News

Kapitan ameryka 4: nowy scenarzysta i powrót na plan!

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak14.12.20235 min.
Kapitan ameryka 4: nowy scenarzysta i powrót na plan!

Kapitan Ameryka 4 z nowym scenarzystą i planowanymi dokrętkami to sygnał, że Marvel Studios znów zaczyna dbać o jakość swoich produkcji. Po nierównych ostatnich latach, studio postanowiło wrócić do korzeni i poświęcić więcej czasu na dopracowanie fabuły i scenariuszy. Matthew Orton dołączył do ekipy filmu, aby napisać dodatkowe sceny, które zostaną nakręcone podczas dokrętek zaplanowanych na wiosnę i lato 2024 roku. Czy powrót do dbania o szczegóły przełoży się na sukces Kapitana Ameryki 4 w kinach w 2025 roku?

Wynajęcie nowego scenarzysty do dokrętek Kapitana Ameryki 4

Kapitan Ameryka 4 będzie miał dodatkowe sceny napisane przez nowego scenarzystę Matthew Ortona. Orton dołączył do ekipy filmu, aby napisać nowy materiał, który zostanie nakręcony podczas zaplanowanych na wiosnę i lato 2024 roku dokrętek.

Proces dokrętek zawsze był standardem przy filmach MCU i są one z góry planowane jako cześć prac nad projektami. Jednak zatrudnienie dodatkowego scenarzysty specjalnie do napisania nowych scen to rzadko spotykana praktyka.

Dokrętki mogą trwać od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od ilości dodatkowego materiału do nakręcenia. W przypadku Kapitana Ameryki 4 zaplanowano je na okres wiosny i lata 2024 roku.

Powrót Marvel Studios do dbania o jakość

Wielu fanów MCU zwraca uwagę, że angaż nowego scenarzysty do dokrętek może oznaczać powrót Marvel Studios do dbania o jakość swoich produkcji, która w ostatnich latach nieco ucierpiała.

Pierwszym sygnałem była decyzja o przesunięciu premier wszystkich filmów z 2024 na 2025 rok, by dać sobie więcej czasu na ich dopracowanie. W 2024 roku Marvel wypuści tylko jeden film - Deadpoola 3, co do którego jakości nikt nie ma wątpliwości.

Być może zatrudnienie Ortona to kolejny krok Marvela w stronę poprawy jakości swoich produkcji i powrotu do bardziej przemyślanego procesu tworzenia filmów, znanego z wcześniejszych faz MCU.

Zmiany w harmonogramie premier filmów MCU

Marvel Studios zdecydowało się na spore zmiany w harmonogramie premier swoich nadchodzących filmów. Wszystkie produkcje planowane pierwotnie na 2024 rok zostały przesunięte na 2025.

2024 Deadpool 3
2025 Kapitan Ameryka 4, Thunderbolts, Blade i inne

Jedynym filmem MCU, który pojawi się w kinach w 2024 roku będzie kolejna odsłona przygód Deadpoola. Pozostałe produkcje, w tym Kapitan Ameryka 4, zadebiutują dopiero w 2025 roku.

Marvel Studios argumentuje, że te dodatkowe miesiące pozwolą na lepsze dopracowanie filmów i scenariuszy, a tym samym poprawę ich jakości. Czy strategia się powiedzie, przekonamy się za 2 lata.

Czytaj więcej: W Warszawie odsłonięto pomnik szefa idioty | Nowości 2023

Nowy Kapitan Ameryka z serialu Falcon i Zimowy żołnierz

Przypomnijmy, nowego Kapitana Amerykę po raz pierwszy zobaczyliśmy w serialu Falcon i Zimowy żołnierz z 2021 roku. W tej produkcji to Sam Wilson (Anthony Mackie) przejął tarczę i tytuł Kapitana po Steve'ie Rogersie.

Teraz Falcon jako nowy Kapitan Ameryka powróci w kinowej kontynuacji, z Julius Onahem za kamerą i Dalanem Mussonem oraz Malcolmem Spellmanem jako scenarzystami.

W obsadzie filmu zobaczymy także Liv Tyler, Harrisona Forda, Shire Haas, Tima Blake Nelsona, Rosę Salazar, Danny'ego Ramireza oraz Carla Lumbly'ego.

Premiera Kapitana Ameryki 4 w 2025 roku

Kapitan ameryka 4: nowy scenarzysta i powrót na plan!
Kinowa premiera Kapitana Ameryki 4 odbędzie się w 2025 roku.

Ostateczna data nie jest jeszcze znana, ale fani MCU na pewno będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Po ponad 2-letniej przerwie od kontynuacji przygód Sama Wilsona jako nowego Kapitana Ameryki, film zadebiutuje na dużym ekranie w 2025 roku.

Czy warto było czekać te dodatkowe miesiące na lepsze dopracowanie scenariusza i filmowej historii? O tym przekonamy się za 2 lata. Tymczasem trzymamy kciuki za powodzenie ambitnego planu poprawy jakości filmów MCU!

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem kilka istotnych kwestii dotyczących nadchodzącego filmu Kapitan Ameryka 4. Przedstawiłem informację o zatrudnieniu dodatkowego scenarzysty Matthew Ortona, który napisze nowe sceny na potrzeby zaplanowanych dokrętek. To może być sygnał, że Marvel Studios powraca do dbania o wysoką jakość swoich produkcji.

Napisałem również o zmianach w harmonogramie premier filmów MCU. Wszystkie produkcje z 2024 roku, poza Deadpoolem 3, zostały przesunięte na 2025 rok. Ma to dać twórcom więcej czasu na dopracowanie fabuł i scenariuszy. Oznacza to jednak, że na Kapitana Amerykę 4 przyjdzie nam poczekać do 2025 roku.

Przypomniałem także, skąd w ogóle wziął się nowy Kapitan Ameryka. To Sam Wilson z serialu Falcon i Zimowy żołnierz, który przejął tarczę po Steve'ie Rogersie. W filmie zobaczymy więc kontynuację jego historii w roli Kapitana.

Podsumowując, w moim artykule zebrałem najważniejsze i najciekawsze informacje na temat Kapitana Ameryki 4. Wyjaśniłem kulisy powstawania filmu i to, czego możemy spodziewać się po tej produkcji. Mam nadzieję, że takie podsumowanie pozwoliło Wam lepiej zorientować się w temacie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Scarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy
NewsScarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy

Scarlett Johansson oskarża OpenAI o wykorzystanie jej głosu bez zgody w nowym systemie SI "Sky". Aktorka zatrudniła prawników, domagając się wyjaśnień w sprawie domniemanego naruszenia praw własności intelektualnej. OpenAI usuwa głos i zaprzecza zarzutom