniej jego uwadze nie uszły doniesienia, że studio Marvela rozważa wprowadzenie do uniwersum Doktora Dooma.

Doom od dekad stanowi integralną część komiksowego świata Marvela, tocząc zaciekłe boje z Fantastyczną Czwórką i innymi superbohaterami. Jest bezwzględnym władcą wyimaginowanego państwa Latveria, dysponującym ogromną magiczną mocą. Z pewnością jego filmowy debiut, z tak charyzmatycznym aktorem jak Hamm w roli głównej, byłby prawdziwym wydarzeniem.

Dlaczego akurat Doom?

Doktor Doom jawi się jako szczególnie interesująca i obiecująca rola. Jest postacią niejednoznaczną, złożoną, która mogłaby wyzwolić w aktorze wiele emocji. Walka o władzę, konflikty wewnętrzne, tragiczna przeszłość - to wszystko składa się na fascynujący portret filmowego złoczyńcy.

Hamm z pewnością wniósłby w tę kreację ogromny ładunek charyzmy. Jego Doom zachwycałby i przerażał zarazem. W połączeniu z efektami specjalnymi i widowiskowymi scenami akcji byłaby to rola na miarę kultowej już interpretacji Thanosa przez Josha Brolina.

Czytaj więcej: Ekranizacja Żulczyka: Czy Informacja zwrotna podbije świat? Oceniamy adaptację.

Doktor Doom jako potencjalna rola dla Jon Hamma

Doniesienia Variety wskazują, że Marvel Studios faktycznie nosi się z zamiarem wprowadzenia Doktora Dooma do MCU. Miałby on zastąpić Kanga Zdobywcę w roli głównego superzłoczyńcy, jeśli aktor Jonathan Majors zostanie skazany za stawiane mu zarzuty.

To otwiera drogę do obsadzenia tej ikonicznej komiksowej postaci i sięgnięcia po tak utytułowanych aktorów jak Jon Hamm. Z pewnością wcielenie się w Dooma stanowiłoby dla niego ogromne wyzwanie. Jednocześnie pozwoliłoby zaprezentować się z zupełnie nowej strony i zachwycić widzów kreacją charyzmatycznego złoczyńcy.

Czy Hamm sprosta wyzwaniu?

Obsadzenie Hamma w roli Doktora Dooma z całą pewnością podniosłoby rangę tej produkcji i przyciągnęło do kin rzesze widzów. Hamm udowodnił już, że świetnie odnajduje się w mrocznych, złożonych postaciach. Doom mógłby okazać się jedną z największych ról w jego karierze.

Mam nadzieję, że otrzymam szansę. Kto wie?

Takie słowa Hamma w rozmowie ze ScreenRantem dobitnie pokazują, jak bardzo zależy mu na występie w MCU. Wygląda na to, że aktor jest gotów zrobić wszystko, by wcielić się w wymarzoną rolę komiksowego złoczyńcy. Trzymamy kciuki, aby jego marzenia się spełniły!

Czy Marvel zaangażuje Hamma do roli złoczyńcy?

Jon Hamm gotowy wejść w uniwersum Marvela jako nieznany jeszcze złoczyńca

Marvel Studios nie pozostaje obojętne na deklaracje gwiazd zainteresowanych grą w MCU. Niedawno zaproszono do tego świata tak utytułowanych aktorów jak Christian Bale czy Russel Crowe.

Biorąc to pod uwagę, wydaje się, że propozycja dla Jon Hamma to tylko kwestia czasu. Zwłaszcza mając na uwadze jego determinację, by wcielić się w mroczną, złożoną postać komiksowego złoczyńcy.

Aktor Dotychczasowa rola w MCU
Christian Bale Gorr, rzeźnik bogów
Russel Crowe Zeus

Obsada Hamma w roli antagonisty z całą pewnością wzbogaciłaby MCU i spotkała się z entuzjazmem widzów. W końcu aktor od lat udowadnia swój niezwykły talent, zachwycając kreacjami w takich produkcjach jak „Szaleństwo króla Jerzego” czy „Mad Men” .

X-Meni i Fantastyczna Czwórka na celowniku aktora

Jon Hamm nie ukrywa, że interesują go zwłaszcza role antagonistów związanych ze światem X-Menów oraz Fantastycznej Czwórki. To właśnie stamtąd pochodzi wymieniany przez niego Doktor Doom, jeden z najbardziej rozpoznawalnych złoczyńców Marvela.

Doom od lat toczy bezkompromisową walkę z Fantastyczną Czwórką i innymi superbohaterami. Jest niezwykle charyzmatyczną i złożoną postacią. Ma też na koncie własny kraj o nazwie Latveria, którym bezwzględnie włada.

 • Nieekranizowany dotąd komiksowy świat X-Menów kryje wiele interesujących, mrocznych postaci
 • Podobnie rzecz ma się z serią o Fantastycznej Czwórce i związanymi z nią antagonistami pokroju Dooma

Jon Hamm z pewnością mógłby sprawdzić się w tego typu roli. Jego aktorski talent, charyzma i predyspozycje idealnie pasowałyby do mrocznego komiksowego złoczyńcy.

MCU czeka na nowych antagonistów z komiksów

Kolejne postacie znane z komiksów Marvela niecierpliwie czekają na ekranowy debiut. Wciąż nie zaprezentowano widzom wielu kultowych już złoczyńców jak Magneto, Apocalypse czy właśnie Doktor Doom.

Jon Hamm mógłby wcielić się w tego ostatniego, o ile faktycznie studio MCU zdecyduje się na wprowadzenie Dooma do franczyzy. Inna opcja to jakiś z licznych wrogów X-Menów lub mrocznych mutantów. Aktor z pewnością znalazłby dla siebie odpowiednią kreację.

W każdym razie deklaracja Hamma, iż pragnie dołączyć do obsady MCU, z całą pewnością ucieszyła fanów. Podobnie jak samo uniwersum, czekają oni z niecierpliwością na pojawienie się nowych, charyzmatycznych złoczyńców znanych z komiksów.

Podsumowanie

Jon Hamm wyraził w wywiadzie ogromną nadzieję na rolę w Uniwersum Marvela. Jako wieloletni fan komiksów, aktor zaznaczył, że wcielenie się w postać z tego świata byłoby dla niego spełnieniem marzeń. Wskazał nawet konkretne role, które go interesują – m.in. kultowego złoczyńcę Doktora Dooma z serii o Fantastycznej Czwórce.

Trzymamy kciuki, aby marzenia Hamma ziściły się! Z całą pewnością wniósłby do MCU ogromny ładunek charyzmy i aktorskiego talentu. Kreacja tak utytułowanego aktora w roli komiksowego antagonisty byłaby prawdziwą ucztą dla wszystkich fanów tego uniwersum. Oby Jon Hamm niebawem mógł ogłosić swój angaż w oczekiwanym przez widzów filmie o wspaniałej czwórce superbohaterów!

Artykuł podsumowuje deklarację Hamma o chęci występu w MCU i analizuje, które role mogłyby go zainteresować. Czy faktycznie zobaczymy aktora w tym komiksowym świecie? Na to pytanie pozostaje nam cierpliwie czekać na odpowiedź twórców z Marvel Studios. Jako fani trzymamy mocno kciuki za pozytywny scenariusz.

Jon Hamm z całą pewnością jest gotowy, by wejść do MCU z wielkim hukiem - być może jako sam Doktor Doom! Taka kreacja na długo pozostałaby w pamięci widzów. Liczymy, że Marvel spełni marzenie aktora i pozwoli mu rozwinąć skrzydła w roli komiksowego złoczyńcy pełną charyzmy i mocy.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
 2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły