News

Kto wcieli się w rolę Doktora Dooma w Fantastycznej Czwórce - Najnowsze wieści z Marvela

Autor Kornel Lis
Kornel Lis27.11.20237 min.
Kto wcieli się w rolę Doktora Dooma w Fantastycznej Czwórce - Najnowsze wieści z Marvela

Według najnowszych plotek Marvel rozważa obsadzenie Cilliana Murphy'ego w roli Doktora Dooma w nadchodzącym filmie Fantastyczna Czwórka. Choć antagonista prawdopodobnie pojawi się tylko gościnnie, wcześniej spekulowano, że może stać się kolejnym głównym złoczyńcą MCU. Murphy jest otwarty na rolę, jeśli dostanie dobry scenariusz. Do obsady byli też brani inni znani aktorzy.

Kluczowe wnioski:

 • Cillian Murphy jest faworytem do roli Dooma w Fantastycznej Czwórce według plotek.
 • Doom prawdopodobnie pojawi się tylko gościnnie, a nie jako główny złoczyńca.
 • Aktor jest otwarty na propozycję Marvela przy dobrym scenariuszu.
 • Rozważano też innych znanych aktorów, m.in. Madsa Mikkelsena.
 • Premiera Fantastycznej Czwórki planowana jest na maj 2025 roku.

Cillian Murphy faworytem do roli Dooma w Fantastycznej Czwórce

Według najnowszych plotek głównym faworytem do zagrania roli Doktora Dooma w nadchodzącym filmie Fantastyczna Czwórka jest Cillian Murphy. Aktor ten jest obecnie typowany do Oscara za rolę pierwszoplanową, więc angaż w produkcji Marvela byłby dla niego prestiżowym krokiem w karierze. Nie wiadomo na razie, czy Murphy już oficjalnie otrzymał propozycję wcielenia się w postać Dooma, jednak jego casting byłby strzałem w dziesiątkę.

Doom to bardzo charakterystyczny złoczyńca z komiksów o Fantastycznej Czwórce i wymaga od aktora grającego tę rolę zarówno charyzmy, jak i umiejętności oddania złożoności tej postaci. Cillian Murphy idealnie pasuje do tego profilu i z pewnością wniósłby wiele swojego talentu w ukazanie Dooma na ekranie. Fani Marvela z niecierpliwością czekają na oficjalne potwierdzenie jego zaangażowania.

Inni kandydaci do roli Dooma

Oprócz Cilliana Murphy'ego, Marvel rozważał także innych znanych aktorów do odtworzenia Dooma, między innymi Madsa Mikkelsena, Ryana Goslinga czy Ralpha Fiennesa. Wszyscy oni mają na koncie role ikonicznych złoczyńców i z pewnością także wnieśliby wiele jakości w tę postać. Jednak Murphy wydaje się obecnie najlepszym wyborem.

Niezależnie od tego, kto ostatecznie zagra Dooma, jego obecność w filmie z całą pewnością będzie jednym z najważniejszych elementów produkcji. Antagonista ten od zawsze był integralną częścią opowieści o Fantastycznej Czwórce i widzowie z niecierpliwością wyczekują jego ekranowego debiutu w MCU.

Doktor Doom raczej tylko gościnnie w Fantastycznej Czwórce

Co ciekawe, według plotek Doktor Doom nie będzie głównym złoczyńcą Fantastycznej Czwórki, a raczej pojawi się w filmie tylko gościnnie. To dość zaskakująca informacja, ponieważ Doom od zawsze był kluczowym wrogiem Fantastycznej Czwórki i wydawało się, że odegra większą rolę w fabule.

Być może twórcy planują jedynie zasygnalizować obecność Dooma, aby w pełni rozwinąć jego postać w kontynuacjach. Antagonista ten ma przecież ogromny potencjał, by zostać kolejnym wielkim złoczyńcą MCU po erze Thanosa. Tak czy inaczej, nawet krótki występ tak kultowego komiksowego złoczyńcy będzie z pewnością mocnym akcentem filmu.

Czy Doom zastąpi Kanga Zdobywcę jako główny antagonista MCU?

Pojawiają się też spekulacje, że Marvel może w przyszłości odejść od rozwoju wątku Kanga Zdobywcy granego przez Jonathana Majorsa i uczynić Doktora Dooma nowym głównym złoczyńcą MCU. Byłby to spory zwrot akcji, jednak Doom na pewno ma potencjał, by poprowadzić większą opowieść w uniwersum.

Kang jest co prawda świetnie zapowiadającą się postacią, lecz Doom ma tę przewagę, że jest silnie zakorzeniony w komiksowej historii Fantastycznej Czwórki. Jego rywalizacja z tą drużyną superbohaterów jest niezwykle ciekawa, więc może rzeczywiście warto postawić właśnie na niego w dalszym rozwoju MCU.

Aktor Rola w MCU Pierwotnie rozważany do roli
Dominique Thorne Riri Williams / Ironheart Shuri
Emily Blunt - Czarna Wdowa
John Krasinski Reed Richards / Mr Fantastic Kapitan Ameryka

Czytaj więcej: Suzanne Shepherd, znana aktorka z serialu Rodzina Soprano, nie żyje w wieku 89 lat

Aktorzy MCU, którzy mogli zagrać inne role

Warto też wspomnieć o innych aktorach MCU, którzy pierwotnie byli rozważani do zupełnie innych ról niż te, które ostatecznie zagrali. Na przykład Dominique Thorne początkowo brała udział w przesłuchaniu do roli Shuri. Gdyby nie dostała się do obsady Czarnej Pantery 2 jako Ironheart, być może to właśnie ona wcieliłaby się w tę wakandyjską księżniczkę.

Podobnie było z Emily Blunt i Johnem Krasinskim - ona mogła zostać Czarą Wdową MCU, on zaś Kapitanem Ameryką. Los chciał jednak inaczej i oboje na razie nie pojawili się w tych rolach w filmach Marvela. Kto wie, może ich szansa jeszcze nadejdzie - w końcu w MCU wszystko jest możliwe.

Wcześniej spekulowano, że to właśnie ten antagonista może stać się kolejnym głównym złoczyńcą MCU - zwłaszcza wtedy, gdy Marvel Studios zdecyduje się zminimalizować udział portretowanego przez Jonathana Majorsa Kanga Zdobywcy.

Jak widać, Marvel od dawna nosił się z zamiarem wprowadzenia Doktora Dooma do MCU i nadania mu kluczowej roli. Teraz wydaje się, że plany te powoli zaczynają nabierać realnych kształtów, co na pewno ucieszy fanów tej postaci. Skoro już pojawiają się konkretne nazwiska aktorów rozważanych do tej roli, to znaczy, że filmowa premiera Dooma jest coraz bliżej.

Dominique Thorne początkowo ubiegała się o rolę Shuri

Kto wcieli się w rolę Doktora Dooma w Fantastycznej Czwórce - Najnowsze wieści z Marvela

Dominique Thorne zadebiutowała niedawno w MCU jako Riri Williams / Ironheart w filmie Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Okazuje się jednak, że aktorka początkowo starała się o inną rolę w tym uniwersum - a mianowicie o księżniczkę Shuri, siostrę T’Challi.

Ostatecznie to wciąż Letitia Wright gra tę postać, jednak gdyby nie dostała się do obsady sequela Czarnej Pantery, być może właśnie Dominique wcieliłaby się w Shuri. Na szczęście aktorka i tak znalazła swoje miejsce w MCU jako kolejna początkująca superbohaterka i została bardzo ciepło przyjęta przez widzów.

 • Cillian Murphy jest typowany przez Marvela do roli Dooma w Fantastycznej Czwórce
 • Antagonista prawdopodobnie pojawi się tylko gościnnie, a nie jako główny złoczyńca
 • Innymi kandydatami byli Mads Mikkelsen, Ralph Fiennes czy Ryan Gosling
 • Dominique Thorne z kolei na początku ubiegała się o rolę Shuri

Premiera Fantastycznej Czwórki z udziałem Dooma w 2025 roku

Mimo że na razie są to wszystko jedynie nieoficjalne informacje i plotki, fani Marvela z niecierpliwością wyczekują dalszych wieści na temat obsady Fantastycznej Czwórki i potwierdzenia zaangażowania Cilliana Murphy'ego. Film ten ma trafić do kin w maju 2025 roku, więc do jego premiery jeszcze trochę czasu.

Można jednak spodziewać się, że wkrótce podane zostaną oficjalne ogłoszenia dotyczące obsady produkcji, w tym aktora wcielającego się w Doktora Dooma. Jego debiut w MCU będzie niewątpliwie jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów filmu i na pewno dostarczy fanom wielu emocji.

Podsumowanie

Według najświeższych plotek Marvel przymierza Cilliana Murphy'ego do roli Doktora Dooma w nadchodzącym filmie o Fantastycznej Czwórce. Choć na razie są to nieoficjalne informacje, wiadomość ta na pewno ucieszyła fanów tego ikonicznego komiksowego złoczyńcy. Niestety Doom prawdopodobnie pojawi się tylko gościnnie, a nie jako główny antagonista produkcji. Kto wie, być może twórcy planują stopniowo go rozwijać i w końcu zamienić w nowego wielkiego wroga całego MCU.

Oprócz Murphy'ego do roli Dooma typowani byli wcześniej inni świetni aktorzy, jednak wydaje się, że to właśnie on jest obecnie numerem jeden. Jego casting byłby strzałem w dziesiątkę i idealną obsadą kultowego złoczyńcy Fantastycznej Czwórki. Film z udziałem Dooma ma trafić do kin w maju 2025 roku. Do tego czasu na pewno poznamy więcej szczegółów na temat obsady i fabuły tej ekscytującej produkcji Marvela.

Ciekawostką jest też fakt, że aktorka Dominique Thorne, która niedawno zadebiutowała w MCU jako Ironheart, początkowo starała się o inną rolę. Chodzi mianowicie o księżniczkę Shuri, jednak ostatecznie wcieliła się w tę bohaterkę Letitia Wright. Gdyby nie dostała się do sequela Czarnej Pantery, być może właśnie Dominique zagrałaby u boku T'Challi jako jego młodsza siostra.

Podsumowując, najnowsze plotki na temat Fantastycznej Czwórki rozbudziły apetyt fanów Marvela na debiut Doktora Dooma w MCU. Murphy wydaje się idealnym aktorem do tej roli, więc miejmy nadzieję, że faktycznie to on wcieli się w tego kultowego superzłoczyńcę na ekranie. Do premiery filmu jeszcze ponad dwa lata, jednak już teraz emocje wśród widzów sięgają zenitu.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
 2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły