News

Josh Hutcherson miał szansę na główną rolę w Kevin sam w domu

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak17.02.20245 min.
Josh Hutcherson miał szansę na główną rolę w Kevin sam w domu

Josh Hutcherson miał szansę zagrać kultową rolę Kevina McCallistera w jednym z filmów z serii "Kevin sam w domu". Gwiazdor "Igrzysk śmierci" ujawnił w wywiadzie, że jako 11-latek brał udział w castingu do czwartej części popularnej świątecznej komedii. Niestety, przegrał ostatecznie z innym kandydatem. Mimo porażki w walce o rolę Kevina, kariera Hutchinsona potoczyła się pomyślnie - zagrał m.in. w hicie "Igrzyska Śmierci", a ostatnio pojawił się w filmie "Pszczelarz" u boku Jasona Stathama.

Josh Hutcherson brał udział w castingu do filmu z serii Kevin sam w domu

Aktor Josh Hutcherson ujawnił w jednym z ostatnich wywiadów ciekawą informację ze swojej przeszłości. Gwiazdor serii filmów "Igrzyska śmierci" zdradził, że jako 11-latek brał udział w przesłuchaniu do roli Kevina McCallistera w czwartej części kultowej świątecznej komedii "Kevin sam w domu".

Hutcherson wspomina, że casting odbywał się na kilku etapach. Ostatecznie do ostatniego etapu zakwalifikowali się dwaj kandydaci - on sam oraz inny chłopiec. Niestety, to właśnie jego konkurent otrzymał rolę, która przyniosła mu popularność. Aktor przyznaje, że było to dla niego trudne doświadczenie i pierwszy raz, kiedy został odrzucony na castingu.

11-letni Josh Hutcherson ubiegał się o kultową rolę

Josh Hutcherson urodził się w 1992 roku, więc miałby około 11 lat, gdy ubiegał się o rolę Kevina McCallistera. Najprawdopodobniej chodziło o casting do filmu "Kevin sam w domu 4" z 2002 roku z Mikiem Weinbergiem w roli głównej. Hutcherson przegrał więc walkę o wcielenie się w popularnego bohatera z innym młodym aktorem.

Kevin McCallister to kultowa postać z pierwszych dwóch części familijnej komedii świątecznej "Kevin sam w domu" z 1990 i 1992 roku. W tej roli wsławił się macaulay Culkin, który jako 8-latek i 10-latek bawił widzów na całym świecie swoimi wybrykami i walką z włamywaczami.

Kariera Josh Hutchersona po nieudanym castingu do Kevina sam w domu

Mimo niepowodzenia na castingu do roli Kevina McCallistera, Josh Hutcherson kontynuował karierę aktorską. Wystąpił między innymi w takich produkcjach familijnych jak "Zathura: Kosmiczna przygoda", "Most do Terabithii" czy "Podróż do wnętrza Ziemi". Znaczącą rolę odegrał także w popularnym cyklu "Igrzyska Śmierci", gdzie wcielił się w postać Peety Mellarka.

Filmy z serii "Igrzysk Śmierci" okazały się prawdziwym kasowym hitem, zarabiając na całym świecie ponad 3 miliardy dolarów. Dzięki roli Peety, Hutcherson zdobył rozpoznawalność i popularność na skalę globalną. Aktor udowodnił tym samym, że poradził sobie znakomicie mimo niepowodzenia na castingu do innej kultowej roli z dzieciństwa.

Zathura: Kosmiczna przygoda 2005
Most do Terabithii 2007
Podróż do wnętrza Ziemi 2008

Czytaj więcej: Która para z filmu Cały ten seks najbardziej przypomina twój związek?

Josh Hutcherson znany z roli w Igrzyskach Śmierci

Największą sławę aktorowi przyniosła rola Peety Mellarka w filmowej adaptacji bestsellerowej trylogii "Igrzyska Śmierci". W produkcji wyreżyserowanej przez Gary'ego Rossa partnerowała mu Jennifer Lawrence. Aktor wcielił się w postać chłopaka głównej bohaterki - Katniss Everdeen.

Filmy z tej serii - "Igrzyska Śmierci", "Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia" oraz dwuczęściowe "Igrzyska Śmierci: Kosogłos" - okazały się prawdziwym światowym hitem. Znakomicie przyjęte przez widzów i krytyków, zarobiły łącznie niemal 3 miliardy dolarów przy budżecie około 450 milionów.

Dzięki roli Peety Mellarka Josh Hutcherson zyskał międzynarodową sławę i uznanie jako aktor. Pokazał tym samym, że karierę można zbudować mimo początkowych niepowodzeń, jak chociażby przegrany casting do Kevina samego w domu.

Hutcherson pojawił się także w innych znanych produkcjach, takich jak choćby komedia sci-fi "Zaplecze finału" czy dramat wojenny "Red Dawn".

Josh Hutcherson w nowym filmie Pszczelarz

Josh Hutcherson miał szansę na główną rolę w Kevin sam w domu

Ostatnią głośną rolą aktora jest występ w filmie sensacyjnym z 2022 roku zatytułowanym "Pszczelarz". Obok Hutchinsona w obsadzie znaleźli się tacy wykonawcy jak choćby Jason Statham, Jessica Alba czy Clifton Collins Jr.

Fabuła produkcji skupia się na postaci Claya (w tej roli Statham), który prowadzi spokojne życie na prowincji. Jednak po śmierci ukochanej, mężczyzna postanawia zemścić się na internetowych oszustach z potężnej zorganizowanej grupy przestępczej.

Hutcherson wciela się w filmie w postać Ethana, bliskiego przyjaciela głównego bohatera. Jego bohater pomaga Clayowi w realizacji planu zemsty.

  • Jessica Alba jako Susan
  • Jason Statham jako Clay

"Pszczelarz" zebrał pozytywne recenzje od krytyków, chwalących zwłaszcza rolę Stathama. Film odniósł również sukces komercyjny, zarabiając niemal 100 milionów dolarów przy budżecie 33 miliony. Pokazuje to, że Hutchinson pojawia się obecnie w produkcjach cieszących się uznaniem zarówno widzów, jak i ekspertów branży filmowej.

Podsumowanie

W artykule dowiedzieliśmy się, że popularny aktor Josh Hutcherson, znany między innymi z roli w serii "Igrzyska śmierci", jako 11-latek brał udział w castingu do czwartej części kultowego "Kevina samego w domu". Niestety, przegrał w ostatecznej rozgrywce z innym kandydatem i nie zagrał marzonej roli. Mimo początkowej porażki, jego kariera potoczyła się pomyślnie. Doczekał się rozpoznawalnych ról w hitach takich jak „Igrzyska śmierci” czy ostatnio „Pszczelarz” u boku Jasona Stathama.

Artykuł przypomina, że aktorów często spotykają na początku drogi zawodowej rozczarowania, takie jak przegrane castingi. Nie oznacza to jednak końca marzeń. Ważne, aby podnieść się po porażkach i dalej konsekwentnie dążyć do celu, bo sukces może być tuż za rogiem. Pokazuje to historia Josh Hutchersona, który mimo niepowodzenia w castingu do "Kevina samego w domu", z czasem zagrał jednak wielkie role.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły