News

Kolejny skandal z Weinsteinem! Wstrząsające doniesienia w nowym procesie

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska02.05.20243 min.
Kolejny skandal z Weinsteinem! Wstrząsające doniesienia w nowym procesie

Skandal wokół Harveya Weinsteina nie milknie. Producent filmowy, który w 2020 roku został skazany na 23 lata więzienia za przestępstwa na tle seksualnym, znów stanie przed sądem. Wyrok z Nowego Jorku został niedawno uchylony przez sąd apelacyjny, uznając, że Weinstein nie miał sprawiedliwego procesu. Teraz wszystko zacznie się od nowa. Jaki będzie finał tej burzliwej sprawy?

Kolejna odsłona skandalu z Weinsteinem

Sprawa Harveya Weinsteina ponownie zawita na salach sądowych. Producent filmowy, którego upadek wstrząsnął branżą kinową, znów stanie przed obliczem wymiaru sprawiedliwości. Wszystko przez decyzję sądu apelacyjnego, który uchylił wyrok skazujący z powodu wątpliwości proceduralnych.

Ten hollywoodzki potentat, oskarżony o liczne przestępstwa seksualne, w 2020 roku został skazany na 23 lata więzienia. Teraz jednak, po trzech latach od tamtego wyroku, znów będzie bronił swojej wersji wydarzeń. Co tym razem przedstawi sądowi?

Przyczyną ponownego procesu są kontrowersyjne decyzje sędziego prowadzącego poprzednią rozprawę. Sąd apelacyjny uznał, że Weinstein nie otrzymał wówczas sprawiedliwego rozpatrzenia sprawy. Uchylenie wyroku oznacza, że cały proces musi zostać przeprowadzony od nowa.

Odwrócenie wyroku skazującego po wątpliwościach proceduralnych

Decyzja sądu apelacyjnego o uchyleniu wyroku skazującego Weinsteina wywołała niemałe poruszenie. Werdykt zapadł stosunkiem głosów 4:3, co świadczy o podzielonych zdaniach sędziów. Jakie dokładnie uchybienia popełnił sędzia podczas pierwszego procesu?

Głównym zarzutem była zgoda na zeznania kobiet, które nie były bezpośrednio związane ze sprawami będącymi przedmiotem rozprawy. Ponadto sędziemu zarzucono uprzedzenia wobec pozwanego i zezwolenie na przedstawianie go w niekorzystnym świetle.

Takie uchybienia proceduralnym standardom doprowadziły do uchylenia wyroku i konieczności przeprowadzenia całego procesu od początku. Zdaniem części prawników, jest to szansa na bardziej sprawiedliwe rozpatrzenie sprawy Weinsteina.

 • Sąd apelacyjny uchylił wyrok skazujący Weinsteina stosunkiem głosów 4:3.
 • Zarzuty wobec sędziego: dopuszczenie niepowiązanych zeznań, uprzedzenia i stronniczość.
 • Konieczność przeprowadzenia całego procesu od nowa.

Czytaj więcej: Seks w Wielkim Mieście: nieoczekiwany zwrot akcji w nowym reality show randkowym

Harvey znowu przed sądem. Czym się tym razem obroni?

Zdjęcie Kolejny skandal z Weinsteinem! Wstrząsające doniesienia w nowym procesie

Po zwolnieniu z więzienia ze względu na zły stan zdrowia, Harvey Weinstein przygotowuje się do kolejnej batalii sądowej. Choć na ostatniej rozprawie pojawił się na wózku inwalidzkim, jego prawnicy zapewniają, że producent jest w pełni sprawny umysłowo i gotowy osobiście bronić się przed zarzutami.

Jaka linia obrony czeka nas tym razem? Z pewnością adwokaci Weinsteina wykorzystają wszelkie wątpliwości narosłe wokół poprzedniego procesu. Możemy spodziewać się powtórzenia zarzutów o stronniczość sędziego i niedopuszczalne dowody.

Niewykluczone, że strona obrony ponownie podejmie wątek uzasadnionej zgody na stosunki seksualne, które były przedmiotem niektórych zarzutów. Będzie to z pewnością jedna z najbardziej medialnych spraw sądowych jesienią tego roku.

 • Weinstein po zwolnieniu z więzienia przygotowuje się do kolejnej obrony.
 • Linia obrony oparta na wątpliwościach proceduralnych poprzedniego procesu.
 • Sprawa medialna, jedna z najgłośniejszych rozpraw jesienią.

Najczęstsze pytania

Sąd apelacyjny uchylił wyrok skazujący Weinsteina z powodu wątpliwości proceduralnych. Zarzucono sędziemu dopuszczenie do zeznań kobiet niepowiązanych bezpośrednio ze sprawami będącymi przedmiotem procesu oraz stronniczość wobec oskarżonego. Dlatego sprawa musi zostać rozpatrzona od nowa.

Po uchyleniu wyroku z Nowego Jorku, Harvey Weinstein został zwolniony z więzienia. Wciąż jednak jest skazanym za przestępstwa seksualne, bowiem wyrok z Los Angeles na 16 lat więzienia pozostaje w mocy. Jego obrońcy złożyli jednak apelację również w tej sprawie.

Dokładna data nowego procesu nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że nastąpi to po Święcie Pracy, obchodzonym w Stanach Zjednoczonych w pierwszy poniedziałek września. Oznacza to, że kolejna rozprawa odbędzie się prawdopodobnie jesienią 2024 roku.

Adwokaci Weinsteina zapewne będą podważać wiarygodność zeznań części oskarżycielek oraz powtórzą zarzuty o stronniczość sędziego podczas poprzedniego procesu. Można spodziewać się również argumentów o uzasadnionej zgodzie na niektóre stosunki seksualne będące podstawą zarzutów.

Ze względu na kontrowersyjny przebieg pierwszego procesu i wagę zarzutów, trudno obecnie przesądzić o wyniku kolejnej rozprawy. Ostateczny werdykt będzie zależał od zebranego materiału dowodowego oraz decyzji ławy przysięgłych, która zostanie wyłoniona na nowo.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Barbie, Ryan Gosling i America Ferrera reagują na brak nominacji dla Grety Gerwig i Margot Robbie
 2. Orville - czy nadchodzi 4. sezon? Seth MacFarlane rozwiewa wątpliwości
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Komedia Rodzina - Najlepsze Filmy Familijne Komedie
 5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły