News

Julianna Margulies wywołuje kontrowersje swoim komentarzem na temat Palestyny

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska02.12.20237 min.
Julianna Margulies wywołuje kontrowersje swoim komentarzem na temat Palestyny

Aktorka Julianna Margulies w ostatnim czasie dała się poznać z kontrowersyjnej strony, wygłaszając obraźliwe komentarze pod adresem społeczności LGBTQ oraz osób wspierających Palestynę. Jej słowa wywołały burzę w mediach.

Kluczowe wnioski:
  • Margulies ostro skrytykowała studencki protest przeciwko Izraelowi.
  • Określiła demonstrantów mianem "cholernych idiotów" i "dzieciaków szerzących antysemityzm".
  • Wypowiedź aktorki cytowana była przez prawicowe media.
  • Gwiazda serialu "The Morning Show" przeprosiła za obraźliwe słowa.
  • Aktorka znana jest m.in. z takich produkcji jak "Ostry dyżur", "Bez skazy" czy "Billions".

J. Margulies ostro krytykuje protesty

Aktorka Julianna Margulies dała się poznać z kontrowersyjnej strony, ostro krytykując studencki protest przeciwko działaniom Izraela wobec Palestyny. Gwiazda serialu „The Morning Show” gościła w podcaście prowadzonym przez Andy'ego Ostroya „The Back Room”, gdzie skomentowała sytuację z kampusu uniwersytetu Columbia.

Jak donosił „New York Post”, przed salą, w której odbywał się pokaz filmu zorganizowany przez klub prowadzony przez czarnoskóre lesbijki, umieszczono napis „Tu jest WOLNA PALESTYNA. Syjoniści nie są mile widziani”. Wypowiedź Margulies odnosiła się właśnie do tego incydentu.

Aktorka określiła protestujących studentów mianem „cholernych idiotów” i „dzieciaków szerzących antysemityzm”. Jej zdaniem, demonstrując przeciwko Izraelowi, studenci ci „odwracają się plecami do osób, które ich wspierają”.

Obrażające słowa o społeczności LGBTQ

Margulies, która w serialu wciela się w postać dziennikarki i lesbijki Laury Peterson, stwierdziła, że czuje się „bardziej obrażona jako lesbijka niż jako Żydówka” wypowiedziami protestujących. Jej zdaniem studenci ci „nie istnieją” i są „nawet niżej niż Żydzi”, ponieważ są czarni i homoseksualni.

Aktorka sugerowała również, że wspierając Palestyńczyków, studenci ci popierają tak naprawdę „terrorystów, którzy nie chcą, żeby kobiety miały swoje prawa i którzy wykonują egzekucje na osobach LGBTQ”.

Aktorka przeprasza za obraźliwe słowa

Słowa Julianny Margulies wywołały burzę w mediach i spotkały się ze zdecydowaną krytyką. Aktorka postanowiła więc wydać oświadczenie, w którym przeprosiła za obraźliwe wypowiedzi pod adresem protestujących studentów.

„Jestem przerażona, że swoimi niedawnymi wypowiedziami obraziłam społeczności czarnych oraz osób LGBTQIA+ – społeczności, które szczerze kocham i szanuję” – powiedziała Margulies.

Aktorka zapewniła, że chce jej być „w 100% jasne”, iż potępia rasizm, homofobię i wszelkie przejawy pogardy wobec innych. Podkreśliła, że niestrudzenie walczy z nienawiścią i nie chciała, by jej słowa „doprowadziły do dalszych podziałów”.

Wypowiedź cytowana przez prawicę

Kontrowersyjne słowa Julianny Margulies szybko podchwyciły prawicowe media w Stanach Zjednoczonych. Portale takie jak Fox News czy Breitbart News cytowały obszernie wypowiedź aktorki, przedstawiając ją jako krytykę „lewicowej ideologii” i hipokryzję środowisk LGBTQ oraz działaczy na rzecz praw czarnoskórych.

To te dzieciaki, które szerzą antysemityzm, a zapewne nigdy nie były w kraju islamskim. (...) Ale to ich głowy zostałyby ścięte jako pierwsze, a terroryści kopaliby je jak piłki. I to właśnie ich wspierają?

Cytat ten był szeroko komentowany na prawicowych portalach i blogach jako rzekomy dowód na hipokryzję i naiwność lewicowych aktywistów.

Tytuł Medium
Margulies Calls Out Progressive Anti-Semitism Fox News
Actress Blasts Supporters of Palestine Breitbart

Kariera i najgłośniejsze role

Kim jest Julianna Margulies i skąd możemy ją znać? Aktorka ma na swoim koncie wiele znanych ról filmowych i serialowych.

Karierę rozpoczęła od drugoplanowej roli w filmie akcji „Szukając sprawiedliwości” u boku Stevena Seagala. Przełomem okazała się kreacja pielęgniarki Carol Hathaway w hitowym serialu medycznym „Ostry dyżur”. Rola ta przyniosła jej nagrodę Emmy i Złotego Globu.

W dorobku aktorki znajdziemy takie tytuły jak „Węże w samolocie”, „Rajska droga”, „Statek widmo”, „Trzech Chrystusów” czy „Spragnieni życia” oraz seriale „Zagubiony pokój”, „Rodzina Soprano”, „Żona idealna”, „Strefa skażenia”, „Billions”, a ostatnio właśnie „The Morning Show”.

Serial „The Morning Show”

Obecnie w filmografii Julianny Margulies widnieje głównie serial „The Morning Show”. W produkcji tej aktorka wciela się w postać doświadczonej dziennikarki Laury Peterson. Do obsady dołączyła w drugim sezonie.

Zwiastun serialu z udziałem gwiazdy

Aktorka występuje u boku takich sław jak Jennifer Aniston, Reese Witherspoon czy Billy Crudup. Akcja „The Morning Show” rozgrywa się za kulisami popularnego porannego programu informacyjnego.

Zobacz zwiastun serialu z Julianną Margulies:

Komentarz wzburzył społeczność LGBTQ

Wypowiedź Julianny Margulies na temat protestujących studentów spotkała się ze zdecydowaną krytyką ze strony organizacji LGBTQ. Jej słowa uznano za homofobiczne i rasistowskie.

Przedstawiciele społeczności LGBTQ podkreślali, że aktorka, grając lesbijkę w serialu, powinna wykazywać większą wrażliwość i solidarność z tymi grupami.

Komentarz gwiazdy „The Morning Show” pokazuje zdaniem aktywistów, jak silne mogą być uprzedzenia i stereotypy nawet wśród osób deklarujących poparcie dla środowisk LGBTQ i mniejszości etnicznych.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem kontrowersyjną wypowiedź aktorki Julianny Margulies na temat protestujących studentów popierających Palestynę. Gwiazda serialu „The Morning Show” bardzo ostro skrytykowała demonstrujących, nazywając ich „cholernymi idiotami” i zarzucając szerzenie antysemityzmu.

Jako osoba grająca lesbijkę w serialu, Margulies stwierdziła, że czuje się bardziej dotknięta jako przedstawicielka społeczności LGBTQ niż jako Żydówka. Jej zdaniem studenci „odwracają się plecami” od tych, którzy ich wspierają i popierają tak naprawdę terrorystów z Hamasu.

Słowa aktorki spotkały się z powszechną krytyką i oskarżeniami o homofobię oraz rasizm. Julianna Margulies postanowiła więc przeprosić, wydając oświadczenie skierowane do społeczności czarnych i LGBTQ.

W artykule przypomniałem także najważniejsze role w karierze Julianny Margulies, takie jak występy w serialach „Ostry dyżur”, „Żona idealna” czy „Billions”. Omówiłem również jej aktualny angaż w produkcji „The Morning Show”.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
  2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
  5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły