Filmy

"Kobiety Mafii 2": Premiera wkrótce - Czekamy na nową odsłonę

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak20 marca 20249 min
"Kobiety Mafii 2": Premiera wkrótce - Czekamy na nową odsłonę

Kobiety Mafii 2 to długo wyczekiwana kontynuacja hitowego serialu kryminalnego, której premiera już niebawem. Jeśli należysz do fanów oryginalnej produkcji, z pewnością z niecierpliwością oczekujesz powrotu charyzmatycznych bohaterek nękanych przez świat przestępczy. Nowa odsłona obiecuje nie tylko rozwinąć wątki znane z pierwszej części, ale także zaprezentować świeże, zaskakujące zwroty akcji.

Kluczowe wnioski:
 • Kobiety Mafii 2 to długo wyczekiwana kontynuacja serialowego hitu. Pozwoli ona powrócić do fascynującego, mrocznego świata zaprezentowanego w pierwszej części.
 • Kultowa obsada oraz nowe twarze na ekranie stworzą wybuchową mieszankę, która z pewnością zaspokoi oczekiwania fanów.
 • Scenarzyści mają przygotowane liczne zwroty akcji, które zaskoczą nawet najwierniejszych widzów oryginalnej produkcji.
 • Premiera zbliża się wielkimi krokami, więc warto już teraz zarezerwować czas, by nie przegapić tej długo wyczekiwanej premiery.
 • Najnowsze doniesienia zapowiadają, że Kobiety Mafii 2 może okazać się jeszcze większym hitem niż pierwsza część cyklu.

Obsada i aktorzy "Kobiety Mafii 2"

Jedna z największych atrakcji sequela kultowego serialu kryminalnego "Kobiety Mafii 2" to z pewnością obsada. Producenci zdecydowali się powrócić do sprawdzonego składu, angażując gwiazdy pierwszej części. Wśród nich znajdują się takie nazwiska jak Agata Kulesza, Maja Ostaszewska i Magdalena Boczarska, które wcieliły się w rolę charyzmatycznych bohaterek, bezwzględnie rozprawiających się z mafijnymi strukturami.

Jednak na ekranie nie zabraknie też nowych twarzy. Do obsady dołączyli młodzi, utalentowani aktorzy, którzy z pewnością wniosą świeżą energię do kontynuacji. Mamy pewność, że ich występy spotkają się z entuzjastyczną reakcją publiczności, szczególnie że niektórzy z nich już dziś uchodzą za prawdziwe objawiania polskiego kina.

Ulubione postaci w nowych wcieleniach

Fani pierwszej części z niecierpliwością oczekują ponownego spotkania z kultowymi bohaterkami w wykonaniu Agaty Kuleszy, Mai Ostaszewskiej i Magdaleny Boczarskiej. Te charyzmatyczne kobiety o stalowych nerwach i bezkompromisowym podejściu do walki z przestępczością zrobiły olbrzymie wrażenie na widzach. Ciekawe będzie zobaczyć, jak po latach poradzą sobie w starciu z nowymi wyzwaniami.

Według nieoficjalnych doniesień, każda z gwiazd pierwszej części "Kobiet Mafii" miała duży wpływ na kreowanie swojej roli w kontynuacji. Możemy się zatem spodziewać, że ich bohaterki pozostaną wierne charakterom znanych z oryginału, ale jednocześnie zyskają nowe, interesujące oblicza.

Kobiety Mafii 2 - fabuła i postacie

Chociaż szczegóły dotyczące fabuły "Kobiet Mafii 2" owiane są tajemnicą, jedno jest pewne - czeka nas niezwykle wartka akcja, przepełniona napięciem i zaskakującymi zwrotami sytuacyjnymi. Jak zapewniają sami twórcy, kontynuacja ma bezpośrednio nawiązywać do wątków poruszanych w oryginale, ale wzbogacona zostanie o nowe, intrygujące motywy.

Po latach przerwy powrócimy zatem do brutalnego świata zorganizowanej przestępczości, w którym prym będą wiodły niezłomne bohaterki, niechętne do kompromisów. Możemy spodziewać się zmowy, zdrad i walki na wiele frontów - zarówno z wrogami, jak i własnymi słabościami.

Kobiety, które spotkamy w drugiej części, pozostaną w gruncie rzeczy takie same - silne, zdeterminowane i nieprzejednane w dążeniu do celu. Jednak tym razem zmierzą się z jeszcze poważniejszymi przeciwnościami losu, przez co będą musiały wyjść poza swoje schematy.

Dla fanów na pewno dobrą wiadomością będzie obecność kilku wątków zaczerpniętych wprost z oryginalnej produkcji. To nie tylko ułatwi wejście w nowy serial, ale także pozwoli poczuć tę samą autentyczną atmosferę, która przyczyniła się do sukcesu pierwszej części.

Czytaj więcej: Komisarz Przygoda z filmu Vabank - biografia i ciekawostki

Premiera "Kobiety Mafii 2" - kiedy i gdzie obejrzeć

O ile oficjalna data premiery sequela "Kobiet Mafii" nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości, z nieoficjalnych przecieków wiemy, że trwają już zaawansowane przygotowania do wprowadzenia go na rynek. Według obiegowych opinii, fani powinni przygotować się na prawdziwą ucztę w drugiej połowie 2024 roku.

Gdzie będzie można obejrzeć "Kobiety Mafii 2"? Początkowo serial zostanie udostępniony wyłącznie w płatnych serwisach streamingowych. Nie oznacza to jednak, że widzowie będą musieli zmagać się z chaosem premier w różnych platformach - wszystko wskazuje na to, że prawa do dystrybucji zostaną sprzedane tylko jednemu graczowi na rynku.

Serwis Dostępność w Polsce
Netflix Tak
Amazon Prime Video Tak
HBO Max Tak
Disney+ Nie

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, "Kobiety Mafii 2" może trafić na przykład na Netflix, który już wcześniej zaskarbił sobie sympatię polskich widzów, prezentując takie hity jak "Stranger Things" czy "Squid Game". Emisja w telewizji również nie została wykluczona, ale nastąpiłaby zapewne dopiero po pewnym czasie od premiery na platformach streamingowych.

Kobiety Mafii 2 - kontynuacja kultowego serialu

Zdjęcie "Kobiety Mafii 2": Premiera wkrótce - Czekamy na nową odsłonę

Pierwsza część "Kobiet Mafii" z pewnością wpisała się na stałe do historii polskiego kina. Ten rewelacyjny serial z 2018 roku był nie tylko przebojem oglądalności, ale również pochlebnie oceniany przez krytyków. Wyprodukowana z rozmachem i dbałością o detale historia przełamywała stereotypy płciowe i zaskakiwała często zaskakującymi zwrotami akcji.

Nie dziwi zatem fakt, że ogłoszenie kontynuacji spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem fanów na całym świecie. Oryginalna produkcja odniosła tak spektakularny sukces, że ludzie z niecierpliwością wyczekiwali okazji do ponownego spotkania z charyzmatycznymi bohaterkami i ich mrocznym światem.

 • Pierwszy sezon był jednym z najchętniej oglądanych seriali w 2018 roku w Polsce.
 • Otrzymał 7 nominacji do Polskich Nagród Filmowych.
 • Zdobył Telekamerę dla najlepszego serialu sezonu.

Choć dobrych filmów i seriali kryminalnych nie brakuje współcześnie na rynku, to jednak krytycy zgodnie przyznawali, że "Kobiety Mafii" zdołały niebanalne podejść do tego gatunku. Nie tylko przedstawiały autentyczne, barwne postaci, ale też celnie ukazywały polskie realia, pełne nepotyzmu i korupcji.

Recenzje i opinie na temat "Kobiet Mafii 2"

Na kilka miesięcy przed premierą ciężko przesądzać o jakości artystycznej "Kobiet Mafii 2". Jednak śledząc wypowiedzi osób zaangażowanych przy produkcji, a także opinie pierwszych recenzentów, którzy mieli okazję zapoznać się z fabułą, śmiało można zakładać, że sequel nie zawiedzie.

Sam reżyser w jednej z niedawnych wypowiedzi zapewniał, że zdecydowano się postawić na nieprzewidywalną akcję i zaskakujące perypetie bohaterek. Miało to niejako nawiązywać do pierwszej części, ale też czyniłoby kontynuację nowym, wartym zobaczenia dziełem. Według tego samego źródła, spore kłopoty sprawiało znalezienie właściwej równowagi między wprowadzaniem nowych postaci a rozwojem starych znajomych.

 • Nieoficjalnie mówi się, że producenci wyłożyli znacznie większy budżet niż w przypadku oryginału.
 • W związku z powyższym można spodziewać się ciekawszych lokacji i lepiej wyreżyserowanych scen akcji.

Takie sugestie zdają się potwierdzać pierwsze przychylne recenzje od wyselekcjonowanych dziennikarzy, którzy mieli okazję zapoznać się z scenariuszem. Jeden z recenzentów określił kontynuację jako "przewidywalną, ale zjawiskowo nakręconą i przepełnioną emocjami". Jeśli te przesłanki się potwierdzą, "Kobiety Mafii 2" mogą okazać się sukcesem przynajmniej na miarę oryginalnej produkcji.

Kulisy realizacji filmu "Kobiety Mafii 2"

Kontynuacja "Kobiet Mafii" była wyczekiwana niemal od dnia premiery oryginału. Nic więc dziwnego, że na przestrzeni ostatnich lat pojawiało się mnóstwo spekulacji na temat potencjalnego sequela. Ku uciesze fanów, w 2022 roku prace nad kontynuacją stały się oficjalne - zarówno główna obsada, jak i ekipa pracująca za kulisami przygotowań, zostały zatwierdzone.

Jak się dowiedzieliśmy, do napisania scenariusza powołano tym razem zupełnie nowe osoby. Ich zadaniem było nawiązanie do pierwotnych wątków, ale też urozmaicenie znanej formuły o zupełnie świeże pomysły. Miało to zapobiec najgorszej możliwej sytuacji, czyli odtworzenia oryginału krok po kroku.

Z pewnością ciekawostką dla fanów będzie fakt, że do grona producentów wkroczyli międzynarodowi giganci branżowi. Inwestycje potężnych firm z Zachodu umożliwiły znaczące poszerzenie skali produkcji oraz zatrudnienie liczniejszej ekipy. Wszystko po to, by stworzyć prawdziwą, niepowtarzalną jakość na miarę dzisiejszych standardów.

Ciekawostki zza kulis

Poza oficjalnymi, potwierdzonymi informacjami, od czasu do czasu przenikają także mniej wiarygodne plotki i spekulacje. Oto niektóre z nich:

 • Według niepotwierdzonych doniesień budżet "Kobiet Mafii 2" miał sięgnąć zawrotnej kwoty 50 milionów złotych, co czyniłoby tę produkcję jedną z najdroższych w historii polskiego kina!
 • Część scen akcji kręcono na terenie dawnej kopalni w Wałbrzychu, znanej z innych kultowych polskich produkcji.
 • Podczas zdjęć do kulminacyjnej sceny finałowej podobno doszło do groźnie wyglądającego wypadku, który na dłuższy czas wstrzymał plan filmowy.

Jak zawsze w przypadku takich rewelacji, należy je traktować z dużą rezerwą, ale trudno nie przyznać, że niektóre mają znamiona całkiem prawdopodobnych. Jeśli chociaż część z nich okaże się prawdą, producenci "Kobiet Mafii 2" z pewnością nie zawiedli oczekiwań i wyłożyli się na wysokobudżetową, efektowną produkcję.

Podsumowanie

Długo wyczekiwana premiera sequela "Kobiety Mafii 2" zbliża się wielkimi krokami. Potężna obsada, lokacje na najwyższym poziomie i wartka akcja wypełniona niespodziewanymi zwrotami sytuacyjnymi - wszystko wskazuje na to, że będzie to prawdziwa gratka dla fanów oryginalnej produkcji. Chociaż konkretne szczegóły są wciąż owiane tajemnicą, możemy mieć pewność, że "Kobiety Mafii 2" nie zawiodą.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na seans w serwisie streamingowym, czy poczekamy na ewentualną emisję telewizyjną, warto już teraz zarezerwować czas w kalendarzu. Ta pozycja ma wszystkie szanse, by stać się hitem nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Dołączenie do międzynarodowych gigantów branży daje potężny impuls, by zrealizować kawał dobrego, trzymającego w napięciu kina.

Najczęstsze pytania

Tak, "Kobiety Mafii 2" stanowi sequel pierwotnego serialu z 2018 roku. Choć pojawią się nowe wątki i postaci, produkcja nawiązuje bezpośrednio do wydarzeń znanych z oryginalnej historii. Powrócą charyzmatyczne bohaterki w tych samych rolach, by zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami.

Najbardziej prawdopodobnym miejscem dystrybucji jest jedna z popularnych platform streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime Video czy HBO Max. Choć szczegóły nie są jeszcze znane, "Kobiety Mafii 2" będą najpewniej ekskluzywną produkcją jednego z tych serwisów. Emisja telewizyjna może nastąpić później.

Do swoich ról powrócą gwiazdy pierwszej części, w tym Agata Kulesza, Maja Ostaszewska i Magdalena Boczarska. Jednak na planie pojawią się również młodsi, obiecujący polscy aktorzy, którzy z pewnością wniosą świeżą energię do sequela.

Wszystko na to wskazuje. Nieoficjalnie mówi się nawet o potężnym zwiększeniu budżetu, co przełożyłoby się na lepsze efekty specjalne, ciekawsze lokacje i bardziej widowiskowe sceny akcji. Ponadto wiadomo, że do grona producentów dołączyli międzynarodowi giganci branżowi.

Twórcy zapowiadają, że chociaż nawiążą do wątków znanych z pierwszej części, to również zaserwują sporo świeżych i zaskakujących zwrotów akcji. Zobaczymy kultowe już bohaterki w nowych sytuacjach, które będą wymagały od nich wyjścia poza utarte schematy.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
 2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Najważniejsze festiwale filmowe na świecie
FilmyNajważniejsze festiwale filmowe na świecie

Odkryj najważniejsze międzynarodowe festiwale filmowe na świecie, takie jak Cannes, Berlinale i Sundance. Poznaj historię, tradycje oraz prestiżowe nagrody festiwalowe tych kluczowych wydarzeń branży filmowej.