News

Jonathan Majors łzą po werdykcie. Winny z powodu koloru skóry?

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska8 stycznia 20246 min
Jonathan Majors łzą po werdykcie. Winny z powodu koloru skóry?

Jonathan Majors zapłakal w telewizyjnym wywiadzie po tym, jak został uznany winnym napaści na swoją byłą partnerkę. Aktor twierdzi, że werdykt przeciwko niemu był motywowany kolorem jego skóry. W emocjonalnej rozmowie Majors kwestionuje dowody przeciwko sobie i oskarża system sądowniczy o uprzedzenia rasowe. Przyszłość jego kariery aktorskiej stoi teraz pod znakiem zapytania.

Majors płacze w telewizji po werdykcie

Jonathan Majors wystąpił w porannym programie "Good Morning America", gdzie udzielił pierwszego wywiadu od werdyktu w głośnej sprawie karnej. Aktor nie krył łez, odnosząc się do zarzutów napaści na swoją byłą partnerkę Grace Jabbari. Zapowiedział też złożenie apelacji od wyroku.

Majors stwierdził, że ogłoszony werdykt "zszokował go i przeraził". Twierdzi, że dowody oskarżenia nie dawały podstaw do uznania go za winnego. Mimo to ława przysięgłych zdecydowała inaczej, co Majors próbuje podważyć w apelacji.

Aktor wyznał, że cały proces był dla niego traumatycznym doświadczeniem. Docenia jednak wsparcie bliskich osób. Nie ukrywał wzruszenia, mówiąc o córce, której nie mógł widywać podczas procesu.

Inna wersja wydarzeń Majorsa

Majors przedstawił swoją wersję zajścia z byłą partnerką. Przyznał, że popełnił błąd, próbując zatrzymać Jabbari w samochodzie. Jednak zaprzeczył, jakoby dopuścił się przemocy fizycznej.

Twierdzi, że kobieta sama zaatakowała go po tym, jak nie pozwolił jej sięgnąć po swój telefon. Majors nie wie też, w jaki sposób Jabbari doznała obrażeń udokumentowanych przez lekarzy.

Aktor czuje się ofiarą systemu z powodu koloru skóry

W dalszej części wywiadu Majors poruszył kwestię rasizmu, sugerując, że jego kolor skóry miał wpływ na niekorzystny werdykt.

Stwierdził, że czarnoskóry mężczyzna oskarżony przez białą kobietę z góry ma nikłe szanse na sprawiedliwy proces. Dodał, że gdyby zajście zostało sfilmowane, opinia publiczna potępiłaby go jeszcze bardziej.

Zdaniem aktora uprzedzenia rasowe odgrywają dużą rolę w nowojorskim systemie sprawiedliwości. Sugeruje, że gdyby był biały, proces mógłby zakończyć się inaczej.

Z mojego doświadczenia... młody, czarny mężczyzna w sytuacji z kimkolwiek stoi na straconej pozycji. Będzie rozmowa, później konflikt i trauma.

Prawniczka krytykuje wywiad Majorsa

Prawniczka Grace Jabbari skomentowała wywiad aktora dla ABC News. Stwierdziła, że Majors wciąż unika odpowiedzialności i dyskredytuje system sądowniczy.

Jej zdaniem moment, w którym Majors opowiada o zdarzeniu, pokazuje brak skruchy. Prawniczka uważa też, że wywiad powinien ułatwić sędziemu podjęcie decyzji o wymiarze kary.

Czytaj więcej: Pełna obsada Czarnego Telefonu 2 ujawniona - Zgadnij, kto dołączył do składu horroru

Majors oskarża ławę przysięgłych o stronniczość

Aktor ostro skrytykował decyzję ławy przysięgłych, która uznała go za winnego przestępstw. Twierdzi, że przedstawione dowody nie dawały podstaw do takiego werdyktu.

Majors zasugerował, że ława przysięgłych kierowała się uprzedzeniami, a nie faktami. Oskarżył ją o stronniczość i brak obiektywizmu podczas oceny materiału dowodowego.

Zapowiedział złożenie apelacji, licząc, że sędziowie wyższej instancji bardziej wnikliwie przeanalizują dowody i pozbędą się uprzedzeń.

Lekkomyślny atak trzeciego stopnia uznany za winnego
Nękanie drugiego stopnia oczyszczony z zarzutów

Aktor walczy o uchylenie wyroku

Jonathan Majors będzie się odwoływał od decyzji sądu, uznającego go za winnego napaści i nękania. Jego obrońcy postarają się podważyć zarzuty i dowody oskarżenia.

Majors mówi wprost, że czuje się niewinny i ofiarą systemu. Liczy na to, że w apelacji sąd wyższej instancji obiektywnie oceni materiał dowodowy.

Aktor nie przyznaje się do winy w sprawie napaści

Jonathan Majors łzą po werdykcie. Winny z powodu koloru skóry?

Mimo niekorzystnego dla siebie werdyktu, Jonathan Majors nadal konsekwentnie nie przyznaje się do winy.

Twierdzi, że nie dopuścił się przemocy ani napaści na Grace Jabbari. Z jego opisu zajścia wynika, że to kobieta zaatakowała jego, a on tylko się bronił.

Majors nie wie też, w jaki sposób jego była partnerka doznała obrażeń. Sugeruje więc, że albo sama je sobie zadała, albo doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Wersja aktora budzi wątpliwości

Wersja wydarzeń przedstawiona przez Majorsa jest jednak mało przekonująca w świetle zebranych dowodów.

Aktor będzie miał trudności z podważeniem zeznań pokrzywdzonej i wniosków biegłych. Na obrady apelacyjne obrażenia Jabbari będą nadal świadczyć przeciwko niemu.

Przyszłość kariery aktorskiej Majorsa stoi pod znakiem zapytania

Po procesie i niekorzystnym werdykcie, Jonathan Majors może mieć poważne problemy z kontynuowaniem kariery filmowej.

Już teraz Marvel zdecydował się zakończyć z nim współpracę i wycofał go z roli Kanga Zdobywcy. Inne studia filmowe mogą podążyć tą samą drogą, nie chcąc wiązać swoich produkcji z kontrowersyjnym aktorem.

Przyszłość kariery Majorsa zależy więc w dużej mierze od tego, jak zakończy się proces sądowy i jaki będzie ostateczny wyrok.

Sam aktor mówi, że modli się o to, aby móc wrócić do aktorstwa. Jednak jego perspektywy wyglądają coraz mniej optymistycznie.

Podsumowanie

W artykule omówiono sprawę aktora Jonathana Majorsa, oskarżonego o napaść na swoją byłą partnerkę. Przedstawiono przebieg głośnego procesu, werdykt ławy przysięgłych oraz pierwszy wywiad udzielony przez aktora po ogłoszeniu decyzji.

Majors zaprezentował odmienną od oskarżycielki wersję zdarzeń. Twierdził, że to kobieta zaatakowała jego, a on tylko się bronił. Zapowiedział też złożenie apelacji, nie zgadzając się z werdyktem. Podniósł również wątek rasizmu, sugerując że przeciwko czarnoskóremu mężczyźnie trudno o sprawiedliwy proces.

Artykuł porusza kwestię dalszych losów kariery aktorskiej Majorsa, która stoi pod znakiem zapytania. Już teraz wycofano go z roli w produkcjach Marvela. Przyszłość celebryty może zależeć od ostatecznego werdyktu sądu apelacyjnego w tej głośnej sprawie.

Materiał bazuje na wywiadzie Majorsa w telewizji ABC, a także zawiera komentarz prawniczki pokrzywdzonej kobiety. Całość przedstawia kontrowersyjną sprawę z różnych punktów widzenia.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły